0
02143000313

ان‌ال‌پی چه تاثیری می‌تواند بر احساسات ما بگذارند (بخش اول)

احساسات ما ممکن است در طول روز به چندین بخش تقسیم شود و نمی‌تواند دائما یک موضوع ثابت بماند. گاها نیاز است بر احساساتی که باعث ضعف ما می‌شود غلبه کنیم. برای اینکه بر احساسات خود غلبه کنیم باید بدانیم که احساسات و عواطف ما کدام هستند و چگونه عمل می‌کنند.

شناسایی احساسات با ان ال پی و اینکه بدانیم نوع احساسات‌مان با توجه به چه شرایطی تغییر می‌کند یکی از نکاتی است که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم.

حالت عاطفی ما کدام است

برای شما هم رخ داده است که در یک مکان با شخصی شاهد اتفاقی یا شنیدن اخباری بوده‌اید اما هر دو برداشت کاملا متفاوتی از آن اتفاق داشته‌اید. در واقع چطور این مهم امکان‌پذیر می‌باشد. این تفاوت از حالات و احساسات عاطفی ما شکل می‌گیرد. عشق، خشم، اعتماد، ترس و کنجکاوی همه حالات احساسی ما می‌باشند که مدام در طول روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم.
چیزی که مشخص است عدم ثابت بودن این احساسات در اکثر مواقع می‌باشد. مثلا یک شخص نمی‌تواند در همه‌ی لحظات احساس ترس داشته باشد و این بستگی به شرایط موجود دارد. حالات احساسی، آن روحیه‌ای است که در هر لحظه در شرایط تجربه می‌کنیم.

حالات روحی انسان
خشم، ترس، کنجکاوی و .. احساساتی است که در طول روز بارها با آن مواجه می‌شویم

ارتباط حالت و احساسات انسان

هر کاری که تاکنون انجام داده‌اید یا شاهد آن بوده‌اید نتیجه حالت احساسی و عاطفی شما در آن لحظه خاص بوده است. گاها بروز احساسات ما از لحظات ناشی از حوادثی است که در بیرون از زندگی ما رخ می‌دهد. اتفاقی در جهان مانند جنگ رخ می‌دهد و واکنش احساسی متفاوتی نسبت به خبر قهرمانی تیم محبوب‌مان خواهیم داشت. اما چگونه بر احساسات خود به‌طور مستقیم اثر بگذاریم؟

اثرگذاری بر حالات احساسی

فیزیولوژی

یکی از روش‌های تاثیرگذاری بر حالت‌های احساسی خود، به طرز استفاده از بدن‌مان بستگی دارد. تغییرات در حالت بدن، تنفس کردن، تنش عضلانی و حالت‌های چهره می‌توانند بر روی احساست و رفتار ما تاثیر بگذارند. اگر از بدن‌تان به طرز دیگری استفاده کنید، تجربه متفاوتی از تاثیرات بدن خود بر روی حالت‌های احساسی پیدا می‌کنید.

حالت صفر

در هر مکانی که هستید پاهای خود را محکم روی زمین قرار بدهید و کمی شانه‌های خود را به سمت عقب ببرید و بعد مقداری نفس عمیق بکشید. حال تلاش کنید بدون اینکه حالت جسمی خود را تغییر دهید به آن موقعیت ناخوشایند بی‌اندیشید. در این صورت یا احساس شما درباره آن موقعیت ناخوشایند تغییر کرده است و یا دیگر نمی‌توانید مانند قبل به آن صحنه بی‌اندیشید. تنش عضلانی، آرامش، تنفس و حالت بدن همگی روی حالت احساسی ما تاثیر می‌گذارند. بدن انسان در حالت سخت و گرفته مواد شیمایی متفاوتی را در مقایسه با زمانی که در حالت آرام و راحت هستید تولید می‌کند. به همین دلیل فرمان‌های ذهنی متفاوتی در آن زمان صادر شود.

شخصیت‌های درونی

عامل مهم دیگری که روی احساسات ما تاثیر می گذارند تصاویری است که آن را در تصورات خود داریم و یا از قبل‌تر به آن جان بخشیده‌ایم. ما به این تصاویر و این صداها نمودهای درونی می گوییم.
این‌ها شخصیت‌های درونی و واقعیت و نقشه شما از جهان هستی را تعریف می‌کنند. اما مانند هر نقشه دیگر کامل نیستند و پر از تعمیم و حذف و تحریف و خطا هستند.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!