0
02143000313

چگونه می‌توان موقعیت‌ها را با ان ال پی تغییر داد

موقعیت‌ها و زمان‌هایی که ما انسان‌ها در آن قرار می‌گیریم ممکن است شیرین یا تلخ باشد. لحظاتی مانند شادی، غم، دعوا و مسائل روزمره‌ای که با آن‌ها به‌نوعی‌ زندگی می‌کنیم. در این مقاله اشاره‌ای می‌کنیم به اینکه چطور می‌توان موقعیت‌ها را در زندگی توسط ان‌ ال‌ پی تغییر داد و یک نتیجه‌ی مثبت از اتفاقات گرفت.

تغییر موقعیت‌ها و تمرینات

می‌توانید با تغییر نحوه‌ی تفکرتان، موقعیت خود را تغییر دهید. ابتدا تصاویر ذهنی خود را تغییر دهید، زیرا این کار به‌نوبه‌ی خود در دنیای بیرون شما تاثیر می‌گذارد. این کار حتی بر زبان بدن و رفتارتان نیز تاثیر می‌گذارد. وقتی رفتار شما دچار تغییراتی شد تغییر کرد، نتایجی که به‌دست می‌آورید شما را متحول‌تر از گذشته خواهد کرد. اما چگونه؟

تمرینات

به‌طور کلی چند روش و متد برای تغییر رفتار در شرایط خاص وجود دارد که می‌توانید با انجام آن‌ها رفتارتان را تغییر دهید.

  1. به زمانی فکر کنید که بر اثر اتفاقی احساسی ناخوش‌ آیند داشته‌اید.
  2. به احساس خود هنگام یادآوری این اتفاق توجه داشته باشید.
  3. توجه کنید وضعیت بدن‌تان چگونه است.
  4. حال این تصویر درونی را پاک کنید.
  5. زمانی را به یاد آورید که احساس شادی یا اعتماد‌به‌نفس بالا داشته‌اید.
  6. توجه کنید با به یاد آوردن خاطره آن احساس‌تان چگونه خواهد بود.
  7. به وضعیت بدن‌تان در این موقعیت توجه کنید.

انتخاب موقعیت‌ها

هر موقعیت جدید ممکن است پدیدآورنده‌ی امکانات و نتایجی باشد مثلا وقتی روحیه‌ی خوب و انگیزه ندارید حالت غمگین و کسل بودن به سراغ شما می‌آید اما می توانید خیلی زود این احساس منفی را تغییر دهید. در مواجه با اتفاقات می‌توانیم دو واکنش نسبت به آن داشته باشیم. می‌توان سریعا موقعیت را درک کرد و آن‌را تبدیل به موقعیت بهتر برای خودمان کنیم یا می‌توان مشکلات را با ثابت ماندن و تمرکز بر روی مشکلات و نه حل آن بیشتر نمود. این واکنش بستگی به شخص دارد.

موقعیت شما هر چه می‌خواهد باشد، تغییر حالت از شکل منفی به شکل مثبت نتیجه بخش است. اگر در خودتان احساس اعتماد‌به‌نفس نمی کنید نمی‌توانید یک مذاکره ی خوب یا یک تدریس مناسب داشته باشید. یا اگر با حالتی عصبانی وارد مکان خاصی شوید، نمی‌توانید دوست تازه ای برای خود بیابید و ارتباط برقرار کردن برای شما سخت می‌شود.

شرایط موجود را درک کنید با تغییر موقعیت می‌توانید با رفتاری محترمانه و فارغ از خشم به محل مورد نظر می‌رود و ارتباط خود را با دیگران بهبود می‌بخشید. این تنها بستگی به شما دارد که چطور بتوانید با تغییر تفکر موقعیت‌ها را تغییر دهید.

زبان بدن و تغییر موقعیت

این روش برعکس هم موثر است اگر زبان بدن‌تان را تغییر دهید، در روحیه و احساس درونی شما تاثیر می‌گذارد. وقتی فیلمی را نگاه می‌کنید، توجه کنید هنرمندان برای نشان دادن تغییر روحیه چگونه به بدن‌شان حالت می‌دهند. در واقع این افراد به علم تغییر موقعیت‌ها توسط زبان بدن آگاهی دارند.

تمرین زبان بدن
با صحنه‌سازی موقعیت‌ها می‌توان زبان بدن را برای حل و تغییر آن استفاده نمود

تمرین زبان بدن

  1. در حال حاضر می‌خواهید چه احساسی داشته باشید؟ (ممکن است بخواهید برای شروع کاری باانگیزه باشید و یا آن‌که برای صحبت با فرزند یا همسرتان بخواهید احساس عشق داشته باشید)
  2. نفس عمیقی بکشید و به گونه‌ای تنفس کنید که گویی در آن موقعیت هستید.
  3. حالت صورت خود را به گونه‌ای تبدیل کنید که با موقعیت مطلوب‌تان هم‌خوانی داشته باشد.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!