لوگو ان اب پی استاد فرشید پاکذات
021-43000313

برای میلیاردر شدن برداشتن این ۴ قدم ضروری است!

برای میلیاردر شدن برداشتن این ۴ قدم ضروری است!

بدون داشتن پول و ثروت و سرمایه‌ی اولیه میشه میلیاردر شد؟ خیلی‌ها این کار رو انجام دادند، اما چطور؟. چطور فردی مثل «جیم ران» که تا ۲۵ سالگی یک کارگر ساده بود، تونست در مدت ۶ سال یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا بشه؟ تمام افرادی که بدون پشتوانه مالی به ثروت رسیدند، برای میلیاردر شدن ۴ کار مشترک رو انجام دادند. این ۴ قدم رو در این مقاله توضیح می‌دیم.

قدم اول برای میلیاردر شدن: شست و شوی ذهن

همونطور که گفتیم هستند افرادی که مثل جیم ران از صفر به ثروت‌های زیاد رسیدند. افرادی که حتی هیچ پس‌اندازی نداشتند. پس پول عامل میلیاردر شدن این افراد نیست. چیزی که باعث شده این افراد ثروتمند بشن، فکر و ذهن این افراد بوده.

پس اگه آرزوی میلیاردر شدن دارید، باید ببینید ذهن شما چقدر برای میلیاردر شدن آمادگی داره؟ مهم‌ترین چیزی که مانع شما برای میلیاردر شدن میشه، باورهای شما هست. اکثر مردم نمی‌دونند چه باورهایی در ذهن‌شون هست که ما مانع ثروتمند شدن اون‌ها میشه. چند نمونه از این باورهای محدود کننده رو در ادامه شرح می‌دیم.

۱- ثروتمندان بد هستند

ثروتمندان به جایی رسیدند که شما آرزوی اون را دارید، نمی‌تونید ثروتمند بشید در حالی که ثروتمندان بدتون میاد

می‌خواید ثروتمند بشید؟ آرزوی میلیاردر شدن دارید؟ این آرزو رو دارید و فکر می‌کنید افرادی که به این آرزو رسیدند آدم‌های بدی هستند؟ با این نوع فکر واقعا می‌خواید میلیاردر بشید؟ یعنی تصمیم دارید به جمع آدم‌های بد ملحق بشید؟ شک نکنید که نمی‌تونید.

شما می‌خواید به هدفی برسید ولی افرادی که به همون هدف رسیدند رو آدم‌های بدی می‌دونید. در این حالت شک نکنید که ذهن شما اجازه نمی‌ده به سمت اون هدف حرکت کنید. وقتی ما برای انجام کاری یا رسیدن به چیزی اشتیاق داریم، ذهن ما به صورت خودکار در هر لحظه به دنبال راه‌هایی برای رسیدن به اون هدف می‌گرده.

اگه اشتیاق درونی برای رسیدن به هدف نداشته باشیم، ذهن ما این جستجوی خودکار رو متوقف می‌کنه. شاید بگید: «من ثروتمندان رو بد می‌دونم اما خودم می‌خوام ثروتمند بشم و برای ثروتمند شدن اشتیاق درونی دارم». دوست عزیز باید بگم که در اشتباه هستید. بر خلاف چیزی که فکر می‌کنید اشتیاق درونی برای میلیاردر شدن ندارید.

بخشی از ذهن شما که ادعا می‌کنه برای ثروتمند شدن اشتیاق داره، خودآگاه شماست. اما نفرت از ثروتمندان در ضمیر ناخودآگاه شما قرار داره. این ضمیر ناخودآگاه شماست که می‌تونه در هر لحظه برای پیدا کردن راه‌های رسیدن به هدف جستجو کنه. با نفرت از ثروتمندان، میل ضمیر ناخودآگاه‌تون برای حرکت به سمت میلیاردر شدن رو از بین می‌برید.

به همین خاطر شست و شوی ذهن، اولین قدمی هست که برای میلیاردر شدن باید بردارید. باید ذهن خودتون رو از باورهای محدود کننده پاک کنید تا بتونید به سمت ثروت حرکت کنید. وگرنه تلاش شما برای رسیدن به ثروت، نتیجه‌ای به همراه نداره.

تاثیر باورهای محدود کننده در زندگی رو در این مقاله بخونید: «با انواع باورها از دیدگاه ان ال پی آشنا شوید تا نگاه‌تان به زندگی تغییر کند!»

