0
02143000313

چطور به سرعت به فردی منظم تبدیل شده و از شر بی نظمی خلاص شویم؟

خیلی از ما دوست داریم منظم باشیم اما نمی‌دونیم چطور باید از شر بی‌نظمی خلاص بشیم. خیلی‌ها هم تلاش می‌کنن که آدم منظمی باشن اما موفق نمیشن. وقتی تلاششون بی‌نتیجه باقی می‌مونه، حس بدی بهشون دست میده و ممکنه ناامید بشن. در این نوشته متوجه می‌شید برای خلاص شدن از شر بی‌نظمی و منظم شدن باید چطوری عمل کنید.

در این نوشته ما درباره مرتب کردن اتاق مثال می‌زنیم اما می‌تونید این دستور العمل رو برای هر کار دیگه‌ای هم استفاده کنید. حالا فرض کنید اتاق شما بهم ریخته‌ست. چیکار می‌کنید؟ احتمالا شروع می‌کنید به مرتب کردن اتاق. ممکنه وسط کار سردرگم و کلافه بشید. ممکنه کمی به مرتب کردن کمد برسید و کمی به مرتب کردن کشوها و هر چی بیشتر زمان می‌ذارید، حس کنید به نتیجه‌ی خوبی نمی‌رسید.

احتمال داره اتاق‌تون رو بالاخره مرتب کنید اما دوباره به زودی اتاق‌تون نامرتب باشه. همین می‌تونه باعث بشه از دست خودتون کلافه بشید. ممکنه به دیگران نگاه کنید و تعجب کنید که چطوری اتاق اون‌ها یا کارهاشون همیشه مرتب هست، به همین خاطر احساس بدی نسبت به خودتون می‌کنید. ما به شما می‌گیم مشکل کارتون کجاست.

قدم اول: حرکت از بی‌نظمی به سمت نظم

قدم اول: حرکت از بی‌نظمی به سمت نظم
در قدم اول به ذهن‌تون فرصت منظم شدن بدید

قدم اول برای منظم شدن یا مرتب کردن اتاق این نیست که شروع کنید به مرتب کردن همه چیز. نکته طلایی درباره نظم اینه که برای منظم شدن اول باید ذهن‌تون منظم باشه. پس قدم اول این هست که ابتدا به خودتون زمان بدید و به این فکر کنید که مثلا چطوری می‌خواید اتاق‌تون رو مرتب کنید.

پس این دفعه پیش از اینکه شروع کنید به مرتب کردن اتاق، کمی صبر کنید و به کارهایی که می‌خواید انجام بدید خوب فکر کنید. به خودتون زمان و فرصت بدید تا ذهن‌تون منظم بشه. بعد از اینکه ذهن‌تون به نظم رسید، کار رو شروع کنید. مطمئن باشید اگه به این روش عمل کنید، برعکس دفعه‌های پیش، به جای اینکه از مرتب کردن اتاق یا کارهای دیگه حس بدی داشته باشید، خیلی خیلی لذت می‌برید.

قدم دوم: منظم شدن و خلاص شدن از بی‌نظمی

قدم دوم: منظم شدن و خلاص شدن از بی‌نظمی
در قدم دوم باید خودتون رو در حال درست انجام دادن اون کار مشاهده کنید

بعد از اینکه تونستید ذهن خودتون رو برای ایجاد نظم در اتاق یا هر چیز دیگه‌ای منظم کنید، باید تلاش کنید که خودتون هم آدم منظمی بشید. اینکه هر از گاهی کارهاتون رو منظم کنید اما دوباره همه چیز به هم بریزه اتفاق خوبی نیست.

برای اینکه همیشه منظم باشید می‌تونید از قدرت تجسم استفاده کنید. باید خودتون رو در حال انجام کاری که دوست دارید منظم انجام بشه ببینید. خودتون رو طوری ببینید که دارید اون کار رو با نظم انجام میدید. اگه هدف‌تون مرتب نگه داشتن اتاق هست، خودتون رو در حالی ببینید که هر وسیله‌ای رو که برمی‌دارید، بعد از استفاده به سرعت سر جاش می‌ذارید.

از امروز برای نظم دادن به هر کاری، اول کمی صبر کنید و به خودتون فرصت بدید تا ذهن‌تون درباره اون کار منظم بشه. بعد برای اینکه منظم بمونید، خودتون رو در حال انجام اون کار به شیوه‌ی درست، تجسم کنید. این کار رو بارها و بارها انجام بدید. در این صورت منظم بودن برای شما تبدیل میشه به یک عادت.

شاید در ابتدا این کار سخت باشه، اما وقتی تبدیل به عادت بشه، بدون اینکه انرژی خاصی از شما بگیره، کارها رو به صورت خودکار با نظمی که دوست دارید انجام می‌دید. بنابراین هر کاری رو که دوست داریم به طور منظم انجام بدیم، می‌تونیم تبدیل به یک عادت بکنیم. اینطوری خیلی راحت می‌تونیم اون کار رو طوری که دوست داریم انجام بدیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *