0
02143000313

بهترین روش آموزش سرمایه گذاری به فرزندان

سرمایه گذاری جدا از تعاریفی که جامعه برای آن تعریف کرده است، یک مهارت قابل یادگیری می باشد، که نه تنها ما باید برای افزایش دانش خود در این زمینه تلاش کنیم، بلکه باید به دنبال روش های خلاقانه به منظور انتقال آن به فرزندان خود باشیم. مهارت سرمایه گذاری در ادامه مهارتهایی که در مطلب به کودک خود درباره ثروت چه می آموزید؟ به آن پرداختیم از مهمترین مهارتهای پولی به شمار می آید.

 سرمایه گذاری را با رفتارهای مالی خود به فرزندان بیاموزید

حتما شما نیز جمله پول، پول می آورد را شنیده اید. بیایید کمی دقیق تر در مورد صحت آن بیاندیشیم.

بسیاری از منابع ما خاصیت بازآفرینی خود را دارند. منابعی مانند علم نیز از این موارد بوده و همه ما می دانیم دانش می تواند موجب بازآفرینی خود شود.

حتی زمان نیز همین خاصیت را دارد، آیا موافقید؟ اگر زمان آزاد به درستی سرمایه گذاری شود، می تواند زمان بیشتری خلق کند. در این بین اما پول بیشتر مورد توجه قرار گرفته است که قطعا به خاطر قابل سنجش و قابل انتقال بودن آن نسبت به دو منابع دیگر می باشد.

با دانستن این موضوع این وظیفه ما می باشد که به کودکان خود بیاموزیم چطور در برابر وسوسه های کوتاه مدت مقاومت کنند و از پول خود برای بازآفرینی بیشتر بهره ببرند.

آموزش کارآفرینی به فرزندان و تاثیر آن در آینده آنها

کارآفرینی در عصر حاضر بسیار بیشتر از هر زمان دیگر مورد توجه قرار می گیرد. در زمان کنونی بسیاری از دولت ها مردم را تشویق به کارآفرینی می کنند، مطبوعات با کارآفرینان مصاحبه می کنند و به طور خلاصه مهمترین نقش را در اقتصاد امروز کارآفرینان به عهده دارند.

آموزش سرمایه گذاری به فرزندان

مسیر شغلی کارمندی بسیاری از جذابیت هایی که در گذشته داشته را از دست داده است و کسانی که به ماجراجویی و هیجان علاقه دارند به دنبال کارآفرینی می روند.

جدا از مقایسه ای که می توان بین کارمندی و کارآفرینی انجام داد، باید به یاد داشت که ما هدف دیگری از مطرح کردن کارآفرینی در این مقاله داریم. والدین باید تا جایی که می توانند انتخاب های بیشتری را مقابل فرزندان خود قرار بدهند. زمانی که شما به کودک خود زندگی یک کارآفرین و تفاوت های آن با زندگی کارمندی را نشان دهید، در واقع آنها مجبور به کارآفرینی نمی کنید بلکه به فرزندان خود کمک می کنید با وضوح و دقت بیشتری مسیر شغلی آینده خود را انتخاب کنند.

با توجه به تغییرات سریعی که در دنیای شغلی در حال بروز است. قطعا فرزندان ما در دنیای متفاوتی زندگی خواهند کرد و این نکته نشان می دهد اگر مهارت های پولی درستی در آنها نهادینه نشود، درآینده با مشکلات زیادی در تصمیم گیری مواجه خواهند شد.

بهتر است شروع به سوالاتی از این قبیل کنید که چند سال آینده کشور در چه فضای اقتصادی قرار می گیرد؟ فرزند شما در کدام مسیر شغلی موفق تر خواهد بود؟ ترجیح او برای انتخاب نوع زندگی کدام است؟

درست است که نمی توانیم به طور قطع آینده را پیش بینی کنیم. و یا تحمیل ترجیحات خودمان به کودکان و نوجوانان کار منطقی نیست. اما ما به عنوان والدین وظیفه داریم تصویر روشنی از زندگی کارمندی و کارآفرینی به فرزندان خود ارائه دهیم.

کودک و کارآفرینی

فرزندان ما باید در مورد فضای کاری یک کارآفرین بیشتر بدانند. مواردی مانند کار کردن برای خود، استفاده از نیروی دیگران در راستای اهداف خود، ساعات کاری طولانی، بازنشستگی زودهنگام، دردسرهای رهبری دیگر افراد و … .

همچنین باید در مورد زندگی کارمندی و مزایا و معایب آن برای فرزندان خود شفاف سازی کنیم.

به هرحال ممکن است فرزندان ما نیز در آینده تصمیم گیری های اشتباهی انجام دهند. اما ما تلاش می کنیم با آموزش بیشتر احتمال این خطاها را کاهش دهیم. به امید اینکه کودکان و نوجوانان ما در آینده به دور از آشفتگی های جامعه و اطرافیان خود انتخابی را برگزینند که آنها را خوشحال تر و آرامتر کند.

اعتبار چطور به پول تبدیل می شود؟   

شاید تعجب کنید اما در جهان پول و اقتصاد هم همه چیز با پول سنجیده نمی شود. اعتبار و نام سهم بسیار زیادی در اقتصاد امروز دارد. اینکه یک فعال اقتصادی در دنیای کسب و کار، چطور با دیگر همکاران تجاری خود ارتباط برقرار می کند، تاثیر زیادی بر موفقیت آن در زمینه مالی خواهد گذاشت.  همچنین رضایت مشتریان آن شرکت و برند می تواند زیربنای رشدهای تصاعدی آن در آینده باشد.

در واقع خوشنامی می تواند موجب عرضه بهتر خدمات و محصولات شرکت شود و در واقع برای ما ایجاد ثروت بیشتر بکند.

شاید بتوان اعتبار را با این مثال بهتر توضیح داد:

اعتبار یعنی ممکن است چک شخصی که در حساب خود پولی ندارد، ارزشمندتر از چک فردی که در زمان سررسیدش سرشار از پول است، باشد.

اینکه کودکان و نوجوانان چگونه بتوانند اعتبار ایجاد کنند و از آن چطور برای رشد مالی بهره ببرد، یک مهارت پولی است که باید به فرزندان خود بیاموزیم.

همچنین ایجاد اعتبار نیاز به این دارد که شناخت کافی از پول داشته و بدانیم که ممکن است با بی اخلاقی ریشه اعتبار برای طولانی مدت خشکانده شود.

مهارت های پولی کودکان

اخلاق در دنیای کسب و کار

با تمام آسیب هایی که استفاده نادرست پول می تواند به جهان و آدمهای آن وارد کند، همه ما قبول داریم که پول به خودی خود عنصری خنثی است و این ما انسانها هستیم که ویژگی مثبت یا منفی آن را تعیین می کنیم.

والدین تلاش می کنند تا به کودکان خود مفهوم خیرخواهی و استفاده صحیح از پول در راستای بهتر کردن جهان اطراف را یاد بدهند. اینکه تنها راه کسب لذت از پول فقط استفاده از آن برای لذت های شخصی نیست، دیگر مفهومی است که باید در لیست مهمترین مهارتهای پولی کودکان قرار داد.

دیر یا زود فرزندان ما متوجه می شوند که لذت کمک به دیگران با پول خود لذتی عمیق تر و پایدارتر از دیگر لذت ها می باشد.

البته خود نیز می دانیم که آموزش این موضوعات به فرزندان اصلا کار آسانی نیست. اما می توانیم با کمک کردن و همیاری آنها در مسیر زندگی به یادگیری زودتر و بهتر این مهارتها کمک کنیم.

در مقاله های بعدی بیشتر و مفصل تر در مورد مهارتهای پولی که ذکر شد صحبت خواهیم کرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *