0
02143000313

فرمول دارن هاردی برای زندگی بهتر

دارن هاردی نویسنده کتاب و سخنران همایش‌های موفقیت می‌باشد که فرمول‌هایی را برای اینکه زندگی بهتر از دیروز داشته باشیم را در انجام چند نکته می‌داند. اینکه ما بتوانیم بر شرایط فعلی غلبه کنیم و فردای‌مان را بهتر از امروز بسازیم کار ساده‌ای نیست اما اینکه شما چند نکته را برای محقق سازی آن انجام دهید امری ضروری می‌باشد.

هر روزه با ما مشکلات زیادی برخورد می‌کنیم که این مشکلات مربوط به طبقه‌ی خاصی از جامعه نمی‌باشد. افراد ثروتمند با یک نوع مشکل و افراد فقیر با یک نوع مشکل روبه‌رو می‌شوند. مهم این است که بدانیم برای اینکه از این مشکلات عبور کنیم چه باید کرد.

راه رسیدن به موفقیت ساده نیست. همواره برای اینکه به خوشبختی و پول و رفاه برسید مشکلاتی در سر راه شما قرار می‌گیرند. دارن هاردی برای عبور از این مشکلات ۴ روش را توصیه می‌کند که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید ساده‌تر از گذشته بر مشکلات غلبه کنید.

خودتان را کنترل کنید

ما اولین نفری نیستیم که برای‌مان چنین مشکلی پیش آمده است. یکی از تفاوت‌های افراد موفق نسبت به افراد معمولی این است که آن‌ها از مشکلاتی که در راه‌شان قرار می‌گیرد فرار نمی‌کنند. حتما برای خودمان یا برای اطرافیان پیش‌آمده که بعد از بروز مشکلی سریعا زانوی غم بغل گرفته و کنترل همه‌ی موضوعات حتی آن مواردی که ارتباطی با مشکل ندارد از دست‌شان خارج می‌شود.

دارن هاردی از تجربه دیدار و گفتگو با افراد موفق می‌گوید و اینکه آن‌ها چطور با مشکلاتی که برای‌شان پیش می‌آید کنار می‌آیند و به‌جای غر زدن سعی می‌کنند راهی برای حل آن پیدا کنند. این نکته را همیشه به‌خاطر داشته باشید که سرعت حل مشکلات بستگی به تلاش و هوش ما برای برطرف کردن آن دارد.

سعی در کنترل اطراف

تورم، قیمت ارز، میزان حقوق دریافتی و .. مسائلی هستند که تقریبا از بیرون به ما تحمیل می‌شوند و برطرف کردن شاید سخت‌تر از مشکلات دیگر باشد. درست است که نمی‌توانیم خودمان قیمت ارز را کاهش دهیم اما می‌توانیم تا حدودی از مشکلی که این اتفاق بر زندگی ما می‌گذارد کم کنیم.

به خودتان بگویید من کجای این مشکل هستم و تا چه حد می‌توانم از فشار ناشی از این دسته مشکلات را حل کنم؟ آیا با کار و تلاش بیشتر می‌توانم آثار این مشکلات را در زندگی خود کاهش دهم؟ با بودجه بندی خرج‌های شخصی خودم چطور؟ این بستگی به زندگی شما و نوع مشکلاتی که پیش می‌آید دارد.

کمک گرفتن از دیگران

کمک گرفتن از دیگران
برای اینکه مشکلات را بتوانیم حل کنیم گاها نیاز است از تجربیات دیگران استفاده کنیم

عده‌ای فکر می‌کنند کمک گرفتن از دیگران غرور آن‌ها را جریحه دار می‌کند. اما کمک خواستن نه تنها باعث کم شدن بار مسئولیت شما می‌شود بلکه افراد کمک کننده را نیز توان‌مند می‌کند. می‌توانید از تجربه‌ی افراد در مشکلات و موانعی که پیش می‌آید استفاده کنید.

ادامه دادن مسیر

دارن هاردی در خاطراتی که از مصاحبه با چاد هاینس داشت می‌گوید:

یک بار با چاد هاینس مصاحبه کردم. او که در یک تصادف به شدت مجروح و هر ۴ تا دست و پاش فلج شده و فقط می‌توانست مچ دست و یکی از بازوهای خود را رو تکان دهد. هر روز صبح تقریبا بیش از دو ساعت طول می‌کشید تا آماده شود. با این حال حتی بیش از آنچه من سفر می روم، مسافرت کاری رفته است. بیش از ۲۰۰ بار در سال از ۳۸ کشور و ۷ قاره جهان سخنرانی دارد. هم‌چنین اون ویلچر خود را تنها به کمک ساعد خود تا ۵۰۰ مایل در کویر حرکت داد تا رکورد جهانی‌ای به ثبت برساند اما بعضی از ما برای چند دقیقه پیاده‌ روی غز می‌زنیم.

ممکن است مشکلات سرعت رسیدن شما را برای رسیدن به هدفی که دارید را کم کند اما وظیفه‌ی شما این است که هرگز دست از تلاش بر ندارید و راه را ادامه دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *