فقط تا پایان پنجشنبه برای استفاده از 71 در صد تخفیف زمان دارید
0
۰۲۱۸۶۰۳۵۷۳۰

۷ ویژگی افراد موفق را بشناسید تا مثل آن‌ها موفق باشید

افراد موفق ویژگی‌های مشترکی دارند. برای موفق شدن باید این ویژگی‌ها را در خود تقویت کنیم. در این مقاله با ۷ ویژگی افراد موفق آشنا می‌شوید.

افراد موفق با پرورش دادن این ویژگی‌ها، قدرت رسیدن به موفقیت را در خود تقویت می‌کنند. به این ترتیب می‌توانند برای رسیدن به موفقیت به هر تلاشی دست بزنند. بنابراین با توجه به این ۷ ویژگی افراد موفق و پرورش آن‌ها در درون خود، می‌توانیم نیروی انجام هر کاری، برای رسیدن به موفقیت را در خود تقویت کنیم.

۱- ویژگی افراد موفق – عشق

عشق

تمام افراد موفق انگیزه، قدرت و انرژی بسیاری برای حرکت به سمت رشد و موفقیت دارند. این انگیزه و انرژی عشق است. در واقع عشق سوخت قطار موفقیتِ افراد موفق را تامین می‌کند. عشق باعث می‌شود نیروی درونی افراد بیدار شود. عشق به زندگی قدرت، معنا و مفهوم می‌بخشد. باید قبول کنیم که هیچ موفقیتی بدون عشق بدست نمی‌آید.

دومین ویژگی افراد موفق – باور

باور

حتما قبول دارید که باورهای انسان‌های موفق درباره جهان هستی، با باورهای افراد شکست خورده درباره دنیا و زندگی کاملا متفاوت است. باورهای ما در این مورد که چه هستیم و چه می‌توانیم باشیم دقیقا بر آن چه خواهیم بود تاثیر می‌گذارد. در واقع این باورهای ما هستند که زندگی ما را می‌سازند. چه بسا بسیاری از افراد موفق که شکست‌های زیادی در زندگی خورده‌اند، اما به دلیل باور‌هایی که داشته‌اند، در نهایت به موفقیت دست یافته‌اند. برای آشنایی با باورهای افراد موفق این مقاله را مطالعه کنید: «۷ باور موفقیت که انسان‌های موفق به آن‌ها اعتقاد دارند»

عشق و باور انرژی ما را جهت پیشروی به سوی کمال و تعالی تامین می‌کنند. اما به یاد داشته باشیم، پیشروی کافی نیست! برای رسیدن به موفقیت به استراتژی هم نیاز داریم.

سومین ویژگی افراد موفق – استراتژی یا راهکار

استراتژی یا راهکار

راهبرد و استراتژی روشی است جهت سازمان دادن منابع. این منابع می‌تواند وقت، انرژی، پول، روابط و یا هر چیز دیگری که برای رسیدن به موفقیت نیاز داریم باشد. هر کسی می‌داند، در اختیار داشتن منابع، به تنهایی برای رسیدن به موفقیت کافی نیست. هر انسانی باید از آن منابع در موثرترین حالت استفاده کند.

استراتژی یعنی درک این که بزرگ‌ترین مهارت‌ها و استعدادها باید در مسیر درست قرار گیرند.

چهارمین ویژگی افراد موفق – تشخیص ارزش‌ها

چه عواملی باعث عظمت و اقتدار کشورها می‌شوند؟ اگر کمی در اینباره فکر کنیم به خصوصیاتی می‌رسیم از قبیل وطن پرستی، غرور، صبر و عشق به آزادی. این‌ها ارزش‌هایی هستند که یک کشور را به عظمت می‌رساند. یکی از ویژگی‌های افراد موفق هم تشخیص درست ارزش‌هاست.

ارزش ها به ما می گویند چه چیزهایی مهم هستند. ارزش‌ها اعتقادات ما را شکل می‌دهند و به ما می گویند چه چیزهایی در زندگی درست یا نادرست هستند. ارزش‌ها، قضاوت‌های ما را می‌سازند و از این راه مشخص می‌کنند که چه چیزی به زندگی ما معنا می‌بخشد.

پنجمین ویژگی افراد موفق – انرژی

انرژی

حرکت در مسیر موفقیت با سستی و ضعف غیرممکن است. افرادی هستند که تمام ویژگی‌های موفقیت را دارند، اما انرژی کافی را برای رسیدن به شایستگی‌های خود را ندارند. انسان‌های بزرگ فرصت‌های بزرگ را به چنگ می آورند و به آنها شکل می دهند. هر موفقیت بزرگی، از انرژی جسمی، ذهنی و معنوی جدا نیست و به ما امکان می دهد تا از آنچه داریم، حداکثر استفاده را بکنیم.

ششمین ویژگی افراد موفق – توان برقراری ارتباط موثر

توان برقراری ارتباط موثر

کم و بیش تمام افراد موفق توانایی برقراری ارتباط موثر با افراد مختلف و حتی اشخاصی با اعتقادات مختلف را دارند. رسیدن به موفقیت در دنیای امروز، بدون داشتن رابطه تقریبا محال به نظر می‌رسد. افراد موفق این توانایی را دارند که بدون تکیه بر رانت یا روابط فامیلی، ارتباطاتی که برای موفقیت نیاز دارند را بسازند. برای آشنایی با نحوه ایجاد ارتباط موثر این مقاله را مطالعه کنید: «آموزش ارتباط موثر و جلب اعتماد دیگران با استفاده از تکنیک های ان ال پی».

هفتمین ویژگی افراد موفق – تسلط بر روابط

روشی که با دیگران و خودمان ارتباط برقرار می کنیم، در نهایت کیفیت زندگی ما را مشخص می‌کند. انسان‌های موفق در ارتباط با دیگران تسلط دارند. وجه اشتراک این افراد توانایی انتقال یک بینش، ایجاد حس کنجکاوی یا شادی یا انتقال راحت یک پیام به دیگران است. شاید افرادی را دیده باشید که نمی‌توانند گفتگوهای خود را مدیریت کنند. مثلا از سر خجالت یا رودربایستی به یک گفتگوی کسل کننده ادامه می‌دهند. اما توانایی مدیریت گفتگو یکی از ویژگی‌های افراد موفق است. برای یادگیری روش‌های کنترل و مدیریت گفتگو این مقاله را مطالعه کنید: «۴ نکته طلایی برای کنترل و مدیریت گفتگو با استفاده از تکنیک‌های ان ال پی».

امیدواریم با تقویت این ویژگی‌ها در درون خود بتوانید درهای موفقیت را به روی خود باز کنید.

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 4 =