0
02143000313

مقدمه ای بر ان ال پی

امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه علم عصب شناسی صورت گرفته است، انسان بیش از پیش از قدرت ذهن و افکار بر زندگی خود آگاه شده است. کشفیاتی که اگرچه حاصل سالها تحقیق و پژوهش می باشند، اما تازه در ابتدای مسیر خود هستند.

همواره این یافته ها به انسان ها کمک کرده تا در تمام جنبه های زندگی خود راه حل های ساده تری پیدا کنند و متوجه شوند که راه حلی که در گذشته برای ما سودمند بوده، شاید امروز مفید نباشد. این انعطاف پذیری در اکثر اوقات به نفع بشر بوده است.

مغز و کسب آرامش

امروزه آگاهی انسان از مغز و احساسات کمک زیادی به کسب آرامش، سلامتی، ارتباطات مناسب و رفاه مالی کرده است. ان ال پی نیز یک قدم بزرگ دیگر برای انسان ها است تا بیشتر از کارکرد سیستم عصبی اطلاع یابند و در جهت رشد خود بهره ببرند.

نیازهایی که گرچه  تکنولوژی و زندگی مدرن باعث افزایش آن ها شده، اما در نهایت به چند نیاز اصلی می توان تقسیم بندی کرد. در عصر پس از فناوری اطلاعات، شغل های نوظهور و برگرفته از هوش مصنوعی جای مشاغل گذشته را گرفته اند.شبکه های اجتماعی نیز در دیگرسو موجب پدیدار شدن کسب و کارهای جدید شده اند.

ان ال پی و مغز

ما نیز چه بخواهیم یا نه مجبور به همگام شدن با این تغییرات هستیم. افرادی زودتر از دیگران از وجود این تغییرات آگاه شوند، به طور یقین مسیری بهتری برای دستیابی به اهداف خود خواهند داشت.

با توجه به سرعت زیاد تغییرات، آموزش مداوم و مستمر باید از اصلی ترین امورات روزانه ما باشد. در بین  اطلاعات زیادی که در اطراف ما وجود دارند، منابع و دسته بندی هایی هستند که یادگیری آن ها برای هر انسانی در هر وضعیت و مکانی مفید بوده و باعث تسریع رشد آن ها می شود.

سوال اصلی اینست که چه ارتباطی بین ذهن ما و میزان عملکرد ما در جنبه های مختلف زندگی وجود دارد؟ شاید بهترین جواب به این سوال با بررسی تغییر و تکامل بشر نسبت به دیگر گونه های زنده به دست بیاید.

انسانی که طی قرن ها با تغییرات محیط زندگی خود سازگار شده و توانسته تاثیر زیادی نیز بر آن بگذارد.

علم و قدرت تفکر انسان ها دلیل اصلی این قدرت است. پیشرفتی که بشر را از غار به سمت شهر نشینی و طول عمر بیشتر سوق داده است. تغییراتی که در هیچ گونه دیگری بر روی زمین قابل مشاهده نیست.

اگر عمیق تر به گذشته بشر و چگونگی پیشرفت آن بنگرید، متوجه خواهید شد که همه چیز از تفکر و مغز انسان نشأت گرفته است. از اینرو باید به علم و دستاوردهایی که در زمینه عصبه شناسی به دست آورده ایم اعتماد کنیم و مانند میلیون ها انسان دیگر از این اطلاعات در جهت رشد و پیشرفت خود و دیگران بهره ببریم.

اهداف ان ال پی

عصب شناسی به مسائل کوچک و بزرگ از عادت های جزئی ما گرفته تا درمان بیماری ها مرتبط است. شناخت بیشتر کارکرد ذهن با استفاده از ان ال پی قطعا به نفع ما خواهد بود. ان ال پی مانند بسیاری از روش ها به توضیح این کارکرد ها و چگونگی استفاده از آن می پردازد.

توضیح ارتباط بین تفکرات پرتکراری که در طول روز با آنها درگیر هستیم و نتایجی که در زندگی به طور ملموس به دست می آوریم از مهم ترین اهداف ان ال پی است.

نتایج تغییرات افرادی که از ان ال پی استفاده می کنند را از این لینک ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.