0
02143000313

چگونه در سال جدید به موفقیت برسیم؟

هنگامی که حرف از سال جدید و پایان سال می‌زنیم تصور اغلب مردم به سمت خرید لباس نو و تغییر لوازم منزل کشیده می‌شود. اما در این مقاله اشاره کرده‌ایم به اینکه در سال جدید چطور می‌توانید موفقیت فردی خود را افزایش دهید.

قبل از اینکه به سراغ موفقیت و اینکه چگونه در سال جدید موفق باشیم برویم ابتدا باید یک کار ساده انجام دهید. در یک دفترچه یادداشت کارهایی که در ۱۲ ماه گذشته برای رسیدن به موفقیت انجام داده‌اید را یادداشت کنید و آن‌ها را برای خود مرور کنید.

از خودتان سوال کنید که چه تلاش‌هایی را برای رسیدن به موفقیت انجام داده‌اید؟ چه موانعی برای موفقیت داشته‌اید؟ چندبار شکست خورده‌اید؟ پرسیدن این سوالات به شما کمک می‌کند خود را در سالی که گذشت به چالش بکشید. دقت کنید هدف از این کار سرزنش و تنبیه برای خودمان نیست بلکه برای استفاده تجربه سال گذشته در سال جدید است. اما چطور در سال جدید به موفقیت برسیم؟

اهداف کوچک مشخص کنید

یکی از مشکلاتی که دررسیدن به موفقیت‌های بزرگ وجود دارد عدم برنامه‌ریزی برای رسیدن اهداف کوچک‌تر است. مثلا یک شخص بدون اینکه تجربه‌ای در بازار بورس داشته باشد می‌خواهد با اولین سرمایه‌گذاری به سود کلان برسد. مشخصا بدون داشتن هدف‌های کوچک به تجربه بزرگ‌تر نخوهید رسید. سعی کنید چندین اهداف برای خود مشخص کنید و این اهداف کوچک را پله‌ای برای رسیدن به هدف بزرگتر تلقی کنید.

داشتن برنامه

قدم مهم برای موفقیت، داشتن برنامه است. خیلی از مردم هدف‌های گوناگونی در سر دارند اما این کافی نیست. تنها افرادی به موفقیت می‌رسند که طرح و برنامه‌ای برای آن داشته باشند. طبق تحقیقتانی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد ۸۸ درصد از مردم فقط هدف داشتند اما تنها ۱۲ دصد از مردم در سال جدید برای رسیدن به موفقیت برنامه داشتند.

بیشتر بخوانید  نکاتی درباره تربیت فرزند مسئولیت پذیر که باید آن‌ها را بدانید
موفقیت سال جدید
یک برنامه جامع برای رسیدن به همه‌ی هدف‌هایتان طراحی کنید

در برنامه‌ریزی که سال جدید خواهید داشت موارد زیر را در نظر بگیرید:

برنامه بلند مدت و کوتاه مدت: همان‌طور که در بالا گفتیم برنامه‌های کوتاه مدت شما را به هدف بزرگ‌تر می‌رساند.
برنامه در حد توان شما باشد: برنامه‌ای که می‌خواهید داشته باشید را باید بتوانید اجرا کنید و چیزی فراتر از توان خودتان طراحی نکنید.

مهارت خود را افزایش دهید

پس از انجام برنامه‌ریزی نوبت به آن می‌رسد که مهارت خودتان را افزایش دهید. در واقع بهترین روش برای مدیریت زمان افزایش مهارت خودمان است. در هر حوزه‌ای که مشغول به کار هستید مهارت خود را افزایش دهید. مثلا اگر برنامه‌نویس هستید سعی کنید اطلاعات و آموزش‌های بیشتری در حوزه خودتان را دنبال کنید.

موانع رسیدن به موفقیت را شناسایی کنید

در ابتدای مقاله گفتیم که یادداشت کنید در سال گذشته چه عواملی باعث شد شما به موفقیت نرسید. این کار را برای سال جدید نیز انجام دهید. اگر می‌خواهید کاری که قبلا در آن شکست خورده‌اید را مجدد تکرار کنید نباید اشتباه گذشته را انجام دهید. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که رسیدن هر هدفی موانع خاص خود را دارد و شما باید آن موانع را شناسایی کنید.

شما چه برنامه‌ای برای رسیدن به موفقیت در سال جدید دارید؟ با ما درمیان بگذارید.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.