0
۰۲۱۸۶۰۳۵۷۳۰

چرا باید تعریف دقیق و کامل از ثروت داشته باشیم

تعریف دقیق و کامل از ثروت چیست؟ کسب ثروت رویا نیست و باید یک تعریف کامل برای خودمان داشته باشیم. در واقع هر کسی بنا به مواردی که در ذهن خود دارد ثروت را تعریف می‌کند. ممکن است تعریف شما از ثروت با برادر یا خواهرتان متفاوت باشد. در این مقاله می‌پردازیم به اینکه چرا باید از ثروت تعریف دقیق و مشخصی داشته باشیم. اما ابتدا توضیحی درباره نقش افکار ما در رسیدن به ثروت می‌دهیم.

نقش افکار در رسیدن به ثروت

پول و ذهن
افکار ما تعیین کننده‌ی مسیر رسیدن به ثروت می‌باشند

افکاری که داریم مهم‌ترین و حساس‌ترین نقش را در زندگی ما ایفا می‌کنند. اگر فردی با بیشترین تلاش روزانه باشیم و سخت برای رسیدن به ثروت تلاش کنیم اما ذهنیت درستی درباره ثروت نداشته باشیم هیچ‌وقت به آن نخواهیم رسید.
باورهای محدود کننده در کسب ثروت نوعی از باورها در ضمیر ناخودآگاه ما می‌باشد که در تمامی جهت‌های زندگی برای رسیدن به پول تاثیر می‌گذارد.

تعریف دقیق از ثروت

ثروت چیست؟ خب بیایید به این موضوع فکر کنیم و اگر به جواب مشخصی رسیدیم این سوال را از اطرافیان خودمان نیز بپرسیم. پس از پرسیدن متوجه خواهید شد پاسخ‌هایی که دریافت می‌کنید با یکدیگر متفاوت است. یکی از ویژگی‌های افراد ثروتمند این است که تعریف درست و دقیق ثروت را می‌دانند. در واقع اکثر مردم فقط آرزوی ثروتمند شدن را دارند و دقیق نمی‌دانند که چه مقدار پول و سرمایه برای آن‌ها ثروت محسوب می‌شود.

حد و مرز ثروت را برای خود مشخص کنید

ریچارد تمپلر نویسنده کتاب قوانین ثروت نقل کرده است:

یکی از دوستان ثروتمند قبل از اینکه شروع به تجارت کند می‌دانست زمانی ثروتمند خواهد شد که مجبور نباشد از پولی که پس‌انداز کرده خرج کند. وقتی برای صرف شام بیرون می‌رویم او زمانی راضی خواهد بود که درآمدی بالاتر از هزینه‌ی شام کسب کرده باشد.

پس از نقل قول ریچارد تمپلر شاید فکر کنید این تصور کمی رویاپردازی باشد و تا این حد هیچ‌وقت به ثروت نخواهید رسید اما هدف از بیان این نقل قول میزان عددی بود که آن شخص برای خود تعیین کرده بود. با این تصور که ثروت جهان هستی بی‌نهایت است اما شما باید یک حدی را برای ثروتمند محسوب کردن خود مشخص کنید. ممکن است دوست شما با داشتن خانه‌ای لوکس و ماشین گران‌قیمت خود را ثروتمند محسوب نکند. اما داشتن خانه‌ای معمولی برای شخصی دیگر ثروت محسوب شود.

ریچارد تمپلر
ریچارد تمپلر نویسنده در کتاب قوانین ثروت

در واقع تعریفی که از ثروت خواهید داشت راه‌های زیادی را برای رسیدن به ثروت باز خواهد کرد. به عنوان مثال اگر تعریف شما از ثروت ۱۰۰ میلیون باشد می‌دانید که چقدر با این مبلغ فاصله دارید. چقدر نیاز دارید که به ثروت برسید و چقدر پس‌انداز کنید که ثروتمند شوید. البته گفتن این رقم بستگی به زندگی و میزان تلاشی که می‌کنید دارد.

ارتباط تعریف ثروت و هدف

فرض کنیم ثروتمند شدن را داشتن یک خانه‌ی بزرگ تعریف کنیم. این خانه‌ی بزرگ که باید برای آن تلاش کنید تبدیل به هدف شما می‌شود. اگر هیچ هدفی نداشته باشیم چطور ممکن است به ثروت برسیم؟ زمانی معیاری برای سنجیدن موفقیت ما شکل می‌گیرد که به هدف رسیده باشیم.

نوشته‌های تازه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *