0
02186035730

با ۴ عامل اصلی که بر ثروتمند شدن شما اثر می‌گذارند آشنا شوید

بعضی‌ها فکر می‌کنند پول بیشتر مساوی ثروتمندتر شدن است. آیا ثروتمند شدن مساوری درآمد بیشتر است؟ آیا این تصور درست است؟ در این تصور درآمد پایین عامل اصلی فقر به حساب می‌آید. فردی که اینگونه فکر می‌کند در تمام زندگی تلاش می‌کند به درآمد بیشتر برسد، زیرا ثروتمند شدن را مساوی درآمد بیشتر می‌داند. اما این تصور کاملا اشتباه است. گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات در ادامه شما را با عوامل اصلی ثروتمند شدن آشنا می‌کند.

قانون پارکینسون در مورد ثروتمند شدن

قانون پارکینسون در مورد ثروتمند شدن

ثروتمند شدن فقط به میزان درآمد شما بستگی ندارد. قانون پارکینسون در خصوص ثروت دقیقا همین مساله را توضیح می‌دهد. بر اساس قانون پارکینسون، هزینه‌های هر فرد، نسبت به درآمد او افزایش می‌یابد. با توجه به این قانون، ثروتمند شدن نتیجه داشتن پول بیشتر نیست. چرا که با درآمد بیشتر هزینه‌ها هم افزایش می‌یابد. پس چه عوامل دیگری بر ثروتمند شدن ما اثر گذار است؟

قبل از پرداختن به عواملی که بر ثروتمند شدن اثر می‌گذارد بهتر است معنای ثروت را بررسی کنیم. زیرا تا پیش از این فکر می‌کردیم ثروتمند شدن فقط از طریق کسب درآمد بیشتر عملی می‌شود. هر چند ثروت می‌تواند معانی متعدد و مختلفی مانند سلامتی و آرامش داشته باشد. اما در اینجا منظور ما از ثروت فقط بعد مادی ثروت است.

معنای واقعی ثروت چیست؟

معنای واقعی ثروت چیست؟

فرض کنید در شرایطی هستید که باید تمام دارایی خود را نقد کنید. در عین حال نمی‌توانید بدهکار کسی باشید. بنابراین باید تمام چیزهایی که در مالکیت شماست، مثل زمین، خانه خودرو، وجه نقد و… را تبدیل به پول کنید. سپس باید تمام بدهی‌های خود مانند وام خودرو، وام مسکن و… را تسویه کنید. مبلغی که در نهایت برای شما باقی می‌ماند ثروت شما یا ارزش خالص دارایی شما نامیده می‌شود. بنابراین ثروت شما معادل ارزش خالص دارایی شماست.

بیشتر بخوانید  ۵ نکته که باید برای داشتن اخلاق کاری حرفه‌ای رعایت کنید

اکثر افراد اطلاعاتی راجع به ارزش دارائی ندارند. درحالیکه سلامت مالی شما را ارزش دارائی شما تعیین می‌کند. آدم‌های ثروتمند تمایز بزرگ بین درآمد شغلی و ارزش دارائی را می‌فهمند. درآمد شغلی مهم است، ولی تنها یکی از چهار عاملی است که ارزش خالص دارایی شما را تعیین می‌کند.

۴ عامل تعیین کننده ارزش خالص دارایی

۴ عامل تعیین کننده ارزش خالص دارایی

افراد ثروتمند می‌دانند که افزایش ارزش دارائی، که مساوی با ثروتمند شدن است، معادله‌ای است که چهار عامل را شامل می‌شود. چون هر کدام از این عوامل ضروری و لازم هستند. این ۴ عامل عبارتنداز

  • درآمد
  • پس انداز
  • سرمایه گذاری
  • ساده زیستی

اگر ثروتمند شدن را به یک ماشین تشبیه کنیم، این ۴ عامل در حکم ۴ چرخ ماشین هستند. افراد ثروتمند این ماشین را به خوبی روی ۴ چرخ می‌رانند. به همین دلیل است که آن‌ها سریع، نرم، مستقیم و نسبتا آسان به مقصد که ثروتمند شدن است می‌رسند. اما افراد فقیر و متوسط جامعه، ماشین ثروت را فقط روی یکی از چرخ‌ها می‌رانند. آن‌ها معتقدند که برای رسیدن به ثروت فقط باید پول بدست بیاورند.

این افراد این اعتقاد را دارند، چرا که هیچوقت آموزش‌های لازم را دریافت نکرده‌اند. در واقع فقیر بودن نتیجه این است که آموزش‌های لازم در خصوص این ۴ عامل تعیین کننده برای ثروتمند شدن را دریافت نکرده‌ایم.

برای یادگیری ۰ تا ۱۰۰ نکات و روش‌های ثروتمند شدن می‌توانید پکیج آموزشی ثروت که یک دوره جامع هست را تهیه کنید. این دوره آموزشی توسط استاد فرشید پاکذات ارائه می‌شود و کار روی ۴ عامل اصلی ثروتمند شدن یعنی درآمد، پس انداز، سرمایه‌گذاری و ساده زیستی را شامل می‌شود. علاوه براین مباحثی در خصوص افزایش خلاقیت و ایده‌پردازی، باورهای یاری دهنده افزایش ثروت و از بین بردن باورهای محدود کننده ثروت نیز در این پکیج موجود است. در این پکیج تمرین‌هایی برای کسب موفقیت و ثروت آموزش داده می‌شود.

بیشتر بخوانید  جذب ثروت به زندگی را با این ۲ راهکار کاملا کاربردی تجربه کنید!

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *