0
02143000313

چه عاملی باعث می‌شود ما به ثروت نرسیم

بیشتر مردم صبح زود از خواب بیدار می‌شوند و به سرکار می‌روند و گاهی ممکن است ساعات کاری آن‌ها بسیار زیاد باشد به نحوی که به هیچ‌کدام از کارها و برنامه‌هایی که برای پیشرفت در زندگی خود طراحی کرده‌اند را انجام ندهند. ممکن است عده‌ای نیز با کمترین کار ممکن بیشترین ثروت را داشته باشند که ما در در این مقاله به آن اشاره نمی‌کنیم.

تنبلی یا ناامیدی

اکثر مردم تنبل هستند و ثروتمند نخواهند شد. ممکن است افرادی را دیده باشید که در یک قرعه کشی برنده شده باشند و پول زیادی به آن‌ها رسیده باشد یا ارثیه‌ای به آن‌ها تعلق گرفته باشد. اما اگر به انتظار رخداد جنین مواردی برای خودتان را دارید سخت در اشتباه هستید. مردم می‌خواهند با کمترین ریسک یا حرکتی به سمت جلو بیشترین پول را داشته باشند.

تنبلی در کسب ثروت
تنبلی یکی از مواردی است که شما را از رسیدن به ثروت منع می‌کند

حال از وضعیت زندگی جوانان می‌گوییم به نظرتان اینکه جوانان به سمت ریسک‌پذیری و کسب ثروت قدم نمی‌گذارند چه عاملی می‌تواند داشته باشد؟ تنبلی یا ناامیدی؟ البته ما موضوع رکود اقتصادی و تورم و مسائلی که به‌صورت ناخواسته بر زندگی مردم تحمیل می‌شود را نیز در نظر می‌گیریم. اما اگر فرصت‌ها فراهم باشد چطور. باورهای محدود کننده درباره ثروت همیشه وجود دارد و خواهند داشت و افرادی که تلاش نمی‌کنند این باورها به آن‌ها در ذهن‌شان تحمیل شده است.

ثروت تصادفی

شاید این حقیقت را بپذیرید اکثر کردم فقط علاقه دارند به ثروت برسند و تلاشی برای آن نمی‌کنند. از ثروت تصادفی منظور این است کسب پول زمانی برای‌شان جذابیت دارد که برای آن تلاشی نکرده باشند و زمانی را برای کسب آن نذاشته‌اند. شما جز کدام از دسته افراد هستید؟ افرادی که به‌دنبال ثروت تصادفی هستند یا برای آن تلاش می‌کنند؟

الگوی عمل به تلاش

اگر به داستان زندگی افراد ثروتمند نگاه کنیم آن‌ها از یک الگو برای رسیدن به ثروت استفاده کرده‌اند و آن هم تلاش است. افرادی مثل بیل گیتس، استیو جابز یا ریچارد برانسون و .. ممکن است تلاش آن‌ها در مسیرهای متفاوت مثل صنعت سینما یا کامپیوتر یا موارد دیگر باشد اما این الگو در زندگی‌شان وجود داشته است. توانایی انجام کارها را بیشتر از دیگران دارند و کارهایی که در طول روز انجام می‌دهند برابر با کارهای یک ماه افراد معمولی می‌باشد.
نکته‌ای که در ثروت در جهان هستی وجود دارد این است که جهان هستی ما دارای ثروت بی‌کران است و همیشه وجود خواهد داشت اما بین این ثروت و ما فاصله‌ای وجود دارد که می‌توان نام آن‌را هرچیزی که اعتقاد دارید بگذارید. بسته به نوع ذهنیت شما جمله تکمیل می‌گردد و می‌توان از کلماتی مثل تلاش یا شانس یا حتی هردوی آن‌ها استفاده کرد.

ریچارد تمپلر در کتاب قوانین ثروت نوشته است:

ثروت به کسانی تعلق دارد که با سخت‌کوشی و باور درست نسبت به ثروت تلاشی بیش از همه برای دست یافتن به آن داشته باشد

در این مقاله به یکی از عوامل نرسیدن به ثروت اشاره کردیم که شاید کلید طلایی ما برای کسب آن باشد. این سوال ممکن است در ذهن همه‌ی ما باشد که چرا مثل افراد دیگر پولدار نیستیم و از عدالت جهان گله‌مند هستیم. در واقع بیایید این سوال را از خودمان کنیم که چقدر برای رسیدن به ثروتی که خواهان‌اش هستیم تلاش کرده‌ایم؟ اگر این تلاش مفید بوده است چطور به آن نرسیده‌ایم؟

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!