0
02143000313

۶ دلیلی که مانع رسیدن شما به ثروت می‌شود

شاید رسیدن به ثروت مهم‌ترین آرزوی شما باشد. اما بیایید فکر کنید که چرا شما به ثروت نرسیده‌اید و یک زندگی رویایی برای خودتان نساخته‌اید. این مقاله ۶ دلیل برای اینکه ثروتمند نشده‌اید را توضیح می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید آن ۶ دلیل چیست لطفا تا آخر این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

رسیدن به ثروت می‌تواند زندگی را تغییر دهد و شاید کلید خوشبختی برای زندگی است. اما چه دلایلی باعث شده‌اند که ما مثل افراد ثروتمند به ثروت نرسیده‌ایم؟ دیوید اوسبورن در کتاب (Wealth Can’t Wait) توضیح می‌دهد که ۶ عامل مانع رسیدن شما به ثروت می‌شوند.

۱- همه چیز را می‌دانید

دیوید اوسبورن به نقل از استیون هاوکینگ نوشته است:

بزرگ‌ترین دشمن دانش جهل نیست بلکه توهم دانستن است

گاها ما انسان‌ها فکر می‌کنیم همه چیز را می‌دانیم و تمام اطلاعات و تخصص‌هایی که کسب کرده‌ایم برای زندگی کافی است. اما این تفکر کاملا غلط است. با توجه به گذشت زمان، همیشه چیزهایی را برای یادگرفتن داریم که باید به سمت آن‌ها حرکت کنیم. اگر فکر می‌کنید اطلاعات شما کافی است و دیگری نیازی به یادگیری ندارید نتیجه‌ی برعکس برایتان دارد و مانع پیشرفت شما می‌شود.

۲- ریسک نکردن

ریسک کردن
گاهی باید از محدوده احتیاط خارج شویم و ریسک کنم

ریسک کردن یک مهارت است که باید از آن برای رسیدن به چیزهایی که مورد نظرمان هستند استفاده کنیم. حال رسیدن به ثروت و موفقیت نیازمند ریسک کردن است. بطور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم ریسک نکردن برای رسیدن به موفقیت، خود یک شکست بزرگ است.

۳- دیدگاه منفی به پول

دید هرشخصی نسبت به پول و ثروت با دیگران کاملا متفاوت است. به عنوان مثال عده‌ای رسیدن به ثروت را بهترین هدف زندگی خود قرار می‌دهند و عده‌ای رسیدن به ثروت را تنبلی و طمع فرض می‌کنند. ما باید خودمان انتخاب کنیم که چه دیدگاهی نسبت به پول و ثروت داریم.

۴- تسلیم شدن

تسلیم نشدن
هدفی که دارید باید مانع تسلیم شدن شما دربرابر مشکلات باشد

کریستوفر نولان کارگردان بزرگ هالیوود اولین فیلمی که ساخت با بدترین واکنش‌های منتقدان مواجه شد و کم‌ترین میزان فروش را داشت. اما تسلیم نشد و در فیلم بعدی خود بهترین نمرات را از منتقدان دریافت کرد. وقتی برای کسب ثروت قدم برداشته‌اید مسیر صاف و همواری در انتظار شما نیست. اگر در راه رسیدن به ثروت قصد تسلیم شدن داشتید به خود بگویید چرا تصمیم گرفته‌اید به ثروت برسید و قبل از این تصمیم زندگی شما چگونه بوده است.

۵- سرزنش کردن

شما نمی‌توانید گذشته را مدام برای خود تکرار کنید. به خصوص اگر آن اتفاقات خاطرات بدی را برایتان رقم زده باشند. اگر پول یا کار خود را با یک عمل اشتباه از دست داد‌ه‌اید خود را سرزنش نکنید. هیچ انسانی بی‌عیب نیست. وقتی به یک اتفاقی که درگذشته افتاده است فکر می‌کنید و خود را سرزنش می‌کنید هیچ‌وقت حرکت رو به جلو برای رسیدن به ثروت نخواهید داشت.

۶- کار ثابت

شاید بخواهید که یک کار ثابت با یک حقوق مشخص داشته باشید که استرس بیکاری یا پرداخت دیرهنگام حقوق را تجربه نکنید. حتی اگر آن کار را دوست نداشته باشید. دقت کنید که این موضوع برای رسیدن به ثروت کافی نیست. همان‌طور که در بالا گفته شد ریسک‌پذیری یک مهارت است. ما باید در شغل خود نیز ریسک‌پذیری را انجام دهیم و کارهایی را تجربه کنیم که مناسب با هدف ما باشند و نه صرفا یک شغل با حقوق ثابت که بیشتر جنبه هدر نرفتن وقت ما دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *