0
02143000313

۷ باور موفقیت که انسان‌های موفق به آن‌ها اعتقاد دارند

افراد موفق قالب‌‌های ذهنی مشابهی دارند. یکی از این قالب‌های ذهنی، باور موفقیت است. در این مقاله با ۷ بارو موفقیت آشنا می‌شوید. این ۷ باور موفقیت در واقع باورهایی هستند که برای رسیدن به موفقیت باید به آن‌ها اعتقاد داشته باشید. این باورها برای افراد موفق نه تنها بدیهی هستند، بلکه همیشه آن‌ها را به کار می‌برند. بنابراین برای رسیدن به موفقیت، باید این ۷ باور موفقیت را با تمام وجود بپذیرید و تا بتوانید زندگی خود را مانند افراد موفق بسازید.

با این ۷ باور موفقیت مثل افراد موفق زندگی کنید

۷ باور موفقیت که در ادامه توضیح داده می‌شود، باورهایی هستند که باعث اعتماد به نفس، افزایش پشتکار، برنامه ریزی بهتر و قوی‌تر شدن اراده شما می‌شوند. این‌ها تمام مواردی هستند که برای موفقیت نیاز دارید. پس این ۷ باور موفقیت را با تمام وجود خود باور کنید.

اولین باور موفقیت – هیچ کس شما را بهتر از خودتان نمی‌شناسد

هیچ کس شما را بهتر از خودتان نمی‌شناسد

واقعیت این است که کسی شما را بهتر از خودتان نمی‌شناسد. اگر تمام عمر خود را صرف یافتن جواب از بیرون خود کرده‌اید، به محض این که متوجه درون خود شوید، جواب‌های عالی برای سوالات زندگی به دست می‌آورید.

به قول حافظ:

سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد

وان چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد

دومین باور موفقیت – ریشه رفتارها را پیدا کنید تا همه چیز را به راحتی  تغییر دهید

رفتارهای هر کسی دلایلی دارد. بسیاری از رفتارهای ما برای برطرف کردن نیازی در ضمیر ناخودآگاه ما اتفاق می‌افتد. بنابراین حتی رفتارهای غلط ما برای برآورده کردن نیازهای درونی ما اتفاق می‌افتند. مثلا شاید دلیل رانندگی بد، رسیدن به اعتماد به نفس باشد. یعنی ما با رانندگی بد به اعتماد به نفس می‌رسیم. البته باید به این مسئله توجه کرد که رفتارهای مشابه در افراد، می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. مثلا رانندگی بد برای یک نفر، برای رسیدن به اعتماد به نفس و برای یه نفر رسیدن به حس قدرت است.

بنابراین برای رسیدن به موفقیت، باید ریشه رفتارهای خود را شناسایی کنیم. وقتی ریشه رفتارهای محدود کننده (رفتارهایی که مانع موفقیت ما می‌شوند) را شناسایی کردیم، یعنی دلیل بروز آن رفتار در درون خود را شناختیم، می‌توانیم رفتار دیگری را جایگزین آن کنیم. رفتاری که علاوه بر برآورده کردن نیاز درونی ما، در راستای حرکت ما به سمت موفقیت باشد.

سومین باور موفقیت – شما همه منابع لازم برای موفق شدن را در اختیار دارید

آیا برای بستن بند کفش خود یا برای خرید خواربار از فروشگاه مواد غذایی از اطمینان کافی برخوردار هستید؟ اگر جواب مثبت است، بدانید که از اعتماد و اطمینان خاطر درونی برخوردارید. بنابراین می‌توانید در حضور دیگران حرف بزنید و یا به کسی که شیفته او شده‌اید نزدیک شوید. تنها تفاوت میان شما و نوابغ در این است که باید یاد بگیرید در وقت مناسب به منابع خود دسترسی پیدا کنید.

مولانا با این بیت به همین مفهوم اشاره می‌کند:

بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست

در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

چهارمین باور موفقیت – هر کار بزرگی را با تقسیم به اجزای کوچک می‌توان انجام داد

هر کار بزرگی را با تقسیم به اجزای کوچک می‌توان انجام داد

وقتی کاری عظیم را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید، کار عملی می‌شود. اگر می‌خواهید دیوار میان خود و زندگی رویایی‌تان فرو بریزد، بهتر است دیوار را یک آجر یک آجر خراب کنید.

پنجمین باور موفقیت – اگر نتیجه نگرفتید، روش خود را عوض کنید

بسیاری از افراد عادت می‌کنند که یک کار را از طریق یک راه انجام دهند. در واقع به جای اینکه روش کار را بر اساس توانمندی‌های خود انتخاب کنند، براساس عادت‌های خود انتخاب می‌کنند. به این ترتیب خیلی‌ها بسیاری از توانمندی‌های خود را در طول زندگی پیدا نمی‌کنند. اگر می‌خواهید در زندگی خود به نتایج بهتری برسید باید از ناحیه خود خارج شوید و کار متفاوتی انجام بدهید. پیشنهاد می‌کنم حتما این مقاله را مطالعه کنید: «۱۰ گام تا موفقیت با خروج از ناحیه امن – موفقیت پشت درها در انتظار شماست»

ششمین باور موفقیت – چیزی به نام شکست وجود ندارد

چیزی به نام شکست وجود ندارد

واقعا فکر می‌کنید بدون شکست می‌توان چیزی یاد گرفت؟ مثلا امکان این که دوچرخه سواری را بدون زمین خوردن یاد گرفت وجود دارد؟ قطعا جواب منفی است. بنابراین شکست را پایان کار ندانید. شکست صرفا بخشی از فرایند یادگیری است.

این اشخاص نیستند که شکست می‌خورند، بلکه این راهکارها، تاکتیک‌ها و برنامه‌ها هستند که با شکست روبرو می‌شوند. اگر راهکارها و برنامه‌های شما باعث موفقیت شما نشود چه باید کرد؟ راهکار، تاکتیک و برنامه را آن قدر تغییر بدهید که موفق شوید. بنابراین با هر شکست، یک راهکار، تاکتیک یا برنامه که باعث موفقیت نمی‌شود را پیدا می‌کنید. و این خود به معنای این است که یک قدم به موفقیت نزدیک‌تر شده‌اید.

هفتمین باور موفقیت – برای خلق آینده خوب در حال زندگی کنید

برای خلق آینده خوب در حال زندگی کنید

اگر شما پیوسته به گذشته نظر داشته باشید، می‌دانید که تاریخ همیشه خود را تکرار می‌کند، اگر به لحظه اکنون توجه داشته باشید، همیشه به این نتیجه می‌رسید که می‌توانید امکانات خود را افزایش دهید. بدون توجه به این که تاکنون در گذشته چه کرده‌اید، هر لحظه یا هر روز به شما فرصتی می‌دهد تا اقدام به گزینش‌های جدید کنید و به نتایج جدید برسید.

بنابراین برای اینکه به آینده‌ای موفق برسید باید در حال زندگی کنید و هر لحظه از زندگی را فرصتی بدانید برای ساختن آینده و رسیدن به موفقیت.

امیدواریم با توجه و اجرایی کردن این ۷ باور موفقیت در زندگی، آینده‌ای شاد و موفق برای خود بسازید

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!