0
02143000313

حقوق ثابت بهتر است یا درآمد پورسانتی و درصدی؟ با کدام ثروتمند می‌شوید؟

حقوق ثابت را ترجیح می‌دهید یا دریافتی درصدی؟ جواب شما به این سوال پتانسیل شما برای ثروتمند شدن را مشخص می‌کند. با مطالعه این مقاله متوجه می‌شوید کدام پاسخ شما را به سمت ثروتمند شدن هدایت می‌کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اکثر افراد ترجیح می‌دهند حقوق ثابت داشته باشند. این افراد دنبال کاری با حقوق ثابت و بازنشستگی هستند. بسیاری از آن‌ها معتقدند داشتن حقوق ثابت و بازنشستگی، تضمینی برای زندگی راحت به شمار می‌آید. اما آیا این موضوع، باوری درست است؟ آیا حقوق ثابت و بازنشستگی برای ما امنیت مالی به همراه دارد؟

به دنبال امنیت مالی هستید یا می‌ترسید؟

به دنبال امنیت مالی هستید یا می‌ترسید؟

چرا بعضی از افراد با دریافت حقوق ثابت احساس امنیت مالی می‌کنند؟ این افراد نیاز دارند مقدار دقیق و معینی از پول را در زمانی مشخص، در اول یا آخر ماه دریافت کنند. به این ترتیب خاطر جمع می‌شوند و به آرامش می‌رسند. به همین دلیل احساس می‌کنند که در این شرایط به امنیت مالی رسیده‌اند. اما حقیقت این است که زندگی کردن بر اساس امنیت خاطر در واقع همان زندگی کردن بر اساس ترس است.

در واقع افرادی که حقوق ثابت را ترجیح می‌دهند، می‌ترسند که نتوانند پول کافی را بر اساس عملکرد خود به دست بیاورند. یعنی به عملکرد و توانایی خود اطمینان ندارند. این عدم اطمینان باعث ترس آن‌ها از دریافت درصدی یا پورسانتی می‌شود. در نتیجه به یک دریافتی ثابت برای زندگی کردن و در واقع زنده ماندن رضایت می‌دهند. البته داشتن درآمد ثابت مشکلی ندارد. به شرطی که مانع بدست آوردن آنچه ارزش و توانایی‌اش را دارید نشود.

با فروش عمر خود پول درمی‌آورید یا با توانایی‌های خود؟

 

اکثر کسانی که حقوق ثابت می‌گیرند در واقع حقوق خود را براساس مدت زمانی که سر کار هستند دریافت می‌کنند. مثلا باید ۸ ساعت در روز کارهای مشخصی را انجام دهند و به ازای آن در پایان ماه، مبلغی مشخص دریافت کنند. اما افراد موفق بر اساس نتایجی که از کار انجام شده به دست می‌آید پول دریافت می‌کنند. به همین دلیل این افراد به مرور در سود شرکت یا مجموعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند شریک می‌شوند.

در واقع می‌توان گفت افرادی که حقوق ثابت می‌گیرند، پول دریافتی را به ازای عمر خود دریافت می‌کنند. اما افراد موفق با تکیه بر توانایی‌های خود، در سود مجموعه‌ای که در آن کار می‌کنند شریک می‌شوند. پس با توجه به اینکه عمر ما محدود است، نباید با گرفتن حقوق ثابت، برای درآمد خود سقفی قائل شویم. چون در این صورت باید با ثروتمند شدن خداحافظی کنیم.

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود

در زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف به این موضوع اشاره شده است که بدون رنج و سختی و خطر کردن نمی‌توان به ثروت رسید. این یک حقیقت است. معمولا درآمد افراد متناسب با میزان خطر کردن آن‌هاست. در زبان انگلیسی ضرب المثل: No risk no gain, low risk low gain, high risk high gain به همین حقیقت اشاه دارد. در واقع این ضرب المثل به طور کاملا شفاف به ما می‌گوید: بدون ریسک چیزی به دست نمی‌آوریم، با ریسک کم به دست‌آوردهای کمی می‌رسیم و با ریسک بالا، دست آوردهای بزرگی بدست می‌آوریم.

برای ثروتمند شدن حقوق ثابت بهتر است یا دریافتی پورسانتی؟

 

ثروتمندان به خودشان معتقد هستند و به توانایی‌های خود ایمان دارند. اما افراد فقیر به خاطر اینکه به خود اطمینان ندارند نیاز به تضمین دارند. بنابراین همیشه به دنبال دریافت حقوق ثابت و تضمین شده هستند. بنابراین برای ثروتمند شدن باید به خود و توانایی‌هایی که دارید ایمان بیاورید.

برای اینکه ثروتمند شوید به یاد داشته باشید، گرفتن حقوق از دیگران هرگز تو را ثروتمند نمی‌کند. اگر می‌خواهی شغلی را انتخاب کنی، مطمئن باش که دستمزدت بر مبنای درصدی پرداخت می‌شود، در غیر این صورت برو و برای خودت کار کن.

بنابراین یا باید برای خودتان کار کنید و کسب و کار متعلق به خودتان را راه‌اندازی کنید، یا بر مبنای کمیسیون و درصد کار کنید. هر کدام که باشد، مطمئنا وضعیتی را به وجود آورده‌اید که به شما اجازه می‌دهد تا بر اساس عملکرد خود پول درآورید. مطمئن باشید کسب درآمد بر اساس عملکرد، نتیجه بهتری نسبت کسب درآمد با فروش عمر به همراه دارد.

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.