لوگو ان اب پی استاد فرشید پاکذات
021-43000313

رسیدن به موفقیت و سه عاملی که مانع موفق شدن ما می‌شود

۳ دروغ بزرگ که مانع رسیدن شما به موفقیت می‌شوند

تا به حال شده در شرایطی قرار داشته باشید که حس کنید برای رسیدن به موفقیت یا موقعیت بهتر،‌ فقط به چند دروغ نیاز دارید؟ معمولا در این شرایط چه کار می‌کنید؟ در این شرایط خود را بین یک دو راهی حس می‌کنید که یک راه صداقت و شکست و راه دیگر دروغ و موفقیت است؟ اگر اینطور فکر می‌کنید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اگر جزو آدم‌هایی هستید که برای رسیدن به شرایط مطلوب، به خودتان اجازه دروغ گفتن می‌دهید، باید از شما خواهش کنم اجازه ندهید این اتفاق برای شما تکرار شود. هر چند شاید فکر کنید فاصله بین شما و موفقیت‌ها فقط چند دروغ است. اما در حقیقت این‌ها دروغ‌هایی هستند که ما به خودمان می‌گوییم. در واقع این دروغ‌ها مانع رسیدن ما به آرزوهایمان می‌شود.

دروغ‌های ما دلایل مختلفی دارند. شاید ما از موفقیت بترسیم. ممکن است فکر کنیم که لیاقت رسیدن به آن جایگاه را نداریم. شاید اصلا فکر کنیم که رسیدن به آن جایگاه امکان پذیر نیست. مهم نیست به چه دلیلی دروغ می‌گوییم. اگر از این دروغ‌ها خلاص بشویم بزودی آرزوهایمان را در دنیای واقعی می‌بینیم.

۳ دروغ بزرگ که دست ما را از موفقیت کوتاه می‌کنند

ما در زندگی ۳ دروغ بزرگ به خودمان می‌گوییم. این دروغ‌ها موانع اساسی ما برای رسیدن به موفقیت هستند.

نمی‌دانم از کجا شروع کنم

نمی‌دانم از کجا شروع کنم

میخواهم یک راز کوچک به تو بگویم هیچکس دقیقا نمی‌داند از کجا شروع کند. استیو جابز هم نمی‌داند که قدم اول را از کجا شروع کرد. بزرگ‌ترین تاجران جهان هم خصوصیت اولین خرید خود را نمی‌دانند.

افراد موفق از خودشان نمی‌پرسند که باید از کجا شروع کرد. فقط یک تصمیم می‌گیرند، و آن تصمیمی این است که باید شروع کنند. در واقع هیچ کس نمی‌تواند اولین قدم را درست بردارد. اما افرادی موفق می‌شوند که اولین قدم را برمی‌دارند. درست و غلط بودن آن مهم نیست. مهم شروع کردن است. در قدم‌ّهای بعدی می‌توانیم اشتباهات‌مان را اصلاح کنیم.

من هیچ پولی ندارم

  من هیچ پولی ندارم

تو هیچ پولی برای میلیونر شدن نیاز نداری، تو حتی به هوش و استعداد هم نیاز نداری. به ریچارد برانسون نگاه کن او شرکت ویرجین را وقتی که نوجوان بود ثبت کرد. با وجودی که در مدرسه بیماری خوانش‌‌پرشی (مشکل آموزشی در روان‌خوانی و درک مطلب) داشت، ثروت او اکنون 5.۱ بیلیون دلار است.

اگر یک نوجوان خوانش‌پریش با هیچ پولی می‌تواند یک میلیونر شود، پس لطفا عذر و بهانه را کنار بگذارید. چون حتی سریع‌تر از آن چیزی که فکرش را بکنید امکان‌پذیر است و تو حتی می‌توانی به دو برابر پولی که برای یک زندگی رده بالا نیاز داری فکر کنی.

من نمی‌توانم خودم به تنهایی این کار را انجام دهم

من نمی‌توانم خودم به تنهایی این کار را انجام دهم

گاهی می‌شنویم یک مربی، زندگی فردی را تغییر داده است. سپس ما هم به دنبال یک مربی و الگو میگردیم. حقیقت امر این است که شما یک شخص مشخص را پیدا نمی‌کنید، اما خبر خوب این است که هر روز افراد زیادی هستند که بدون مربی به آرزوهایشان می‌رسند (گرچه داشتن مربی و الگو راه‌ها را هموارتر و پیشرفت را سریع‌تر می‌کند).

به این نکته دقت کنید، برای هدفی که انتخاب کردید، اولین نفری که به آن هدف دست پیدا کرده هیچ مربی و الگویی نداشته است. پس بدان که رسیدن به آن هدف، حتی بدون مربی برای تو هم امکان پذیر است.

فرشید پاکذات

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *