0
02186035730

تکنیک‌های کاربری برای فروش محصولات

اگر با انجام تمام مهارت‌های فروش و راضی کردن مشتری نمی توانید معامله را تمام کنید و به سود خوبی از فروش محصولات برسید و یا اینکه نمی‌توانید تمامی مشتریان خود را برای خرید راضی کنید این مقاله را مطالعه کنید تا به شما ۵ تکنیک موثر برای تمام کردن معامله و قطعی کردن فروش را به شما آموزش دهیم.

قبل از پرداختن به تکنیک‌های تمام کردن معامله و انجام فروش قطعی بهتر است بدانیم که مشتری چه زمان آماده تمام کردن معامله است.

مشتری لحن تندی در صحبت کردن می‌گیرد

هر زمان در موقع فروش متوجه شدید که مشتری از نگرانی بیرون آمد و شروع به صحبت کردن با سرعت بیشتری شد و در حال تایید حرف‌های شماست. می‌توانید از تکنیک‌های تمام کردن فروش استفاده کنید.

احساس صمیمیت با فروشنده

این حالت زمانی پیش می‌آید که مشتری به‌طور ناگهانی با شما صمیمی‌تر شده و شروع به پرسیدن سوال‌های شخصی و دوستانه از شما می‌شود، در این زمان شما می‌توانید از تکنیک‌های تمام کردن استفاده کنید.

حال چطور باید معامله را به بهترین نحو ممکن به پایان رساند و فروش بیشتر محصولات به حد کافی و ایده‌آل برسد؟

تمام کردن معامله به شیوه فرضی

با انجام دادن این تکنیک شما می‌توانید بفهمید که مشتری قصد خرید آن محصول را دارد یا خیر و فروشنده با پرسیدن اینگونه سوالات می تواند بفهمد که مشتری ایرادی از محصول در ذهن‌اش هست یا خیر تا با رفع ایراد فروش را تمام کند.

سوال: محصولی را که می خواهید کادو کنم یا در نایلون بگذارم؟

بیشتر بخوانید  برای ثروتمند شدن در ایران این ۷ نکته را باید بدانید

سوال: الان می‌برید یا برایتان بفرستم؟

اگر مشتری پاسخی به سوال شما داد که معامله تمام است، اما اگر گفت من که نگفتم محصول را می‌خواهم می‌توانید بپرسید چه مشکلی دارد که ذهن شما را مشغول کرده؟ یا از مشتری سوال کنید محصول بهتری در ذهن شما است؟

تمام کردن فروش با پاسخ دادن به ایرادات مشتری

افزایش فروش
به تمامی ایرادات و سوالاتی که مشتری درباره محصول می‌پرسد باید به‌طور دقیق پاسخ داد

مشتری از محصول شما ایرادی می‌گیرد و شما با پاسخ دادن به آن ایراد معامله را تمام می کنید.

مثال: مشتری از نوع نخ لباس ایرادی پیدا می‌کند

فروشنده در جواب میگوید:اگر این مدل را پسندیده‌اید یک جنس سالم آن را برای شما بیاورم.

و اگر مشتری بگوید بله معامله تمام می‌شود.

گرفتن پاسخ مثبت از مشتری

فروش به مشتری
قبل از اینکه مشتری از شما سوالاتی بپرسد ذهن او را درباره محصول بخوانید و برای فروش محصولات‌، خودتان طرح سوال کنید

باید از مشتری، سوالاتی درباره محصولی که می‌خواهید به او بفروشید بپرسید. مثلا سوالات زیر را مدام از او بپرسید و او را مجذوب محصول کنید:

  • کت آبی می‌خواستید؟
  • مارک کت براتون مهم هست؟
  • گفتید بلند باشه یا کوتاه؟
  • رنگ دیگه‌ای مد نظرتون نیست؟

این سوالات خریدار را درگیر محصولی می‌کند که قصد خرید آن را دارد و باید دقت کنید که تعداد زیاد سوالات می‌تواند مشتری را کلافه کند. سعی کنید سوالات سنجیده و درست بپرسید.

مطالعه کنید: افزایش درآمد برای تمام مشاغل

ترس از دست دادن محصولات و یا تخفیفات

بر اساس تحقیقات روانشناسان، ترس بیشترین قدرت را در بین احساسات دارد و در بین ترس‌ها بیشترین ترس را، ترس از دست دادن چیزی دارد، حال یک فروشنده خوب می‌تواند با استفاده از این ترس درون انسان‌ها معامله را به اتمام برساند و فروش را تمام کند.

بیشتر بخوانید  چطور با مدیریت پول از انسانی فقیر تبدیل به آدم پولداری شویم؟

با استفاده از جملاتی مانند:

  • از این مدل همین یکی باقی مانده است
  • تخفیف این محصول فقط مال امروز هست
  • دیگر از این محصول موجود نمی‌شود

فروش محصول

ویژگی‌های خاص محصول

در فروش محصولات یک نکنه‌ای که وجود دارد این است که مشتری ممکن است بعضی صحبت‌های شما را درباره چیزی که می‌خواهد خریداری کند حذف کند. مثلا اگر دقیقه‌ها درباره محصولی توضیح دهید و حتی یک کلمه‌ی کلیدی مانند ویژگی خاص محصول در جملات شما نباشد، عملا توضیح شما برای مشتری بی‌فایده خواهد بود. یک یا دو مزیتی که محصول شما دارد را به مشتری بگویید و سعی کنید درباره آنها بسیار زیاد صحبت نکنید. اگر نیاز بود برای آنها توضیح دهید این ویژگی محصول چه کمکی خواهد کرد و حتی می‌توانید با محصولات برندهای دیگر نیز مقایسه کنید.

اکنون با انجام این ترفتد‌ها شما فروشنده‌ حرفه‌ای هستید و می‌توانید با استفاده این تکنیک‌ها فروش‌ خود را قطعی کنید و به سود کافی برسید.

نوشته‌های تازه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *