0
02143000313

ارتباط دیجیتالی بهتر به کمک تکنیک‌های ان ال پی

با وجود ارتباط دیجیتالی که هم‌اکنون وجود دارد و گسترده‌تر شدن شبکه اطلاعات و از همه مهم‌تر دسترسی افراد بیشتر به بستر اینترنت طبعا ارتباطات ما در فضای حقیقی خلاصه نمی‌شود و باید مهارت ارتباط بهتر در دنیای دیجیتال و فضای مجازی را به خوبی آموخت.

اگر بیشتر ارتباطات شما به نحوی است که با افراد در سرتاسر جهان در پشت کامپیوتر یا موبایل خود صحبت می‌کنید باید بیاموزید چطور با افراد به تفاهم و یک گفتگوی مناسب داشته باشید.

چطور ارتباط برقرار می‌کنیم

سوالی که پیش می‌آید این است که اگر در صحبتی که با افراد داریم هنگامی که آن‌ها را نمی‌بینیم چطور ارتباط برقرار کنیم؟ ما انسان‌ها نسبت به شرایط افراد و میزان محبتی که در دیدار حضوری داریم خود را با افراد وفق می‌دهیم اما در دنیای ارتباطات اینطور نمی‌باشد. اما این کار در ارتباط دیجیتالی نیز قابل انجام است و مستلزم انجام یک‌سری از تکنیک‌ها می‌باشد.

داشتن ارتباط موثر در تماس تلفنی

حتی اگر بیشترین پیام‌ها بین دو شخص رد و بدل شود اهمیت تماس تلفنی بیش از آن می‌باشد. از آنجایی که تلفن همراه همیشه در دسترس می باشد می‌توان آن را یک وسیله نفوذ کلامی به دیگران دانست. حتی اگر از آخرین مکالمه‌ی شما با شخص مقابل چندین ماه گذشته باشد.

برای رسیدن به موفقیت در یک تماس تلفنی نیاز دارید که به یک ارتباط موثر و در نهایت تفاهم برسید. در تماس‌های تلفنی برای داشتن ارتباط موثر نکات زیر را رعایت کنید.

  • آهنگ صدا
  • واژگانی که استفاده می‌شود
  • طرز نفس کشیدن
  • الگوهای کلامی
  • ارزش‌ها و باورها

برای اینکه تمامی این نکات را بتوانید رعایت کنید نیاز است تا به‌صورت دقیق و کامل به صحبت‌های شخص گوش کنید و سعی بر این نداشته باشید که مدام در صحبت‌های او وقفه ایجاد کنید. هر چقدر طول مکالمات با واژگان طلایی که نیازمند رسیدن به تفاهم است پایین‌تر باشد بهتر به نتیجه‌ی مورد نظر خواهید رسید. برای اینکه بدانید این واژگان طلایی چه مواردی هستند دیالوگ‌های مکالمه را با خود تمرین کنید و آن‌‌ها را یادداشت کنید.

پیام‌رسان‌های اجتماعی

پیام‌رسان‌هایی که مورد استقبال مردم هستند یکی از موارد ارتباط دیجیتالی می‌باشد که روزانه چند ساعاتی را در آن می‌گذرانیم. تجربه نشان داده است افرادی که در ارتباط رو در رو مهارت بسیار بالایی دارند اما در پیام‌های متنی مانند شبکه‌های اجتماعی ضعف عمل می‌کنند. یکی از راه‌های افزایش این مهارت همسو کردن خود با شخص مقابل است. به موارد زیر دقت کنید:

  • طول کلمات
  • جزئیات
  • لحن
  • آداب گفتگو(سلام و خداحافظی)
  • نوع گویش
شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطات می‌باشد

این‌ها مواردی هستند که در ارتباط‌های پیامی بسیار تاثیرگذار می‌باشند. با توجه به اینکه در پیام‌های متنی نمی‌توان برداشت دقیقی از کلمات داشت سعی کنید پیام‌های خود را دقیق و بدون هیچ ایهامی برای شخص مقابل ارسال کنید.

تطابق رو در رو و یا تطابق صدا در تماس‌های تلفنی، به نسبت ابزارهای الکترونیکی بهتر می‌توانند عمل کنند و انتخاب‌های بهتری هستند. وقتی از طریقی ارتباط تفاهم آمیز برقرار شد، آنگاه می‌توانید ابزار ارتباطی را تغییر دهید و از طریق ابزارهای دیگر به تقویت ارتباط موفق بپردازید.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!