۲- نمی‌توانم

نمی‌توانم
به توانایی‌های خود ایمان داشته باشید

اگه می‌گید نمی‌تونید، پس قطعا نمی‌تونید. برای میلیاردر شدن باید به توانایی‌های خودتون ایمان داشته باشید. تردید نداشته باشید که هر کسی توانایی این رو داره به اهدافی که در زندگیش داره برسه. خداوند تمام منابعی که برای رسیدن به هدف نیاز داریم رو در وجود ما قرار داده.

شاید الان مهارت خاصی نداشته باشید. اما می‌تونید از همین لحظه شروع کنید. می‌تونی از همین الان یاد گرفتن رو شروع کنید. هر لحظه از زندگی شما ارزشمند هست. حتی اگه سال‌های جوانی رو از دست دادید، تصور نکنید که دیگه از شما گذشته یا کاری نمیشه کرد.

شما منبع ارزشمندی به نام زمان رو در اختیار دارید. می‌تونید این زمان رو مثل سال‌هایی که از دست دادید خرج کنید، می‌تونید از این زمان برای یادگرفتن و توانمند شدن استفاده کنید. برای اینکه بتونید از زمان‌تون برای یادگیری استفاده کنید، باید باور من نمی‌توانم رو از ذهن خودتون حذف کنید. این باور مانع شما برای حرکت به سمت یادگیری میشه. شما هم می‌تونید، همونطور که افراد زیادی در هر سنی تونستند یادبگیرند و ثروتمند بشن.

۳- ترس از ثروت

تعجب نکنید! خیلی‌ها از ثروتمند شدن می‌ترسند. نکته مهم و شاید ترسناک در اینباره این هست که بیش‌تر مردم از این باور و خیلی از باورهای محدود کننده دیگه اطلاع ندارند. خیلی‌ها درون خودشون، حتی بدون اینکه نسبت بهش آگاهی داشته باشند اینطوری فکر می‌کنند: «الان که ثروتی ندارم آسوده هستم. اما وقتی ثروتمند بشم کلی درد سر دارم.»

خیلی‌ها از تنهایی بعد از ثروتمند شدن می‌ترسند. ترسی که شاید حتی خودشون نسبت بهش آگاهی نداشته باشند. اما از اون جایی که دیدند یا شنیدند که این اتفاق برای بعضی از ثروتمندان افتاده، به طور ناخودآگاه نگران تنهاییِ بعد از میلیاردر شدن هستند.

این‌ها ترس‌هایی هست که ممکنه خودآگاه شما ازشون بی‌اطلاع باشه اما ناخودآگاه‌تون درگیر این ترس‌ها باشه. در نتیجه ناخودآگاه‌تون تلاشی که باید رسیدن شما به ثروت انجام بده رو انجام نمی‌ده. پس باید باورهای خودتون رو درستی شناسایی کنید و باورهای محدود کننده رو با باورهای یاری رساننده جایگزین کنید تا بتونید اولین قدم در مسیر میلیاردر شدن رو بردارید.

قدم دوم برای میلیاردر شدن: کنترل ورودی‌های ذهن

قدم دوم برای میلیاردر شدن: کنترل ورودی‌های ذهن
برای میلیاردر شدن باید ذهن خودتون رو از آلودگی‌ها حفظ کنید

بعد از اینکه باورهای محدود کننده رو شناسایی کردید و اون‌ها رو با باورهای یاری کننده جایگزین کردید، باید مراقب ورودی‌های ذهن‌تون باشید. چون ممکنه دوباره درگیر باورهای محدود کننده بشید. دقت کنید و ببینید که ورودی‌های ذهن شما از چه منابعی تامین میشه؟

دوستان و آشنایان و همه‌ی اطرافیان، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی، روزنامه‌های و اخبار، افرادی که شاید چند دقیقه در کنار اون‌ها در مترو، اتوبوس یا تاکسی قرار بگیرید. در کل هر چیزی که می‌بینید و می‌شنوید ورودی‌های ذهن شما رو تامین می‌کنند.

شاید بگید این حرف‌های روزمره که تاثیری نداره. اما باید بدونید که یکی از مواردی که ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما رو برنامه ریزی می‌کنه، تکرار هست. وقتی در معرض حرف‌های روزمره که پر هست از باورهای محدود کننده قرار بگیرید، ضمیر ناخودآگاه شما به مرور برنامه‌ریزی و آلوده میشه.

بنابراین سعی کنید اطرافیان‌تون رو از بین کسانی انتخاب کنید که در زندگی به سمت جلو حرکت می‌کنند. کسانی که در مسیر موفقیت گام برمی‌دارند و درگیر باورهای محدود کننده نیستند. البته باید به تاثیر تلویزیون، فیلم‌ها و سریال‌ها هم توجه داشته باشید. برنامه‌های تلویزیون خیلی سریع‌تر روی ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما اثر میذارن. پس بهتره تماشای تلویزیون رو برای خودتون کاملا محدود کنید.

برای آشنایی بیش‌تر با ویژگی‌های ضمیر ناخودآگاه، حتما این مقاله رو مطالعه کنید: «لطفا بچه غول بی‌شعور درون خود را تربیت کنید (حتی شما دوست عزیز!)».

قدم سوم برای میلیاردر شدن: تعیین هدف

بدون داشتن هدف از مسیر منحرف می‌شوید

باید بدونید میلیاردر شدن هدف نیست. هدف باید واضح و شفاف باشه. هدف باید به نحوی تعیین بشه که رسیدن، نرسیدن یا میزان رسیدن بهش قابل اندازه‌گیری باشه. شما با چقدر پول ثروتمند هستید؟ ۱ میلیارد؟ ۱۰ میلیارد؟ شاید هدف شما در قدم‌های اول کمتر از ۱ میلیارد باشه.

باید هدف خودتون رو به درستی مشخص کنید. در غیر اینصورت هم ممکنه از مسیر منحرف بشید، هم ممکنه بعد از مدتی انگیزه خودتون رو از دست بدید. ممکنه بعد از مدتی به خودتون بیاید و این سوال براتون پیش بیاد که چقدر دیگه باید تلاش کنید؟ چقدر از مسیر رو رفتید؟ اصلا باید به کجا برسید؟

پس برای موفق شدن باید هدف خودتون رو دقیق و شفاف مشخص کنید و البته راه‌هایی برای سنجش میزان نزدیک شدن به هدف هم برای خودتون تعریف کنید. اگه می‌خواید ۱۰۰ میلیون تومان پول در مدت ۱ سال بدست بیارید باید ببینید چه چیزهایی برای رسیدن به این هدف نیاز دارید؟

حالا اگه ۳ ماه از این ۱ سال رو سپری کردید ببینید چقدر به هدف‌تون نزدیک شدید؟ شاید یک چهارم پول مورد نظر رو بدست نیاورده باشید، اما بررسی کنید که آیا تونستید یک چهارم از مواردی که برای بدست آوردن ۱۰۰ میلیون تومان لازم بوده رو بدست بیارید یا نه؟

قدم چهارم برای میلیاردر شدن: افزایش مهارت

قدم چهارم برای میلیاردر شدن: افزایش مهارت
برای ثروتمند شدن باید مهارت‌های خودتون را افزایش بدید

بدون داشتن توانایی و تخصص نمیشه به موفقیت رسید. برای میلیاردر شدن هم مهارت‌هایی لازم دارید. از جمله مهارت مدیریت پول که خیلی ضروری هست. بدست آوردن پول یک بحث هست و حفظ و مدیریت پول یک بحث دیگه. پس باید این مهارت رو به خوبی یاد بگیرید.

می‌تونید برای آشنایی با مدیریت پول و تاثیر اون در ثروتمند شدن، این مقاله رو مطالعه کنید: «چطور با مدیریت پول از انسانی فقیر تبدیل به آدم پولداری شویم؟»

یکی از مواردی که برای میلیاردر شدن ضروری به نظر می‌رسه، خلاقیت هست. با داشتن خلاقیت می‌تونید خودتون رو از دیگران متمایز کنید. خیلی‌ها تصور می‌کنند که عده‌ای به طور مادرزادی خلاق هستند و عده‌ای نمی‌تونند خلاق باشند. اما باید بدونید که خلاقیت ژنتیکی نیست. شما می‌تونید با تقویت نیمکره‌ی راست مغز، قدرت خلاقیت خودتون رو تقویت کنید.

در این مقاله می‌تونید تمرین‌های عملی برای تقویت قدرت هر کدوم از نیمکره‌های مغز پیدا کنید: «تقویت قدرت مغز برای پیشرفت در زندگی با چند تمرین عملی!»

برداشتن این چهار قدم برای رسیدن به ثروت و میلیاردر شدن ضروری هست. همونطور که می‌بینید برای انجام هیچ کدوم از کارهای بالا به پول یا سرمایه‌ی اولیه نیاز ندارید. با انجام کارهای بالا ذهن خودتون رو قوی می‌کنید و به آمادگی لازم برای حرکت در مسیر ثروتمند شدن می‌رسید. اطمینان داشته باشید که برای بدست آوردن سایر منابعی که جهت ثروتمند شدن لازم هست، نیازمند یک ذهن قوی هستید.

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *