0
۰۲۱۸۶۰۳۵۷۳۰

باورهای محدود کننده در کسب ثروت

باورها افکار و اعتقادات عمیق ما در سطح ضمیر ناخودآگاه هستند که یا در کودکی به ما تحمیل شده و یا توسط خودمان در ذهن شکل گرفته است. باورهای درست یا غلطی که در ذهن ما تشکیل شده‌اند مسیر زندگی و یا رسیدن به هدف را شکل می‌دهند.

باورهای محدود کننده در کسب ثروت نوعی از باورها در ضمیر ناخودآگاه ما می‌باشد که در تمامی جهت‌های زندگی برای رسیدن به پول تاثیر می‌گذارد. اما این باورها دقیقا چه تاثیراتی در زندگی ما برای کسب ثروت می‌گذارند. قطعا برای رسیدن به پول کارهایی مثل تلاش و هدف‌گذاری باید انجام دهیم. اما ابتدا باید باور کنیم که می‌توانیم به ثروت برسیم و مهم‌ترین عاملی که در باور ما تاثیرگذار است محدودیت تعریف کردن برای خودمان می‌باشد.

شناسایی باورهای محدود کننده

ابتدا باید باورهای محدود کننده کسب ثروت را شناسایی کنید. با این منطق که این باورها خودساخته هستند و هیچ اثبات علمی برای آن‌ها نیست. باورهای خود را درباره ثروت لیست کنید و مواردی که محدود کننده هستند را در لیست نشانه گذاری کنید. به این فکر کنید این باور در ذهن شما از چه زمانی شکل گرفته و آیا شما نسبت به آن زمان تغییری در زندگی یا پیشرفتی برای کسب موفقیت داشته‌اید؟ شناختن و تضعیف کردن باور اشتباه، قدم بسیار مهمی برای تصحیح باورها می‌باشد.

حذف باورهای محدود کننده

مهم نیست در چه سنی هستید یا اینکه وضع مالی شما چطور است. سریعا باید باورهای محدود کننده‌ای که در مرحله اول شناسایی کردید را از ذهن‌تان حذف کنید. احتمالا فکر می‌کنید رسیدن به ثروتی که می‌خواهید سخت باشد اما همین‌طور که در بالا گفتیم این باور شماست که حتی به خودتان اجازه انجام کاری که شما را به ثروت می‌رساند را نمی‌دهد.

حذف باور محدود کننده
ما نمی‌توانیم با باور اشتباه زندگی زندگی کنیم پس مجبور به حذف آن‌ها هستیم

بهانه تراشی

شاید اگر دلیل‌های خود را مبنی بر اینکه به ثروت نخواهید رسید را به یک آدم مثبت اندیش و موفق بگویید به شما بگوید “بهانه تراشی نکن”. در واقع ما همیشه برای اینکه باور خود را به خودمان اثبات کنیم به‌دنبال بهانه هستیم. مثلا مدام بگوییم من شانس ندارم که به ثروت نمی‌رسم یا هیچ‌وقت پولدار نمی‌شوم چون سرمایه ندارم. در مقاله آموزش ثروتمند شدن با بدهی اشاره شد که به‌جای ساخت بهانه به‌دنبال ساخت فرصت‌ها باشیم تا بتوانیم ثروت خلق کنیم. دلیل اوردن برای باوری که شما را محدود می‌کند نه‌تنها گام مثبتی نیست بلکه یک قدم شما را از کسب ثروت دور می‌کند.

ساخت باور‌های جدید

بیشتر مردم تصور می‌کنند کارهایی که آن‌ها را به ثروت می‌رسانند بسیار سخت و غیرقابل انجام می‌باشد. و باورهای‌شان در موفقیتِ مالی یا عدم آن را نادیده می‌گیرند. این افراد هیچ‌وقت درباره باورهای‌شان فکر هم نمی‌کنند. چیزی که مشخص است ما فقط طبق باورهای‌مان عمل می‌کنیم بدون آنکه حتی به درست یا غلط بودن آن فکر کنیم. باورهای جدیدی که ساخته می‌شود باید طوری در ضمیر ناخودآگاه ما شکل بگیرد که هیچ عامل منفی نتواند بر روی آن تاثیر بگذارد. به خودتان بگویید من چرا نباید به ثروت برسم؟ من لایق بهترین‌ها هستم و حق دارم به بهترین نحو ممکن زندگی کنم. باورهایی که در ابتدا نیاز به تمرین دارد.

باور به فراوانی

از نظر قوانین جهان هستی، باید گفت که همه چیز از جمله منابع ثروت و پول در دنیا نامحدود است و حتی روز به‌روز مقدار آن در حال افزایش است. باور به فراوانی یعنی باور به اینکه هر روز پول و ثروت در جهان در حال افزایش است و چرا این پول نامحدود سهم من نباشد؟ هر روز کسب‌و کارها در حال گسترش هستند. هر روز کسب‌و کار جدیدی در حال شکل‌گیری است. بی‌نهایت مشتری وجود دارد و چون من هم در این جهان نقشی دارم باید از این فراوانی استفاده کنم.

فراوانی پول در جهان
جهان ما دارای ثروت بی‌نهایت می‌باشد و هر شخصی با باور و تلاش خود می‌تواند به این امر دست پیدا کند

یکی از ملزومات کسب ثروت اعتقاد به باور فراوانی است. در واقع ثروت افراد نتیجه ذهن و تلاش آن‌ها است. ذهنی که دارای مجموعه‌ای از باورهای ثروت‌ساز می‌باشد. در واقع این باورها هستند که سرمایه افراد ثروتمند را روز به‌روز بیشتر می‌کند و با توجه به این قانون می‌توان با صراحت گفت یکی از عواملی که باعث پولدار نشدن می‌شود، ذهن خود افراد است.

نوشته‌های تازه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *