0
02143000313

۵ روش برای اینکه برند شما را بهتر بشناسند

برای اینکه برند شما را مردم بهتر بشناسند و این کار منجر به فروش بیشتر شود نیاز است تا اقداماتی را انجام دهید.

اینکه مردم برند شما را به رسمیت بشناسند باعث می‌شود زمانی که بین دو محصول برای انتخاب قرار گرفته‌اید اولویت با محصول شما باشد. رفتار مردم این موضوع را به اثبات می‌رساند که شما چه جایگاهی در برندینگ دارید. اما چگونه می‌تواند با راه‌کارهای ساده باعث شد که برند شما در بین مردم شناخته‌تر شود؟ در این مقاله به 5 روش مفید و موثر اشاره می‌کنیم.

۱- یک داستان از برند خود تهیه کنید

مصرف کنندگان زمانی پول خود را صرف یک برند می‌کنند که داستان آن را بدانند. در واقع آنها با اعتمادی که بر برند می‌کنند هزینه‌های خود را صرف محصولات آن مجموعه می‌کنند. ایجاد یک داستان راه عالی برای قرار دادن نام برند در ذهن مخاطب می‌باشد. داستان برند این فرصت را برای کسب و کار شما فراهم می‌کند تا یک رابطه‌ی عمیق با مشتری خود بسازید و این کار نتیجه‌ای جز شناساندن برند به آنها نخواهد داشت. دقت کنید که یک داستان خوب از برند می‌تواند تاثیر آن را چند برابر کند. نکات زیر کمک می‌کند تا داستان بهتری از برند خود به مخاطب بگویید:

  • شعار برند را در میان جملات خود بگویید.
  • داستان ساده ولی هوشمندانه باشد.
  • از نقش مشتریان در موفقیت برندتان بنویسند.
  • زیاده گویی نگویید و حقایق را بنویسید.
  • همه‌ی سلیقه‌ها را در نظر بگیرید

همچنین مطالعه کنید: داستان برند Paypal

۲- در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید

اگر به برندهای بزرگ مانند نایک، سونی و یا کوکاکولا نگاه کنیم، فعالانه و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند. افرادی که در شبکه‌های اجتماعی شما را دنبال می‌کنند مشتری بالقوه شما هستند و این شما هستید که می‌توانید با خدمات یا مطالبی که ارائه می‌دهید آنها را تبدیل به مشتری بالفعل کنید.

شناختن برند

شما می‌توانید از امکانات شبکه‌های اجتماعی مانند نظر سنجی از کاربران و یا میزان علایق آنها نسبت به عکسی که منتشر می‌کنید به‌صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده استفاده کنید. فعالیت شما باید آنقدر دقیق و برنامه‌ریزی شده باشد که مطالبی خلاف سلیقه‌ی اکثریت منتشر نکنید تا به برند و محبوبیت شما آسیبی نرسد. مطالب زیر می‌تواند به برندینگ شما در شبکه‌های اجتماعی کمک کند:

  • سعی کنید ارتباط شما و کاربران‌تان دو طرفه باشد.
  • همیشه حالت رسمی نداشته باشید.
  • طراحی‌ خوب و گرافیکی برای مطالب خود داشته باشید.
  • کاربران را دعوت به به اشتراک گذاشتن مطالب خود کنید

۳- یک نام مناسب برای برند خود انتخاب کنید

نام برند باید به‌گونه‌ای باشد که بیان آن برای دیگران ساده و قابل فهم باشد. هرچه نام برند شما ساده‌تر و خاص‌تر باشد احتمال پذیرش آن توسط مردم بالاتر می‌رود. انتخاب نام برند مهم است، به این دلیل که نام شما را بین هزاران شرکت متمایز می‌کند.

یکی از شرکت‌هایی که با تغییر نام خود توانست بهتر مجموعه خود را بین مردم محبوب‌تر کند کمپانی نایک بود. قبل‌تر نام آن Blue Ribbon Sports بود که آن را تبدیل به نایک کرد. شاید بتوان یکی از دلایل تغییر نام آن را سخت بودن نام قبلی‌اش عنوان کرد.

۴- حس خوبی به مشتری خود بدهید

یک حس خوب به مشتریان خود بدهید. چندین عوامل وجود دارد که باعث وفادار ماندن مشتریان نسبت به مجموعه و برند شما می‌شود و یکی از همان عوامل، ایجاد یک حس خوب در مشتری می‌باشد. این حس خوب چگونه ایجاد می‌شود؟

اینکه چگونه محصول با کیفیت تولید کنیم یکی از وظایف هر کسب‌وکاری می‌باشد، اما در دنیای رقابتی این موضوع مطرح می‌شود که چگونه مشتریان حس خوبی در مواجه با نام برند ما داشته باشند. کارهایی مانند پشتیبانی مناسب و پاسخگو بودن در هر شرایطی، هدایای تبلیغاتی که مانند یک سرنخ برای بازگشت مجدد مشتری است.

۵- ایرادات را بپذیرد و آنها را اصلاح کنید

یکی از علت‌هایی که می‌تواند باعث سقوط و در نهایت شکست برند شود، نپذیرفتن انتقادات و ایراداتی است که وجود دارد. تا زمانی که مجموعه، عملکرد کاری و یا سیاست‌گذاری برند شما مشکل داشته باشد دیدگاه منفی روز به روز نسبت به شما بیشتر می‌شود.

دنیای برندینگ پیچیده است اما حل این پیچیدگی بستگی به شما دارد که چگونه خود را تبدیل به یک برند محبوب کنید و یا حتی چگونه با برند خود سبک زندگی مردم را تغییر دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *