بدیهی است که وضعیت امروز شما برای ساختن آینده‌ی خوب مهم است. اما حقیقت این است که هر شخصی با هر وضعیتی که امروز دارد، اگر برای ساختن آینده تلاش نکند، دیر یا زود روند نزولی را شروع کرده و هر آنچه را که دارد از دست می‌دهد.

 

وضعیت هر لحظه از زندگی ما درست مشابه مجموعه‌ای از دومینوها است که با نظم ترتیب خاصی کنار هم قرار گرفته‌اند. اگر هر یک از این دومینوها، حتی با ضربه‌ای کوچک بی‌افتند، روی باقی دومینوها اثر گذاشته ‌آن‌ها هم سقوط می‌کنند.

فکر می‌کنید دومینوهای زندگی ما چه چیزهایی هستند؟ اعتماد به نفس، افکار و احساسات مثبت و منفی، ثروت، ارتباط شغلی، خانوادگی و روابط عاطفی ما و… هر یک از این موارد مانند دومینوی کوچکی هستند که اگر با بی‌توجهی ما سقوط کنند،‌ اثر منفی خود روی سایر جنبه‌های زندگی را دیر یا زود نشان می‌دهد. می‌پرسید این موارد چگونه روی تمام ابعاد زندگی ما اثر گذار هستند؟ ادامه این نوشته را مطالعه کنید.

اگر در زندگی اعتماد به نفس نداشته باشید

اگر اعتماد به نفس ندارید، به جرات می‌توان گفت هیچ چیزی در زندگی ندارید. چرا که بدون اعتماد به نفس نمی‌توانید از توانایی‌های خود در زندگی استفاده کنید. در نتیجه در کار، ازدواج، برقراری روابط عاطفی، کسب ثروت و… با مشکل روبرو می‌شوید.

بدون اعتماد به نفس نه تنها نمی‌توانید دستاوردی در زندگی داشته باشید، بلکه حتی نمی‌توانید مشکلات زندگی خود را حل کنید. بدون داشتن اعتماد به نفس چطور می‌توانید حق خود را در جامعه بگیرید؟ بدون اعتماد به نفس دیگران شما را نادیده می‌گیرند.

در نتیجه می‌توان گفت وقتی اعتماد به نفس نداریم، از آرامش ذهنی و زندگی مناسبی که شایستگی آن را داریم، محروم هستیم.

اگر در گیر افکار منفی باشید

چقدر درگیر افکار منفی هستید؟ باید بدانید که افکار ما آینده ما را می‌سازند. حال تصور کنید اگر این افکار منفی باشند، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ حتی بزرگان تاریخ نیز بر این موضوع تاکید بسیاری داشتند. ناپلئون هیل در این باره می‌گوید: «یک ذهن مثبت همیشه به دنبال پیدا کردن راهی برای انجام است اما یک ذهن منفی همیشه به دنبال پیدا کردن راه هایی است که نمی‌توان انجام داد»

بسیاری از مردم آگاه نیستند که تا چه حد درگیر افکار منفی هستند. متاسفانه این موضوع می‌تواند بر تمام جنبه‌های زندگی، از موفقیت در روابط عاطفی گرفته، تا موفقیت در کسب و کار و حتی ازدواج اثر بگذارد.

اگر نتوانیم احساسات خود را کنترل کنیم

چقدر روی احساسات خود کنترل دارید؟ آیا می‌دانید چه چیزهایی باعث رنجش شما می‌شود؟ چقدر رفتارهای احساسی از خود نشان می‌دهید؟ چقدر تصمیمات مهم زندگی را بر پایه احساسات زود گذر می‌گیرید؟ چقدر روی خشم، غم، افسردگی و حالات روحی خود مسلط هستید؟

اگر در این موارد مشکل دارید، یقین داشته باشید که در روابط خود دچار مشکل می‌شوید. شک نکنید در کسب و کار و هر جنبه دیگری زندگی با مشکل مواجه می‌شوید. چرا که وقتی کنترل احساسات خود را در دست نداشته باشید،‌حتی توانایی درست فکر کردن را از دست می‌دهید.

اگر می‌خواهیم به ثروت برسیم

کمتر کسی است که برای داشتن زندگی بهتر به دنبال ثروت نباشد. فکر می‌کنید برای ثروتمند شدن فقط به پول بیش‌تری نیاز دارید؟ آیا می دانید افراد ثروتمند همیشه باید تصمیمات سختی بگیرند؟ مدیریت درست ثروت نیازمند داشتن قدرت تصمیم‌گیری بالایی است. علاوه بر این باید کنترل بالایی بر احساسات خود داشته باشید.

وارن بافت اعتقاد دارد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مردم در سرمایه‌گذاری، تصمیم‌گیری‌های احساسی است. علاوه بر این کسب پول زیاد به معنای ثروتمند شدن نیست. بلکه شما باید توانایی مدیریت این دارایی را نیز داشته باشید.

آیا فرد موفقی را سراغ دارید که ارتباطات خوبی نداشته باشد؟ یکی از ارکان اصلی خوشبختی، داشتن ارتباطات خوب است. اگر در ارتباط برقرار کردن با دیگران ضعیف باشید، احتمالا هرگز روابط عاطفی خوب و مناسبی را تجربه نمی‌کنید.

فکر می‌کنید بدون داشتن ارتباطات خوب، می‌توانید در محیط کار موفق باشید؟ قطعا پاسخ منفی است. هر چقدر که انسان شایسته و توانمندی باشید، بدون داشتن ارتباطات خوب، نمی‌توانید در زندگی خود پیشرفت کنید.

قطعا هر مشکلی، حتی شدیدترین مشکلات زندگی، از مشکلات روحی شدید گرفته تا بیماری‌های جسمی و شکست‌های متوالی در زندگی، بدون راه حل نیستند.

تفاوت افراد موفق و ناموفق، در یادگیری راه حل مشکلات و رسیدن به موفقیت است. ما در محصول گنجینه سعادت که حاصل ۱۲ سال تدریس استاد فرشید پاکذات است، راه‌های حل مشکلات زندگی و رسیدن به موفقیت را به شما آموزش می‌دهیم. این محصول شامل ۱۷ سرفصل از جمله موارد زیر است:

  • تکنیک‌های فوق‌العاده جهت افزایش اعتماد به نفس و حفظ آن
  • راهکارهایی عملی برای افزایش قدرت تصمیم‌گیری
  • روش‌هایی شگفت انگیز برای کنترل افکار
  • آموزش مهارت‌های خاص جهت کنترل خشم و احساسات منفی
  • اصول و قواعد رسیدن به ثروت و حفظ و مدیریت آن
  • راهکارهای تقویت روابط عاطفی و توامندی در برقراری ارتباط
  • و دها تکنیک و تمرین کاربردی دیگر

مشاهده یک قسمت از پکیج گنجینه سعادت