0
02143000313

چطور بدون سرمایه و پول می‌توان به ثروت و موفقیت رسید؟

با خوندن این نوشته متوجه می‌شید چطور می‌تونید بدون سرمایه ثروتمند بشید. در این مقاله هم توضیح می‌دیم چطوری میشه بودن سرمایه ثروتمند شد، هم چند نمونه واقعی که تونستند بدون سرمایه ثروتمند بشن رو معرفی می‌کنیم.

راه رسیدن به ثروت بدون سرمایه و پول

یکی از مهم‌ترین ابزارهای رسیدن به ثروت داشتن خلاقیت و ایده پرداز بودن هست. حقیقت اینه که شما حتی اگه پول زیادی هم داشته باشید، بدون داشتن خلاقیت و ایده پردازی نمی‌تونید ثروتمند بمونید. شاید خیلی‌ها ندونند اما سال‌ها پیش همه‌ی کفش‌ها بندی بود تا اینکه یک نفر به فکرش رسید به جای بند کفش از چسب کفش استفاده کنه.

هزاران و حتی میلیون‌ها فرد دیگه هم از مشکلات بستن بند کفش اطلاع داشتند. اما چیزی که باعث شد اون یک نفر راه حلی برای این مشکل پیدا کنه خلاقیت بود. در صورتی که خلاقت داشته باشیم می‌تونیم در قدم اول نیازها و مشکلات مردم رو پیدا کنیم و در قدم بعدی با استفاده از خلاقیتِ خودمون راه حلی برای اون مشکلات پیدا کنیم. راه حلی که تا به حال کسی ازش استفاده نکرده.

آیا همه خلاق هستند تا بدون سرمایه ثروتمند شوند؟

شاید بگید همه آدم‌ها خلاق نیستند. بله این حرف کاملا درسته. ولی نکته مهم اینه که خلاقیت در درون همه انسان‌ها وجود داره. فقط خلاقیت بعضی‌ها شکوفا شده و خلاقیت خیلی‌ها سرکوب شده. کاری که شما باید انجام بدید اینه که خلاقیت خودتون رو شکوفا کنید.

ثروت و خلاقیت

احتمالا بعضی‌ها میگن خلاقیت ارثی هست چون معمولا افراد خلاق در خانواده‌هایی به دنیا میان که پدر یا مادر یا هر دو، افراد خلاقی هستند. ولی باید بدونید که فقط ۳ تا ۷ درصد خلاقیت ارثی هست. یعنی بیش‌تر از ۹۰ درصد خلاقیت قابل یادگیریه.

به همین دلیل در حال حاضر کلاس‌ها و دوره‌هایی در سراسر دنیا برای آموزش خلاقیت برگزار میشه. پس شما هم اگه بتونید خلاقیت خودتون رو شکوفا کنید می‌تونید بدون سرمایه ثروتمند بشید.

نمونه‌هایی از کسب ثروت بدون داشتن سرمایه

نمونه‌های زیادی در دنیا هست که افراد مختلفی بدون سرمایه و با تکیه بر خلاقیت تونستند به ثروت برسند. در ادامه به چند نمونه از این موارد اشاره می‌کنیم.

عباس برزگر یک نمونه داخلی

عباس برزگر یک نمونه داخلی
عباس برزگر چهره گردشگری ایران

یکی از نمونه‌های داخلی که شاید خیلی‌ها باهاش آشنا باشند، آقای عباس برزگر هست. کسی که تونست از دوره‌گردی و دست‌فروشی به ثروت برسه. آقای برزگر در زندگیش فراز و فرودهای زیادی داشته. اما با یک اتفاق متوجه یک نیاز شد و با خلاقیتی که داشت تونست زندگی خودش رو تغییر بده و تبدیل به یکی از چهره‌های شناخته شده در صنعت گردشگری بشه.

رستوران‌های زنجیره‌ای KFC

رستوران‌های زنجیره‌ای KFC
هارلند دیوید ساندرز

نمونه دیگه هارلند دیوید ساندرز موسس رستوران‌های زنجیره‌ای KFC هست. ساندرز تا سن ۴۰ سالگی زندگی کارمندی رو تجربه می‌کرد. آقای ساندرز کارهای مختلفی از کارمندی بیمه گرفته تا کار در مزرعه رو تجربه کرد اما در نهایت در سن ۴۰ سالگی اولین رستورانش رو افتتاح کرد.

آقای ساندرز ۱۰ سال بعد از تاسیس اولین رستورانش تونست با استفاده از خلاقیتی که داشت، دستور غذایی رو خلق کنه اون رو به شهرت و ثروت زیادی برسونه.

جناغ مصنوعی مرغ!

جناغ مصنوعی مرغ!
کن آهرونی با یک ایده ساده ثروتمند شد

یک نمونه دیگه از ایده‌های خلاقانه که صاحبش رو به ثروت زیادی رسوند مربوط به کن آهرونی میشه. شاید خیلی‌ها شکستن جناغ مرغ رو تجربه کرده باشند. ایده‌ی آقای آهرونی این بود که جناغ مرغ مصنوعی تولید کنه. همین ایده ساده باعث شده شرکت آقای آهرونی سالانه بیش از ۲ و نیم میلیون دلار فروش داشته باشه.

بیش‌‌تر از ۱ میلیون دلار در چند ماه

بیش‌‌تر از ۱ میلیون دلار در چند ماه
ایده ساده اما خاص که در چند ماه صاحبش رو ثروتمند کرد

یک ایده ساده اما خلاقانه و پول ساز دیگه، فروش پیکسل‌های صفحه نمایش بود. یک دانشجوی ۲۱ ساله در سال ۲۰۰۵ تصمیم گرفت تا یک سایت اینترنتی درست کنه و صفحه اون سایت رو به ۱ میلیون قسمت تقسیم کنه و هر قسمت رو برای درج آگهی به فروش برسونه.

این ایده خیلی ساده به نظر میومد اما توجه همه رو جلب کرد چون خاص و منحصر به فرد بود. همین ایده ساده باعث شد این جوان ۲۱ ساله به بیشتر از ۱ میلیون دلار پول برسه. البته بعدا خیلی‌ها تلاش کردند از این ایده تقلید کنند اما همگی شکست خوردند. چون این کار دیگه تازگی و جذابیتی نداشت. در واقع دیگه خلاقیتی در کار نبود.

بله دوستان، بدون سرمایه و صرفا با داشتن خلاقیت می‌تونید به ثروت و موفقیت برسید. پس از اگه به دنبال ثروت یا رسیدن به موفقیت هستید. از همین امروز برای یادگرفتن خلاقیت تلاش کنید.

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *