0
02143000313

۵ واقعیتی که برای کسب ثروت باید با آن‌ها روبه رو شوید

هیچ راه مطمئنی برای رسیدن به ثروت به روش ساده و بدون ریسک وجود ندارد. قطعا اگر چنین روش‌هایی وجود داشت تمام افراد جهان بدون انجام تلاش‌هایی و فقط با دانستن راز به ثروت می‌رسیدند.

زمانی که واقعیت‌ها در کسب ثروت بپذیرید بهتر می‌توانید مسیر آن را طی کنید. این واقعیت‌ها می‌توانند نکاتی باشند برای کسب ثروت و افزایش شانس شما در رسیدن به آن.

افزایش شانس با سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری برای افرادی که آشنایی با این قوانین ندارند باعث رعب و وحشت می‌شود. سال ۲۰۱۳ وب سایت فوربز لیستی را منتشر کرد که از ۵۰۰ میلیاردر بزرگ جهان، چیزی حدود ۱۴۸ نفر آن‌ها از سرمایه‌گذاری به چنین مبلغ از ثروت دست یافته بودند. مهم نیست شما بر چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنید. سرمایه‌گذاری به شما این فرصت را می‌دهد تا بدون هیچ تلاش فیزیکی و تنها با شناختن فرصت‌ها به ثروت برسید.

دانستن ثروت نیازمند مهارت است

هوش و ذکاوت، خلاقیت، فرصت‌شناسی و البته داشتن مهارت لازمه‌های کسب ثروت می‌باشد. بدون داشتن یک مهارت احتمالا مسیر رسیدن به موفقیت سخت‌تر می‌شود. اگر داستان زندگی افراد موفق مثل پیر امیدیار یا استیو جابز را مطالعه کنید نه تنها از خلاقیت بیش از حد خود بهر برده‌اند بلکه باید مهارت‌هایی که در زمینه کسب‌وکاری که ایجاد کرده‌اند توانسته‌اند به ثروت برسند. اگر هم سر رشته خاصی در کاری دارید هیچوقت این تصور را نداشته باشید که می‌توانید به موفقیت و ثروت برسید. در اینصورت تلاش کنید مهارت خود را افزایش دهید. برای مطالعه بیشتر در این باره می‌توانید مقاله چه مهارتی می‌تواند باعث رسیدن ما به ثروت شود را مطالعه کنید.

بیش از حد ولخرجی می‌کنید

شما فردی هستید که مدام در حال ولخرجی کردن است یا تا جایی که ممکن است در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید. ولخرج بودن عادات اقتصادی شما را تغییر می‌دهد. داشتن پول ابزاری است که ما بهتر می‌توانیم با آن مسیرهای موفقیت و ثروت را طی کنیم. ریال به ریالی که ما بیهوده خرج می‌کنیم ممکن است دیگر نتوانیم آن را در آینده کسب کنیم. پس باید مدیریت مالی خوبی در این زمینه داشته باشیم.

ذخیره‌ سازی پول به تنهایی کمک نمی‌کند

در متن قبل اشاره کردیم که ولخرج بودن مانع رسیدن به شما به ثروت می‌شود و صرفه جویی نقطه‌ی مقابل آن را توضیح دادیم. اما ذخیره کردن پول از شما یک فرد ثروتمند نمی‌سازد و باعث نمی‌شود پول بیشتری کسب کنید. برای پول خود باید برنامه‌ی جامع و کامل داشته باشید. به این معنا که برای دخل و خرج خود برنامه‌ی ویژه داشته باشید. انباشته کردن پول فقط باعث می‌شود از کاری که قرار است دیر یا زود انجام دهید عقب بی‌افتید. واقعیت این است که نیاز به کسب درآمد بیشتر دارید تا کمتر خرج کردن.

جمع کردن پول
جمع و ذخیره‌سازی پول به ثروتمند شدن شما هیچ کمکی نمی‌کند و تنها فردی هستید که پول خود را به مرور ذخیره کرده‌اید.

دلایل شما برای اینکه ثروتمند نشده‌اید

چرا پولدار نشده‌اید؟ سبک زندگی شما تا الان هر چه بوده است یا باعث شده شما به ثروت برسید یا اینکه مانع رسیدن شما به ثروت شده. احتمالا اکثرا این راه‌کار را می‌دهند کارهایی که باعث شده است به ثروت نرسید را یادداشت کنید و عوامل رخ دادن آن اشتباه را بررسی کنید تا مجدد آن‌ها را مرتکب نشوید. اما هر دلیلی که وجود داشته است از همین حالا دیگر مهم نیست. برخی تصور می‌کنند دیگر سن آن‌ها برای رسیدن به ثروتی که می‌خواهند گذشته است و دیگر به آن نخواهند رسید. در حالی که این تفکر کاملا اشتباه است.

چرا پولدار نمی‌شویم یا سقف خواسته‌های ما برای کسب ثروت چیست هدف از بیان این مطالب نبوده است. واقعیت‌هایی برای رسیدن به ثروت است که همه‌ی افراد شانس برابری برای آن دارند. شما تا چه اندازه با این حقایق روبه‌ رو شده‌اید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *