0
02143000313

داشتن ذهنیت ثروتمند و ارتباط آن با خلاق بودن

خلاق بودن همیشه و در هر زمان کاربرد و اهمیت خود را دارد. به‌خصوص زمانی که بحث و موضوع کسب ثروت پیش می‌آید. وقتی صحبت از رفتار خلاقانه و اینکه می‌گوییم چرا شخص انقدر خلاق می‌باشد به این معناست که راه‌حل‌هایی از طرف این شخص ارائه می‌شود که همیشه کمک کننده و متفاوت‌تر از دیگران خواهد بود.

اما با این توضیحات به نظر شما داشتن ذهنی که خلاق است و همیشه ایده‌هایی نو و کاربردی را به همراه می‌آورد چه تاثیری می‌تواند در رسیدن به ثروت داشته باشد؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

خلاق بودن چیست

تعریفی که می‌توان به‌طور دقیق از خلاق بودن داشت این است که بتوان مشکلات را به جدیدترین، بهترین و کوتاه‌ترین روش ممکن برطرف نمود. شرکت‌های بزرگ ممکن است در برخی موارد نیازمند این هستند که برای ارائه خدمات خود به دنبال فردی باشند که خلاقیت زیادی برای عرضه محصولات آن هم به صورت خاص و جدید باشند. در واقع مردم از خلاقیتی که کار آن‌ها را ساده‌تر کند استقبال می‌کنند.

خلاق بودن
خلاقانه بودن به معنای ارائه راه‌کارهای متفاوت و خاص‌تر از دیگران می‌باشد

تفاوت خلاقیت و خلاق بودن

در متن بالا اشاره کردیم که اکثر شرکت‌ها به دنبال فردی با خلاقیت بالا هستند. اما خلاقیت چه تفاوتی می‌تواند با خلاق بودن داشته باشد. در واقع خلاقیت یک مرتبه بالاتر از خلاق بودن می‌باشد و به مراحل بالاتر مانند مهارت‌های ذهنی و انعطاف پذیری ذهنی مرتبط می‌شود. خلاقیت به تمامی جنبه‌های تصمیم‌گیری ارتباط پیدا می‌کند و زمانی که گفته می‌شود شخص مقابل خلاق است باید به‌طور دقیق بیان شود در چه حوزه‌ای ذهن خلاق دارد و آیا این خلاق بودن در همه‌ی زمینه‌ها موثر است یا خیر.

چگونه خلاق باشیم

هرکسی می‌تواند در هر زمینه‌ای خلاق باشد. تمام افرادی که در واقع به زمینه‌ی موفقیت رسیده‌اند ایده‌‌ای خلاقانه را پیاده‌سازی کرده‌اند. جف بیزوس(مدیر عامل شرکت آمازون) و مارک زاکربرگ(مدیر عامل فیس‌بوک) ممکن است حوزه کاری متفاوتی با یکدگیر داشته باشند اما هر دوی آن‌ها یک ویژگی مشترک دارند و آن هم خلاق بودن است. اینکه ایده‌ای خلاقانه به ذهن‌مان برسد موضوعی دست نیافتنی نیست و حتما شما نیز ایده‌هایی در سر داشته‌اید که باور داشته‌اید بهترین نتیجه را می‌دهد. اما چگونه ویژگی خلاق بودن را در خودمان پرورش دهیم؟

مطالعه کنید: چطور ایده‌های تکراری نیز ما را به موفقیت می‌رساند

خلاق بودن اکتسابی می‌باشد

در سال ۱۹۶۸ آزمایشی بر روی ۱۶۰۰ کودک ۱۰ ساله انجام گرفت و مجدد ۵ سال دیگر در سن ۱۵ سالگی آزمایش جهت خلاق بودن بر روی آن‌ها شکل گرفت و دانشمندان متوجه این موضوع شدند که خلاق بودن می‌تواند اکتسابی باشد.

خلاقیت اکتسابی
خلاقیت اکتسابی می‌باشد و نمی‌توان گفت فقط عده‌ای خاص از آن بهره می‌برند

ایده‌های خود را یادداشت کنید

نوشتن ایده‌هایی که در ذهن خطور می‌کند احتمال به ثمر رسیدن آن را افزایش می‌دهند. در طول روز ممکن است چندین ایده برای کارها داشته باشیم اما سریعا فراموش شوند. هر چیزی که به عنوان ایده‌ای نو در ذهن‌تان می‌آید را یادداشت کنید یا آن را با صدای خودتان ضبط کنید و در جایی نگه‌داری کنید. بعدها و در فرصت مناسب تک به تک ایده‌هایی که نوشته‌اید را بررسی کنید که آیا چنین ایده‌ای وجود دارد و اگر وجود ندارد چطور می‌توان این ایده را پیاده‌سازی نمود.

ارتباط خلاق بودن با کسب ثروت

افرادی که خلاق هستند همیشه روش‌هایی را برای ساختن بهترین ایده‌ها خواهند داشت. زمانی که از ایده صحبت می‌کنیم به این معناست که تا به حال ارائه نشده باشد و آن ایده تاثیری مثبت بر زندگی مردم بگذارد. به‌عنوان مثال وقتی رستورانی در خیابان شهر شما موفق است هیچ تضمینی وجود ندارد که مشابه آن رستوران با همان خدمات در همان خیابان موفق باشد. همین‌طور که گفتیم ایده باید به نحوی باشد که خاص و یا اگر ایده تکراری است به بهترین نحو ممکن اجرا بشود. برای درک بیشتر این موضوع توصیه می‌شود مقاله ایده‌های تکراری را مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *