0
02143000313

چطور می‌توان صمیمیت را در روابط خود با دیگران افزایش داد

صمیمیت میزان ارتباطات ما انسان‌ها با دیگران را نشان می‌دهیم و هر چقدر با شخص خاصی راحت‌تر بتوانیم موضوعات خود را مطرح کنیم و یا مدت زمان بیشتری را در کنار آن‌ها بگذارنیم می‌توانیم بگوییم با آن شخص صمیمی هستیم.

در واقع این صمیمیت از دیدگاه ان‌ ال پی در ستونی است در قلب انسان‌ها که این ویژگی مهم به ایجاد ارتباط موفق میان افراد منجر می شود. صمیمیت حالتی است که باید میان هر دو نفر یا گروهی از افراد شکل بگیرد. اما چطور صمیمیت از دیدگاه ان‌ال‌پی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

چرا صمیمیت مهم است

اکثر افراد دوست دارند زمان خود را با کسانی بگذرانند که از لحاظ رفتاری و اجتماعی شبیه به آنها باشد و این موضوع مهمی برای آنها در روابط‌‌‌شان می‌باشد. اما جهان پر از تنوع و انواع مختلف انسان‌ها با مهارت‌ها، نظرات و سوابق متفاوت است. اما اگر در رابطه با کسی صمیمیت دارید این تفاوت‌ها را می‌پذیرید و به آن‌ها احترام می‌گذارید. در واقع صمیمیت کلید اثرگذاری در زندگی شخصی می‌باشد. اما چطور می‌توان در روابط میزان صمیمی بودن را شناسایی کرد.

شناخت صمیمیت

زمان‌های صمیمیت

چه نشانه‌هایی از خود نشان می‌دهید و چه مواردی را دریافت می کنید تا متوجه شوید صمیمیت میان‌تان وجود دارد؟ چگونه این صمیمیت را به وجود می آورید و چگونه آن را نشان می‌دهید؟ حالت‌های صمیمیت می‌تواند فراتر از حالت‌های عادی یک رابطه دوست یا شریک زندگی باشد و نوعی حس راحت بودن به افراد دست می‌دهد. مثلا در زمانی که با افراد بدون هیچ‌گونه استرس یا حالت رسمی صحبت می‌کنید و می‌دانید صمیمیتی بین شما وجود دارد.

صمیمیت خانواده
برای درک اینکه چه زمانی می‌توانید با فرد یا گروهی صمیمی باشید را از حالت‌های صحبت می‌توان متوجه شد

شناخت بیشتر افراد

برای ایجاد حس صمیمی بودن در افراد باید ابتدا آن‌ها را از هر نظر شناخت و اطلاعات بیشتری درباره آن‌ها داشت. هر شخصی برای ایجاد حس صمیمی بودن روش‌های خاص خود را پیش می‌گیرد. ممکن است سعی کنید با پالس‌های مثبت مانند اثر گذاری بر روابط یا تفکیک شخص از دیگران حس صمیمیت را به او انتقال دهد.

تکنیک‌های مقدماتی

صمیمیت در سطوح مختلفی از افراد رخ می‌دهد و می‌تواند در موارد زیر پدیدار شود.

  • در مکان‌ها و با افرادی که همراهشان زمان می‌گذرانید.
  • شیوه‌ی نگاه کردن شما به مسائل، صحبت کردن و رفتارهایی که دارید.
  • مهارت‌هایی که در خود پرورش می‌دهید.
  • باورهای شما
  • ارزش‌هایی که با آن زندگی می‌کنید.
  • پایداری به هویت خود.
  • هدف شما از زندگی
صمیمیت داشتن چیست

برای اینکه اصول صمیمی بودن را با فردی که نمی‌شناسید رعایت کنید نیازمند این هستید تا چند نکته را رعایت کنید. نکته‌ی اول اینکه بدانید چه مواردی برای شخص مقابل مهم است. خیلی مهم است که خودتان این موارد را قبل از اینکه مستقیم یا غیر مستقیم به شما بگوید. نکته‌ی دوم واژه‌هایی است که ممکن است شخص مقابل‌تان را خوشحال کند را بیشتر استفاده کنید. به کلمات مورد علاقه و نوع حرف زدن طرف مقابل توجه کنید و تلاش کنید آهسته این موارد را در صحبت‌های خود بگنجانید. و نکته‌ی سوم که می‌تواند اثرگذار باشد همسو شدن با هدف‌های شخص مقابل می‌باشد. با بررسی‌هایی که انجام می‌دهید اهداف شخص را تحلیل کنید و این حس را به طرف منتقل کنید که می‌توانید یک هم‌قدم در جهت رسیدن به اهداف او باشید.

 

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.