0
02143000313

چطور مهارت معامله کردن را در خودمان افزایش دهیم

معامله کردن مجموع توافقات و ارتباطات است که که برای تبادل یک محصول یا هر چیز دیگری گفته می‌شود. اگر اصول اصلی معامله را به‌خوبی ندانید ممکن است دچار ضرر شوید و اگر معامله را بتوانید خوب پیش ببرید سود خوبی از آن کسب خواهید کرد. با احتساب این تعریف معامله کردن صرفا فروش یا خرید کالایی ساده نبوده و تبدیل به یک مهارت شده است.

مهارت‌های معامله کردن

مهارت‌های معامله کردن به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول زمانی است که شما قصد خرید جنس یا محصولی را دارید و بخش دوم زمانی است که می‌خواهید جنسی را بفروشید و در اصل فروشنده هستید. در هر دو بخش باید نکاتی را رعایت کنید.

شروع معامله

اگر فرض را این بگیریم که شخص مقابل شما در معامله حرفه‌ای است ممکن است در شروع مذاکره این ضعف را از خود نشان دهید که نمی‌توانید گفتگو را شروع کنید و آن‌را پیش ببرید قطعا در آن شکست خواهید خورد. باید این قدرت را داشته باشید که بتوانید محصولی که می‌خواهید بفروشید را کامل توضیح دهید و این احتمال را به خود دهید که ممکن است سوالاتی تخصصی پرسیده شود و آماده آن باشید.

مطالعه کنید: پرسیدن سوالات درست

قیمت گذاری

حتی اگر محصولی که سال‌ها مورد استفاده قرار نگرفته است را می‌خواهید بفروشید یک قیمت واحد و ومنطقی برای آن بگذارید. سعی نکنید در معامله‌ای که توافقی است قیمت را شخص مقابل بگوید. در اصول مذاکره یک موضوعی که باید بر روی آن بحث شود قیمت آن است. اگر خریدار بودیم چطور؟ ابتدا با مطرح کردن سوالاتی منطقی استدلال قیمت‌گذاری را جویا شوید و اگر دلایل منطقی بود وارد معامله شوید.

معامله‌ی هدفمند

هدفمند معامله کردن یکی از نکاتی است که موارد بالا را نیز در بر می‌گیرد. هدف شما از معامله کردن چیست؟ به این معناست که بدانید در معامله دنبال چه چیزی هستید و رسیدن به آن با چه نکاتی همراه است. صرفا اگر می‌خواهید شخصی پیدا شود که محصول شما را بخرد و یا محصول‌تان را بفروشید اصطلاحا معامله‌ی برد بردی نخواهد بود و شما متضرر خواهید شد اگر ارزش محصول را ندانید و بی‌‌هدف وارد معامله شوید.

معامله قرن
زمانی شما به توافق راضی کننده پس از معامله خواهید رسید که از آن سودی برده باشید

اطلاعات کافی داشته باشیم

باید اطلاعات کافی از محصول داشته باشید. زمانی که معامله آغاز می‌شود اطلاعات شما چه در بحث فروش و در بحث خرید تاثیرگذار است. هر چقدر اطلاعات بیشتری و توانایی ارائه در معامله داشته باشید بهتر می‌توان به ذهن فرد مقابل نفوذ کرد.

معامله و خرید خانه

کیل مک‌دونالد از شهر مونترال کانادا در عرض ۹ ماه از یک پوشه‌ی ساده به یک خانه رسید! اما چطور؟ او ابتدا یک پوشه‌ی قرمز که برای اسناد و مدارک بود را در سایتی برای فروش گذاشت و در متن آن آورد که با وسایلی مشابه آن نیز معاوضه می‌کند. آن پوشه را با یک خودکار سبز که شکل یک ماهی داشت معاوضه نمود. سپس خودکار را با یک دستیگره‌ی در که چهره‌ی خندان بر روی آن بود معاوضه کرد. پس از مدتی دستگیره را با یک کباب‌پز معاوضه نمود و سپس آن‌را با یک ژنراتور معاوضه کرد.
پس از مدتی تصمیم گرفت ژنراتور را با ماشین برقی و ماشین برقی را با یک هزینه‌ی سفر با شرکت هواپیمایی بریتیش کلمبیا معاوضه کند.
وی تصمیم گرفت هزینه‌ی سفر را با یک کامیون معاوضه کند و در اقدام بعدی کامیون را با یک قرارداد ضبط موسیقی تعویض نماید.
در آخرین اقدام و تاثیرگذار وی تصمیم به تعویض قرارداد ضبط موسیقی با یک خانه در ایالت کلرادو را گرفت که بر اساس آن تا یک سال اجاره داده شده بود.

بهترین نوع معاملات زمانی تعریف می‌شوند که شما سود کافی و کم‌ترین زمان را برای آن خرج کرده باشید.

چه امتیازی می دهید؟
دیدگاه کاربران
  • علی 10 آوریل 2020

    سلام،میخوام تمرین های عملی معمله کردن را یاد بگیرم.میتونید راهنمایی کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!