0
02186035730

چگونه می‌توانیم به دیگران اعتماد به نفس بدهیم؟

مردم همواره به دنبال روش‌هایی هستند که اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. برخی دیگر نیز از دیگران اعتماد به نفس خود را دریافت می‌کنند.

برای اینکه بتوانید در مسیر موفقیت خوب عمل کنید یکی ازروش هایی که به شما کمک زیادی می‌کند، دادن اعتماد به نفس به دیگران است. با این کار شما می‌توانید از، دانش، انرژی و منابع سایرین نیز استفاده کنید که بازدهی شما را به مقدار زیادی افزایش می‌دهد. به‌طوری که این رشد برای شما نیز قابل مشاهده خواهد بود.

در حالت کلی 3 دسته از افراد در زندگی ما وجود دارند که ما لازم است به آنها اعتماد به نفس بدهیم:

  • افراد نزدیک به شما مانند خانواده، دوستان و همسر خود
  • افرادی که با آنها ارتباط کاری دارید
  • افرادی که در طول روز با آنها برخورد می‌کنید. مانند مشتریان و افرادی که به آنها خدماتی را ارائه می‌کنید.

قدم اول در اعتماد به نفس دادن به دیگران، اجتناب از سلب اعتماد به نفس از آنان یا کاهش انرژی و اشتیاق آنها برای آنچه انجام می‌دهند، است. مهم‌ترین کاری که شما باید انجام دهید این است که حس خوبی از آنها به خودشان دهید.

هر کاری که در تعاملات خویش با سایرین می‌کنید به طریقی بر عزت نفس آنان یعنی حس مهم بودن و ارزشمند بودن آنها موثر است. بنابراین اگر بتوانید عزت نفس و حس قدرت فردی اطرافیان خود را تقویت نمایید، آنها را برانگیخته و بر سر ذوق می‌آورید، البته این به شرطی است که این کار را با صداقت کامل انجام دهید و کار شما برای ترحم کردن به آنها نباشد.

بیشتر بخوانید  آموزش ۳ راه برای کاهش تاثیر منفی تماشای انیمیشن روی کودکان
اعتماد به نفس بدهیم
حس قدرتمند بودن را در اطرافیان خود فعال کنید

دادن اعتماد به نفس به دیگران با حس انگیزه

شاید ساده ترین راه برای ایجاد احساس خوب ، تشکرات لفظی مکرر شما بابت تمام کارهایی است که آنها برای شما نجام می‌دهند، چه کارهای بزرگ و چه کارهای کوچک. هر چه بیشتراز مردم به خاطر کارهایی که برای شما انجام می‌دهند تشکر کنید، تمایل آن ها به کار برای شما بیشتر می‌شود.

هرگاه از کسی تشکر کنید، باعث می‌شوید وی خود را بیش‌تر دوست داشته باشد و تصویر مثبت از خودش در ذهنش ایجاد کند و با این کار به آنها جرات و اعتماد به نفس می‌دهید. اما خارق‌العاده‌ترین نکته‌ای که در تشکر از دیگران نهفته است این است که با هر بار گفتن متشکرم، خودتان را نیز بیشتر دوست می‌دارید و در درون‌تان حس بهتری از خود پیدا می‌کنید.

مطالعه کنید: از دیدگاه ان ال پی چگونه افعال منفی بر زندگی ما اثرگذارند

دیگران را تشویق کنید

راه دیگری برای بالا بردن اعتماد به نفس در دیگران، تحسین و تشویق کردن افرادی برای موفقیت‌ها و دستاوردهایی است که آنان کسب کرده‌اند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی کودکان مورد تشویق قرار می‌گیرند، سطح انرژی آنها بالا رفته، ضربان قلب و سرعت تنفس‌شان افزایش یافته و در کل احساس بهتری از خود پیدا می‌کنند.

حس اعتماد به نفس
بالا بردن اعتماد به نفس دیگران حتی با تشویق آنها نیز امکان‌پذیر است

اگر به تشویق و تحسین‌ها و تقدیرهای خالصانه خود در خانه و روابط اجتماعی دقیق شوید، از محبوبیت بی‌حدتان در میان مردم و تمایل بیش از پیش آنها به کمک کردن به شما در جهت رسیدن به اهداف‌تان شگفت زده خواهید شد. راه دیگر دادن اعتماد به نفس به دیگران، این است که وقتی صحبت می‌کنند، با تمام وجود و تمرکز کامل به آنها گوش کنید. به نحوی که متوجه اهمیت دادن شما به خودشان بشوند.

بیشتر بخوانید  غلبه بر اهمال کاری از دیدگاه برایان تریسی

توجه و ملاحضه‌ی دیگران

معمولا کارمندان، مدیرانی را بیشتر دوست دارند که مانند یک انسان و یک دوست به آنها توجه کند و رابطه‌ی آنها به نحوی بوده است که هرگز حس برتری رئیس نسبت به کارمندان خود را تجربه نکرده‌اند. از یاد نبرید که هر شخصی در درجه‌ی اول یک موجود عاطفی است. هر کاری که مردم انجام می‌دهند یا انجام نمی‌دهند، از احساسات عمیق وجودشان نشات می‌گیرد. باید کاری کنید که آنها حس خوبی نسبت به شما پیدا کنند و به هر طریق ممکن خواهان کمک به شما و خوشحال کردن شما باشند.

وجود اعتماد به نفس در افرادی که با آنها در طول روز برخورد می‌کنیم باعث می‌شود این حس به ما نیز منتقل شود. پس بهتر است که از دادن این حس به دیگران دریغ نکنیم. شما تا چه حد در طول روز مواردی که در بالا ذکر شد را انجام می‌دهید؟ نظرات خود را با درمیان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *