تخفیف ویژه دوره جامع ان ال پی (NLP) رو از دست نده!!
0
02186035730

چگونه می‌توانیم خود را در ارتباط با دیگران پیدا کنیم؟

زمانی که مشکلات زیادی برای ما ایجاد می‌شود کمتر حوصله‌ی این را داریم که با دیگران ارتباط برقرار کنیم و این می‌تواند باعث جدایی ما از افرادی شود که می‌توانستیم با آنها ارتباط برقرار کنیم.

ارتباط ما با دیگران یک نیاز اصلی در زندگی می‌باشد و حتی می‌تواند باعث ایجاد شادی در زندگی شود. پروفسور الیزابت هوپر، روانشناس و جامعه شناس آمریکایی در این باره می‌گوید:

دو نوع رفاه اجتماعی وجود دارد که روانشناسان بین آنها تمایز قائل هستند.رفاهی که حس خوشبختی را به ما می‌دهد و حسی که باعث ایجاد معنا و هدف در زندگی ما می‌شوند. اگرچه هر دوی آنها طور قابل ‌توجهی با یکدیگر همپوشانی دارند اما محققان بر این باورند که بخشی از حس معنا را در ارتباط با دیگران می‌توانیم به دست بیاوریم.

همچنین مطالعات نشان می‌دهد ارتباطات باعث می‌شود که استرس ما از طریق دریاقت تجارب دیگران کاهش یابد. شنیدن داستان‌هایی که افراد از زندگی خود دارند می‌توانند باعث دریافت انگیزه و همدلی شود. این مطالعه نشان می‌دهد گوش دادن به دیگران درباره آنچه زندگی کرده‌اند باعث بالا رفتن مهارت تصمیم‌گیری می‌شود.

اگر می‌خواهید با دیگران ارتباط برقرار کنید و خود را بهتر بشناسید، انجام تکنیک‌هایی که در این مقاله ارائه می‌شود به شما کمک خواهد کرد. اما باید توجه داشته باشید که با تکرارآن می‌توانید آن را تبدیل به یک عادت در خودتان کنید. اگر می‌خواهید بدانید این تکنیک‌ها چیست تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

به پای تجربه دوستان خود بنشینید

دعوت کردن یکی از دوستان برای نوشیدن قهوه و اینکه به پای صحبت با آنها بنشینید که درباره تجربیات‌شان صحبت کنند نه تنها باعث قوی‌تر شدن ارتباطات برای شما خواهد شد بلکه فرصتی برای یادگیری از تجربیات آن‌ها نیز به شما می‌دهد. گاهی اوقات، نزدیک‌ترین افراد به ما هستند که با چیزهای مشابه ما سر و کار دارند و می‌توانند یک تجربه یا دیدگاهی جدید به ما انتقال دهند.ارتباط با دیگران

در این نوع مکالمه که می‌خواهید یک تجربه‌ی جدید کسب کنید و یا یک دیدگاهی تازه از صحبت‌های دوست خود کشف کنید نیازی به مشاجره نخواهید داشت. تنها کاری که باید در این گفت‌وگو انجام دهید این است که خوب گوش دهید و با سوالاتی که فکر می‌کنید مناسب است گفت‌وگو را در مسیری که می‌خواهید هدایت کنید.

با افراد جدید صحبت کنید

حتما دیده‌اید که در مکان‌های عمومی مانند مترو یا اتوبوس افراد بی‌اینکه یکدیگر را بشناسند تا مقصد با هم گفت‌وگو می‌کنند. مطالعات اخیر اثبات می‌کند که صحبت کردن با یک شخص جدید باعث می‌شود یک تجربه‌ی مثبت دریافت کنیم. اگر تا بحال این کار را انجام نداده‌اید خود را به چالش بکشید تا هر هفته با یک فرد جدید صحبت کنید.

کتاب بخوانید و فیلم تماشا کنید

فیلم‌ها و داستان‌هایی هست که می‌تواند به ما کمک کند که حتی مسیر زندگی خود را انتخاب کنیم. معمولا فیلم‌ها و داستان‌هایی وجود دارد که زندگی برخی دیگر را معرفی می‌کنند و می‌تواند حامل پیام زیادی باشد که برداشت‌های متفاوتی از آن شود. با انجام این کار درک شما از رخدادهایی که ممکن است برایتان رخ دهد بیشتر می‌شود.

پادکست‌های داستانی گوش دهید

درست مانند خواندن داستان‌ها و تماشای فیلم، گوش دادن به پادکست ها به ما بینش می‌دهد. با توجه به افزایش محبوبیت پادکست‌ها، شما می‌توانید پادکست‌هایی را گوش دهید که مرتبط با داستانی است که می‌خواهید در آن اطلاعات خود را بالا ببرید. گوش دادن به مجموعی از پادکست‌ها باعث ایجاد چشم اندازی جدید در شما می‌شود.

داشتن ارتباطات مناسب با دیگران می‌تواند ما را به آنچه که می‌خواهیم نزدیک‌تر کند. این خواسته‌ی ما هرچقدر هم سخت باشد، با داشتن ارتباطات صحیح و درست با دیگران می‌تواند ساده‌تر شود. اگر می‌خواهید در ارتباطات خود عملکرد بهتری داشته باشید و نهایت استفاده از آن ببرید شروع به انجام تمرینات معرفی شده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *