ثبت نام در قرعه‌کشی تخفیف ویژه دریافت دوره گنجینه سعادت
0
02186035730

تکنیک‌های ان‌ال‌پی برای افزایش اعتماد‌به‌نفس

اعتماد‌به‌نفس یک مهارت فردی مثل همه‌ی مهارت‌ها می‌باشد که ممکن است در وجود هر فرد کم یا زیاد باشد. شاید شما از وجود بهترین زندکی بهره‌مند هستید اما اعتماد‌به‌نفس بسیار پایینی داشته باشید. افزایش اعتماد‌به‌نفس با تمام سختی‌هایی که دارد می‌تواند شما را یک قدم برای رسیدن به موفقیت نزدیک کند.

اما ان‌ال‌پی چطور می‌تواند باعث افزایش اعتماد‌ به نفس ما شود. برای پاسخ این سوال باید نکات زیر را به دقت مطالعه کنید و توجه داشته باشید که برای نتیجه گرفتن از تکنیک‌های ان‌ال‌پی باید مدام آن‌ها را تمرین کنید.

باید به خودتان اعتماد داشته باشید

وقتی به خودتان اعتماد نداشته باشید توقع اینکه کسی به شما اعتماد کند غیرممکن است. در ابتدا باید به خودتان اعتماد کنید اما این اعتماد چطور باعث افزایش اعتماد‌به‌نفس شما می‌شود؟ تصور کنید به یک شرکت برای مصاحبه کاری می‌روید و شرح وظایفی که به شما محول می‌شود چیزی است که قبلا انجام نداده‌اید. ممکن است احساس ترس از انجام ندادن آن را داشته باشید. اما باید به خودتان این روحیه و قدرت را بدهید که می‌توانید آن را انجام دهید.

درواقع شما نباید خودتان را دست کم بگیرید یا زود از کاری که به شما سپرده‌اند شانه خالی کنید. خودباوری نام دیگر اعتماد به‌خودتان است. راه رسیدن به خودباوری را باید برای خودتان ترسیم کنید. همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید به خودتان باور داشته باشید.

غرور با اعتمادبه‌نفس متفاوت است

بسیاری از افراد غرور را با اعتماد‌به‌نفس اشتباه می‌گیرند. اعتماد به نفس یعنی باور به‌خودتان در هر شرایطی. شخصی که دارای این ویژگی است به این باور رسیده که توانایی انجام هرکاری در هرشرایطی را دارد. اما غرور داستانی کاملا متفاوت دارد. شخصی که مغرور است ادعای توانایی هرکاری را دارد و مدام در پی اثبات خود به دیگران است یا حتی تلاش می‌کند خود را موفق و بهترین فرد برای انجام کارها جلوه دهد.

من لایق بهترین‌ها هستم

اعتماد‌به‌نفس
باید این باور را به خودتان بدهید که لایق بهترین‌ها هستید

اینجا باید درباره سرزنش کردن خود صحبت کنیم. ما آدم‌ها بخاطر کاری که انجام نشده یا برای هدر رفتن زمانی که باید برای یک کار دیگر می‌گذاشتیم و یا موارد دیگر خود را سرزش می‌کنیم. بیشترین تاثیر در کاهش اعتمادبه‌نفس را سرزنش کردن می‌گذارد. باید این موضوع را به خود بگویید که من لایق بهترین‌ها هستم. همه‌ی ما به آن‌قدری که باید خوب هستیم و باید لایق بهترین‌ها باشیم. فقط باید به آن ایمان داشته باشیم.

خودمان را دوست داشته باشیم

ما باید بدون توجه به همه‌ی رفتارهای درونی (درست وغلط) خودمان را دوست داشته باشیم. این به معنای دوست نداشتن دیگران یا متنفر بودن از آن‌ها نیست. خودمان را بیشتر از هرکسی که در زندگی ما وجود دارد بیشتر دوست داشته باشیم. از نقاط مثبت خود تعریف کنید و به این فکر کنید که این نقاط مثبت حتی در لحظاتی از زندگی به شما قدرت داده است. این موضوع نیز وابسته به متن بالا است که اگر بپذیریم لایق بهترین‌ها هستیم باید به این تصمیم احترام بگذاریم.

مردم پی‌گیر حرکات شما نیستند

اگر در رسیدن به موفقیت شکست بخورم دوستانم چه فکری درباره من می‌کنند؟ کدام برند را استفاده کنم بهتر دیده می‌شوم؟ این‌ها سوالاتی هستند که متاسفانه اکثر افرادی که اعتماد‌به‌نفس کافی ندارند از خودشان می‌پرسند. اگر بخواهم دوستانه صحبت کنم این دسته افراد برای مردم زندگی می‌کنند تا برای خودشان. اكثر مردم نگران این هستند كه دیگران چگونه در مورد آن‌ها فكر می‌كنند. این تفکر را مبنای زندگی قرار دهید که مردم اصلا به شما فکر نمی‌کنند. اگر تفکر شما این باشد، زندگی شخصی را بر اساس سلایق مردم پیش خواهید برد و نه آن چیزی که مورد هدف شماست.

شما با اعتماد به نفس بالا می توانید حس خوب و شادی نسبت به خود داشته باشید، این امر باعث می‌شود ارزش خود را بالا ببرید و در نهایت به هدف خود برسید. شما از چه روش‌هایی برای افزایش اعتمادبه‌نفس استفاده می‌کنید؟