فقط تا پایان پنجشنبه برای استفاده از 71 در صد تخفیف زمان دارید
0
۰۲۱۸۶۰۳۵۷۳۰

تغییر احساسات و عواطف را به کمک تکنیک‌های ان ال پی تجربه کنید

خشونت، حسرت، غم و استرس احساساتی‌اند که ممکن است در هر زمانی کنترل رفتار و افکار ما را در زندگی تحت اختیار خود داشته باشند. بنابراین توانایی تغییر احساسات و عواطف می‌تواند به ما در رسیدن به موفقیت و داشتن زندگی بهتر و آرام‌تر کمک قابل توجهی کند.

برای اینکه بتوانیم احساسات و عواطف خودمان را شناسایی کنیم باید راه‌های آن را بدانیم. در مقاله‌ی شناسایی احساسات و عواطف به آن اشاره کرده‌ایم که توصیه می‌شود آن را مطالعه کنید. اما بعد از اینکه احساسات و عواطف درونی خودمان را شناسایی کردیم باید راه‌هایی برای تغییر احساسات و عواطف را بر افکار خود پیاده‌سازی کنیم. ان ال پی نه تنها راه‌هایی برای شناسایی احساسات درونی ما در اختیارمان می‌گذارد، بلکه تکنیک‌هایی نیز برای تغییر احساسات و عواطف به ما معرفی می‌کنید. در ادامه به ۳ روش از این تکنیک‌ها اشاره می‌کنیم.

تکنیک اول برای تغییر احساسات و عواطف: تغییر وضعیت جسمی

تکنیک اول برای تغییر احساسات و عواطف: تغییر وضعیت جسمی

حس و حال افراد را می‌توان از روی وضعیت جسمی او تشخیص داد. از آنجایی که جسم و ذهن ما با یکدیگر در ارتباط هستند، هر تغییری که ذهن ما ایجاد شود در جسم نیز مشخص است. برای مثال کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که هنگام شادی کردن حالت جسمی غم مثل نشستن و زانوی خود را بغل کردن به خود بگیرد.

همینطور که تغییرات ذهنی در جسم ما نمایان می‌شود. تغییرات جسمی نیز بر روی ذهن و شرایط روحی ما اثر می‌گذارد. برای مثال اگر عادت به ورزش کردن داشته باشید متوجه می‌شوید که همیشه پس از ورزش کردن روحیه‌ی شادتری خواهید داشت. بنابراین برای تغییر احساسات و عواطف می‌توان از همین ویژگی ارتباط جسم و ذهن استفاده کرد.

برای تغییر احساسات می‌توانید شرایط جسمی خودتان را تغییر دهید. برای مثال اگر از موضوعی ناراحت هستید، می‌توانید حرکاتی شبیه ورزش‌های هوازی انجام دهید. اما ممکن است نتوانیم از این تکنیک همیشه و در هر جایی استفاده کنیم. بنابراین تکنیک‌های دیگه‌ی ان ال پی، برای تغییر احساسات و عواطف را نیز به شما معرفی می‌کنیم.

تکنیک دوم برای تغییر احساسات و عواطف: آنکور گیری

تکنیک دوم برای تغییر احساسات و عواطف: انکور گیری
با تکنیک آنکور گیری می‌تونید یک احساس باید رو به سرعت با احساسی خوب جایگزین کنید

آنکورگیری یکی از تکنیک‌های ان ال پی است که می‌تواند به سرعت تغییر احساسات و عواطف شما کمک کند. با استفاده از این تکنیک می‌توانید احساسات خودتان را تغییر دهید. نام دیگر آنکور گیری نیز شرطی سازی است که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.

زمانی که این تکنیک را به خوبی یاد بگیرید، می‌توانید با فشردن یک نقطه از بدن خود، احساس مطلوب را فراخوانی کنید. به این ترتیب می‌توانید بسیار سریع احساسات منفی مانند استرس و عصبانیت را با یک احساس مثبت جایگزین کنید. نقطه‌ای از بدن که برای آنکور گیری انتخاب می‌کنید بهتر از یکی از مفاصل باشد. مانند انگشت دست یا آرنج. توصیه می‌شود مکانی را که برای آنکور انتخاب می‌کنید در دسترس‌تان باشد.

در این مقاله: «چطور کنترل احساسات خود را به وسیله تکنیک شرطی سازی ان ال پی بدست بگیریم؟» می‌توانید با نحوه عملکرد این تکنیک از نظر علمی و انواع آنکورها آشنا شوید.

تکنیک سوم برای تغییر احساسات و عواطف: تغییر ساب مدالیته‌ها

تکنیک سوم برای تغییر احساسات و عواطف: تغییر ساب مدالیته‌ها

با استخراج و شناسایی ساب مدالیته‌ها می‌توانیم احساسات و عواطف خودمان را تشخیص دهیم. ساب مدالیته‌ها اجزای تصویر ذهنی‌ای هستند که احساس ما را ایجاد می‌کنند. بنابراین با استخراج ساب‌مدالیته‌های احساسی که داریم می‌توانیم احساس مورد نظر خود را تغییر دهیم.

همچنین مطالعه کنید: ساب مدالیته چیست؟

چطور از ساب مدالیته‌ها برای تغییر احساسات و عواطف استفاده کنیم؟

برای مثال، اگر صدای تصویر ذهنی شما دور و شفاف است می‌توانید این صدا را نزدیک و مبهم کنید. اگر احساس موجود در تصویر ذهنی شما سرد است می‌توانید آن احساس را تبدیل به یک احساس گرم کنید. به این ترتیب می‌توانید در تغییر احساسات و عواطف موفق عمل کنید.

راه دیگه‌ای که دارید این هست که ببینید اون احساس در کجای بدن شما هست. مثلا ممکنه غمی که در وجودتون هست رو بیشتر در ناحیه قلب خودتون احساس کنید. یا حسرت رو در شکم و اطراف ناف احساس کنید. یا مثلا ممکنه این احساس رو داخل یا خارج از بدن‌تون حس کنید.

راه دیگری نیز وجود دارد و اینکه بررسی کنید احساسی که وجود دارد در کدام نقطه از بدن شما حس می‌شود. برای مثال ممکن است غمی در وجود شما باشد که آن را از ناحیه‌ی قلب خود حس کنید و یا اینکه حس حسرت را در ناحیه‌ی شکم و ناف حس کنید.

به این ترتیب می‌توانید تغییر احساسات را به سرعت با تکنیک‌های ان ال پی تجربه کنید. امیدواریم بتوانید به همراه ان ال پی و تکنیک‌هایی که ارائه کردیم بتوانید احساس منفی را در درونتان تغییر دهید و شیرینی و زیبایی زندگی را بدست آورید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 14 =