خرید دوره «ثروت پیشرفته» با 51 درصد تخفیف به مدت محدود
0
02186035730

ان ال پی چگونه زندگی افراد را تغییر می‌دهد؟

تغییر کردن بخش جدایی ناپذیر از زندگی ما انسان‌ها می‌باشد. ما هرگز یک رفتار، یک واکنش ثابت و حتی یک سلیقه غذایی ثابت نخواهیم داشت.

تغییر کردن همواره وجود داشته است و معمولا اکثر تغییرهایی که درون ما ایجاد می‌شود به این صورت است که ما از آنها بی‌اطلاع هستیم. اگر رفتار یا اخلاق خود را با چند سال قبل مقایسه کنید می‌بینید که تفاوت‌های زیادی در آن ایجاد شده است یا حتی ارزش‌های شما تغییر کرده است. تمام این نکات را اینگونه می‌تواند عنوان کرد که هیچ چیز ماندگار نخواهد بود جز تغییر! تغییر می‌تواند به دو حالت رخ دهد:

 • می‌توانید برای تغییر برنامه ریزی کنید و خودتان تغییر را آغاز کنید.
 • ممکن است تغییرات به شما تحمیل شوند.

واکنش ما نسبت به تغییرات نیز بسیار مهم است، تغییر کردن در هر صورت ممکن است رخ دهد ولی برخی افراد در برابر این تغییرات مقاومت نشان می‌دهند. این مقاومت تنها کار خودشان را سخت می‌کند و کاری که باید انجام شود این است که این تغییرات را بپذیریم و با آنها همراه شویم. در هر دو حالت اگر احساس کنید روی تغییر مورد نظرتان کنترل و اختیار ندارید، دچار تنش و مشکل خواهید شد.

ان ال پی کمک می‌کند تا با تغییر کردن خود همراه شوید. در این مقاله یاد خواهید گرفت با ان ال پی برای همراهی با تغییرات روزانه ی زندگی بزرگ و کوچک که توسط شما یا دیگران به وجود آمده‌اند، استفاده کنید.

پیدا کردن مسیر شفاف و درک ساختار تغییر

اینکه بدانید مقصد شما برای رفتن چیست نکته‌ی مهمی است. چرا که بدون داشتن مسیری روشن ممکن است توان زیادی را صرف کنید و در آخر متوجه شوید که زمان خود را در مسیری اشتباه سپری کرده‌اید. انل ال پی می‌گوید برای رسیدن به بیشترین نتیجه لازم است مطمئن شوید که از تغییری که خواهان آن هستید، چه نتایجی را انتظار دارید؟

بیشتر بخوانید  چطور با افزایش روحیه، به درمان بیماری صعب العلاج کمک کنیم؟
پیدا کردن مسیر شفاف

برای اینکه ساده‌تر بتوانید تغییر کنید، ۲ الگو برای نشان دادن احساس ناخوشایند در طول تغییر به شما معرفی می‌کنیم. وقتی تغییری رخ می‌دهد، همه دوست دارند در همان حالت قبلی باقی بمانند، زیرا این حالت امن‌تر و با ثبات‌تری می‌باشد.

هنگامی که تغییری رخ می‌دهد، حتی اگر انتظارش را هم داشته باشید، افراد مراحل مختلفی را در زندگی خود تجربه می‌کنند. درک اینکه چه اتفاق‌هایی برایتان رخ می دهد، به شما کمک می کند با مدیریت حالت‌های احساس‌تان در واقع خودتان را مدیریت کنید.

مراحل تغییر ممکن است برای برخی به شکل زیر باشد:

 • ایجاد حالت شوک، عصبانیت و یا گیج شدن
 • انکار
 • خودآگاهی
 • پذیرش تغییر
 • تجربه‌ی تغییر

افراد مختلف واکنش‌های متفاوتی نسبت به تغییر دارند و هر فردی در هر مرحله از زندگی خود دوره‌ای متفاوت را می‌گذراند و باید با موارد مختلفی روبه‌رو شود. به همین دلیل برخی از افراد نیاز به مربی‌های کارآزموده دارند تا آنها را در تغییرات راهنمایی و همراهی کنند. بهتر است خود را در جایگاه هر شخصی برای تغییر قرار دهید تا بهتر بتوانید او را درک کنید. این فرآیند به شما امکان می‌دهد را تا همه چیز را از دیدگاه این فرد مشاهده کنید.

ترس، یکی از مهم‌ترین عوامل تغییر نکردن

ترس شما را نسبت به آن چیزی که قرار است انجام دهید و یا تجربه کنید محدود می‌کند. اگر می ترسید کاری را شروع کنید و از اشتباهاتی که ممکن است در طول کار رخ بدهد، هراس دارید، تمرین زیر را انجام دهید:

 • ابتدا سوالات دکارتی را مطالعه کنید و سپس به آنها پاسخ دهید. (اگر در مورد سوالات دکارتی را آشنایی ندارید می‌توانید مقاله‌ی سوالات دکارتی را مطالعه کنید)
 • فهرستی از دلایل موافق و مخالف این تصمیم را روی کاغذ بیاورید.
 • فهرستی از مشکلات و موانع احتمالی را تهیه کرده و راه حل‌هایی را که درباره‌ی هر مشکل به نظرتان می‌رسد را یادداشت کنید.
 • بدون توجه به آنچه رخ داده، از این موقعیت درس بگیرید.
 • ترس‌هایی که دارید را در این مورد رها کنید.
بیشتر بخوانید  چرا شما هیچ وقت نمی‌تونید به حقیقت هیچ چیزی پی ببرید؟
ترس موفقیت

برای تغییر کمک هم لازم است

اینکه بتوانید تغییرات کوچک در زندگی‌تان را بپذیرید تا مقداری ساده است. اما مدیریت تغییرات بزرگ‌تر نیاز به کمک و به کارگیری ابزارها و فرآیندهایی خاص دارد. این کمک‌ها ممکن است از طرف مربی، مشاور مالی، مشاور مسکن یا حتی کارمند دفتر مسافرتی باشد. بستگی به این دارد که در چه شاخه‌ای از زندگی خود تغییر کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *