0
02143000313

۷ نکته برای داشتن یک کسب‌وکار موفق در اینستاگرام

اینستاگرام امروزه تنها شبکه‌ای اجتماعی برای سرگرمی نیست و بسیاری از کسب‌وکارها فروش خود را مدیون اینستاگرام هستند.

قبل‌تر به صورت اینفوگرافیک منتشر کردیم که اینفلوئنسرهای اینستاگرام چه تاثیری بر برند و فروش می‌گذارند. اینستاگرام به یکی از اصلی‌ترین ابزارهای بازاریابی برای مشاغل تبدیل شده است و استفاده نکردن از این فرصت تنها یک اشتباه است. برای اینکه به عنوان یک کسب‌ و کار موفق در ظاهر شویم و بتوانیم محصولات خودمان را معرفی و به فروش برسانیم نکاتی را ارائه می‌دهیم.

۱- ابتدا ماهیت و هدف خود را مشخص کنید

قبل از اینکه اقدام به کاری کنید هدف خود را به صورت هوشمند انتخاب کنید. اینکه چه چیزی می‌خواهید و نحوه‌ی عملکردتان در اینستاگرام چگونه باید مشخص است. در واقع با این کار ماهیت صفحه‌ی کسب و کارتان را مشخص می‌کنید. مثال‌هایی از اهداف کسب‌وکار می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • افزایش و یا معرفی برندی که دارید
  • فروش و یا بازاریابی
  • ارائه پشتیبانی و خدماتی مانند اخبار
  • همه موارد (اغلب بدون آنکه بدانند این مورد را انتخاب می‌کنند)

در بالا ابتدا ماهیت صفحه‌ی کسب‌وکار خود را مشخص کردید. در قدم اول یک قدم مهم دیگر باید بردارید و آن هم مشخص کردن اهداف است. اینکه چگونه می‌خواهید به اهداف خود برسید؟ تا چه محدوده زمانی؟ اینکه در ماه‌های ابتدایی چه مقدار فالوئر مد نظر شماست. همه‌ی این موارد باید با دقت انجام شود.

۲- یک بیزینس پروفایل بسازید

بیزینس پروفایل یا بیزینس پیج، این امکان را به مدیران کسب‌وکار می‌دهد که بتوانند اطلاعات بیشتری را از فعالیت کاربران در صفحات خود دریافت کنند. صفحات معمولی که ساخته می‌شود دارای امکانات محدود است و برای اینکه بتوانید خدمات بیشتری دریافت کنید باید صفحه‌ی خود را به حالت بیزینس در بیاورید. این موارد شامل امکانات زیر می‌شود:

  • ساخت درگاه‌های ارتباطی مانند ایمیل و شماره تماس
  • مشاهده آماری کاربرانی که به صفحه شما ملحق شده‌اند
  • درصد مشارکت‌پذیری کاربران در پست‌های شما
  • امکان گذاشتن لینک در استوری (صفحاتی که ۱۰K به بالا هستند)
  • و خدمات دیگر…
کسب‌وکار اینستاگرام
ساخت حساب بیزینس به دریافت امکانات بیشتر منجر می‌شود

۳- استفاده از تمامی امکانات اینستاگرام

Instagram به شما این امکان را می‌دهد که به استفاده از هایلایت‌ها، IGTV، استوری‌ها و پست‌ها در صفحه خود استفاده کنید. استفاده درست از تمامی این امکانات، شانس اینکه بتوانید بهتر کسب‌وکار و محصول‌تان را معرفی کنید افزایش می‌دهد.

۴- هشتگ‌ها شانس شما را افزایش می‌دهند

استفاده از هشتگ‌ها شانس شما را برای اینکه مخاطبان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند افزایش می‌دهند. افراد برای اینکه بخواهند در اینستاگرام دیده شوند یکی از راه‌های آن استفاده از هشتگ‌هایی است که شانس آنها را افزایش دهد.

این خیلی مهم است تا بدانید چه زمانی باید از هشتگ‌هایی که زیاد گذاشته می‌شود یا اصطلاحا ترند شده استفاده کنید. دقت داشته باشید که تعداد هشتگ‌های شما بیش از حد نباشد و در هر پست سعی کنید بین ۴ تا ۷ هشتگ مرتبط با محتوا را قرار دهید.

5- صفحه‌ی خود را آپدیت نگه دارید

صفحه‌ی شما چه سیاستی را در پی خواهد داشت؟ برای هر رویداد خاصی یک مطلب خاصی را در نظر می‌گیرد و یا اینکه فعالیت خودش را به صورت گسترده ادامه می‌دهد؟ برای اینکه نشان دهید که یک فعال اینستاگرامی هستید باید صفحه‌تان بروز باشد. هیچ قانونی برای اینکه هفته‌ای چند بار مطلب در صفحه‌ی خود اشتراک بگذارید وجود ندارد اما اغلب برندهای بزرگ دنیا هر ۳ یا 5 روز یک مطلب ثابت و هر روز چند استوری در صفحه‌ی خود منتشر می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید:

۹ راه برای رونق کسب و کار – بخش اول

۹ راه برای رونق کسب و کار – بخش دوم

6- تبلیغات

داستان راه صد ساله رفتن را تبلیغات در اینستاگرام می‌توان معنا کرد. شما ممکن است که یک صفحه‌ی بسیار عالی داشته باشید اما نیازمند این هستید تا صفحه‌ی خود را به دیگران معرفی کنید تا مخاطب جذب کنید و این کاری است که یک تبلیغ خوب برای شما انجام می‌دهد.

تبلیغات در اینستاگرام

اینفلوئنسرهای اینستاگرام می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند. هر چقدر طیف تبلیغاتی شما گسترده‌تر و هدفمندتر باشد بهتر می‌توانید مخاطب جذب کنید.

۷- متفاوت‌تر از آنچه دیگران هستند باشید

محصول و یا خدماتی را که ارائه می‌دهید را معرفی کنید ولی کمی متفاوت‌تر از آنچه که دیگران انجام می‌دهند. این موضع در تبلیغات هم تاثیرگذار است. در اینستاگرام هزاران کسب‌وکار و میلیون‌ها محصول وجود دارد که یک عامل جذب این کاربران محتوایی است که قبل‌تر مشاهده نکرده‌اند.

مهم است تا افرادی که کسب‌و‌کار آنلاین دارند از این پلتفرم رایگان استفاده کنند تا بتوانند محصول خود را به دیگران عرضه کنند. شما تا چه حد از فروشگاه‌های اینستاگرامی خرید می‌کنید؟ نظرات خودتون رو برای ما ارسال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *