0
02143000313

برای ما نیاز است که با طرز تفکر ثروتمندان آشنا شویم

نوع تفکری که افراد ثروتمند و موفق دارند با افراد معمولی متفاوت است. اما برای اینکه بدانیم ذهن ثروتمند دارای چه ویژگی‌هایی است که درون ذهن ما وجود ندارد و نوع تصمیم‌گیری این افراد به چه نحو است. تنها اینکه دانستن ذهنیت این افراد ما را به ثروت نمی‌رساند اما یک راه‌گشای ذهنی برای اتفاقاتی است که ما در ادامه‌ی زندگی با آن مواجه می‌شویم.

به کاری که انجام می‌دهند علاقه دارند

مهم نیست چه شغلی دارند یا چه مهارتی دارند، این افراد در وهله‌ی اول ابتدا سعی می‌کنند از شغلی که دارند لذت ببرند. اگر به کاری که انجام می‌دهند علاقه داشته باشند فقط و فقط اتمام آن کار به نحو درست برای‌شان مهم می‌شود یا به نوعی رفع تکلیف می‌کنند. مهم نیست فروشنده سوپرمارکت هستید یا مدیر اجرایی شرکت در هر صورت باید شغلی که دارید را دوست بدارید تا برای شما صرفا تکلیفی که محول شده نباشد.

به خود اطمینان کامل دارند

طرز تفکر ثروتمندان در این مورد بسیار متفاوت‌تر از باقی افراد است. آن‌ها باور دارند که می‌توانند کاری را انجام دهند و آن‌را با موفقیت پشت سر بگذرانند. ممکن است در راهی که برای مسیر ثروتمند شدن قدم می‌گذارند شکست خورده باشند اما این باور به خودشان است که آن‌ها را نا امید نمی‌کند.

شانس و اقبالی وجود ندارد

شانس و اینکه ثروتی به‌صورت اتفاقی به آن‌ها برسد وجود ندارد. شاید همه ی ما این داستان رویاپردازانه را در زندگی خود داریم که به‌صورت اتفاقی مبلغی به ما تعلق بگیرد و تبدیل به فرد ثروتمند شویم یا کاری که قرار است وضع مالی ما را بهتر کند را بدون برنامه و بر اساس شانس پیش ببریم. این موضوع در تفکر ثروتمندان جایی ندارد.

بیشتر بخوانید  چطور بدون سرمایه و پول می‌توان به ثروت و موفقیت رسید؟
شانس
بین افراد معمولی و ثروتمند شانس برابری برای رقابت وجود دارد

همیشه یک چیز برای یادگیری وجود دارد

افراد معمولی این تفکر را دارند که همیشه به سطحی از علم و آگاهی رسیده‌اند و نیازی به یادگیری در حوزه علمی جدید ندارد و همیشه اطلاعات خود قانع هستند. اما افراد ثروتمند این تفکر را ندارند آن‌ها همیشه به‌دنبال یادگیری اطلاعات و علم جدید هستند و خود را در یک مسیر ثابت نگه نمی‌دارند. برای داشتن توان مغزی بهتر و بازده بالا در کاری که انجام می‌دهیم نیاز است مهارت خود را به‌روز کنیم.

فرصت‌شناسی

در یک رقابت برابر بین افراد ثروتمند و افراد معمولی برای حل مشکلی که پیش آمده این افراد ثروتمند هستند که به‌دنبال فرصت‌ها هستند تا مسئله را به طرز صحیح حل نمایند و افراد معمولی کمتر فرصت‌ها را کشف می‌کنند. در واقع این ذهنیت افراد می‌باشد که فرصت‌ها را پیدا می‌کند و از آن پلی به سمت ثروت می‌سازد.

اگر افراد ثروتمند را رقیب خود بدانیم باید رقیب خود را به‌صورت دقیق و کامل آنالیز کنیم. اینکه بدانیم آن‌ها چگونه غذا می‌خورند، چگونه کار می‌کنند، چگونه سرمایه‌گذاری می‌کنند و چگونه ریسک پذیر هستند به ما کمک می‌کند بهتر از رقیب خود اطلاعات جمع آوری کنیم.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.