0
02143000313

بالا بردن بی‌نهایت عملکرد کاری توسط ان ال پی

زمانی شما می‌توانید در محیط کاری خود موفق باشید و باعث ارتقا سازمان شوید که عملکرد کاری‌ خودتان را تا بالاترین حد ممکن بالا ببرید.

سیستم برنامه‌ریزی عصبی-کلامی یا ان ال پی کمک می‌کند که چگونه می‌توان عملکرد کاری را بالا برد. دیدگاه‌های افراد می‌تواند برای سازمان بسیار مفید و کارآمد باشد و اگر یک دیدگاه و نگرش به طور ماهرانه و درست پردازش شود دیگر افراد را چنان تشویق می‌کند و سر ذوق می‌آورد که نهایت تلاش و تقلای خود را می‌کنند تا به آن اهداف نائل شوند. این داستان می‌تواند بالعکس باشد. یعنی اینکه اگر نگرشی الهام بخش وآرمان خواهانه نباشد، هیچ منفعتی برای سازمان نخواهد داشت و هیچ‌گونه انگیزه‌ای به افراد نمی‌دهند که آینده را هدف قرار دهند. با این توضیحات چگونه می‌توان با ایجاد دیدگاه و نظرات مناسب اهداف سازمان را یک قدم جلوتر برد؟ در ادامه توضیح خواهیم داد.

دیدگاه‌های هدفمند داشته باشید

یک دیدگاه باید به‌طور خلاصه مطرح شود، زمانی که نظرات شما به‌طور خلاصه عنوان شود بیشتر می‌توان بر روی آن تمرکز کرد. نکته‌ی مهم‌تر اینکه دیدگاه باید تصویر سازی آن توسط دیگران ساده باشد. برای مثال ایده‌ای نباشد که فقط خودتان توانسته باشید آن را تصویر سازی کرده باشید. تجربیات حسی خود را به آن اضافه کنید، یعنی هنگامی که در حال پردازش این نوع نگرش هستید، چه می‌بینید و چه می‌شنوید، در این صورت دیدگاهی خواهید داشت که ترغیب کننده و جذاب است. زمانی که موضوعی را از لحاظ تجربیات حسی توصیف می‌کنید به آن معنا و مفهوم بیشتری می‌بخشید و روح به آن می‌دهید.

خلق استعاره

اولین بار به‌وسیلهٔ ارسطو به عنوان گونه‌ای از تشبیه تشریح شد. ما در طول روز چه آگاهانه یعنی اینکه بدانیم و چه بدون آنکه متوجه‌اش شویم از استعاره‌ها استفاده می‌کنیم. زمانی که از استعاره‌ها استفاده می‌کنیم. ما انسان‌ها با استعاره، چیزی را بر حسب چیز دیگری توصیف می کنیم.

بالا بردن بی‌نهایت عملکرد کاری

بیان کردن یک دیدگاه از طریق خلق یک استعاره می‌تواند بسیار کارساز باشد. ذهن ناخودآگاه، بسیار سریع استعاره‌های موجود را دریافت می کند و به آن معنا می‌دهد، حتی اگر این دیدگاه‌های دیگران باشد و از ذهن آنها خارج شده باشد. در واقع وقتی چیزی را با استعاره بیان می‌کنید، روح به دیدگاه خود می‌دمید.

مطالعه کنید: استعاره در ان ال پی

از قبل برنامه‌ریزی کردن کمک می‌کند

داشتن یک برنامه‌ی خوب و عملی که بتواند نظم کاری شما را بیشتر از قبل کند باعث می‌شود بهتر بتوانید دیدگاه‌تان را به آن چیزی که می‌خواهید نزدیک کنید. برقراری توازن بین کارهایی که قرار است انجام دهید و زمانی که خواهید گذاشت تا ایده‌ای را مطرح کنید بسیار مهم است. دیدگاه‌هایی که دارید را بر روی برگه یادداشت نمایید. مهم نیست این دیدگاه چقدر می‌تواند عملکرد مجموعه را بالا ببرد، چیزی که در مجموع می‌تواند برای شما مفید باشد جمع‌آوری ایده‌های نوشته شده و رسیدن به نتیجه‌ی مفید از یادداشت‌ها می‌باشد.

بیشتر بخوانید  ۴ راهکار ساده و عملی برای افزایش هوش مالی

دیدگاه‌های گروهی عنوان کنید

۱- اطمینان حاصل کنید که تمام افراد در جلسه‌ای که گذاشته‌اید حضور داشته باشند و اینکه استعاره‌های خود را برای دیدگاهی که دارند مشخص کرده باشند. به آنها یادآوری کنید که هرگاه عملکرد این سازمان در حد ایده آل باشد، به چه چیزی شبیه خواهد بود؟ آن را به عنوان یک استعاره بیان کنید.

۲- از اعضای گروه بخواهید با استفاده از واژگان و تصاویر دقایقی در مورد استعاره خود برای دیگر اعضای گروه صحبت کنند. زمان کوتاهی به افراد بدهید تا راجع به استعارات خود به گفتگو بپردازند.

دیدگاه‌های گروهی

۳- هر باری که یکی از اعضای گروه از استعاره خود صحبت کرد، حدود ۱۰ دقیقه زمان بگذارید تا بقیه اعضا برای آشنایی بیشتر با استعاره و ارزش هایی که وجود دارد سوالاتی را از او بپرسند. از اعضای گروه بخواهید با استفاده از سوالات درست به کشف جزئیات بیشتری از استعاره بپردازند. در ان ال پی سوالات درست به شما کمک می کنند تا به افکار ناخودآگاه دست یابید.

۴- دیدگاه‌هایی که مطرح می‌شوند بسیار مهم می‌باشند. از افراد بخواهید دیدگاه خود را اصلاح کنند تا در نهایت موفق شوند یک معیار خاص را مشخص کنند که باید در استعاره نهایی وجود داشته باشد.

۵- بعد از اینکه تمامی افراد استعارات خود را در اختیار دیگران قرار دادند و معیارهای کلیدی یکدیگر را از زیر زبان هم بیرون کشیدند گروه شروع می‌کند به بحث و مذاکره جهت تعیین استعاره جدید برای دیدگاه.

۶- وقتی اعضا بر سر استعاره به توافق رسیدند، از آنها دعوت کنید تا طرحی از استعاره مشترک را روی کاغذ بکشند. در این حالت اگر کسی پیشنهاد دیگری داشت باید ارائه کند و تا حتی ممکن جزئیات بیشتری به طرح اضافه کند.

۷- وقتی طرح آماده شد، از تک تک اعضای گروه بپرسید که آیا معیار اصلی آنها به شکلی در طرح حاضر است هرگاه طرح کامل شد، از تک تک افراد سوال کنید که آیا با استعاره نهایی موافق هستند یا خیر.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.