0
02143000313

به انرژی خود مانند مدیریت زمان اهمیت بدهید

همه‌ی ما شنیده‌ایم که وقت به مانند طلا می‌باشد و باید با یک برنامه‌ریزی صحیح برای انجام کارها از اتلاف وقت جلوگیری کنیم، اما اگر یک برنامه‌ریزی درست داشته باشیم اما انرژی کافی برای انجام کار نداشته باشیم چطور می‌توان کارها را به نحو صحیح انجام داد؟

با توضیح بالا احتمالا متوجه شده‌اید که می‌خواهیم درباره انرژی و مدیریت انرژی فردی صحبت کنیم. موضوعی که احتمالا به اندازه مدیریت زمان مهم است. مدیریت انرژی مفهومی درباره میزان انرژی ذهنی و جسمی شما در طول روز برای انجام فعالیتهای روزانه شما برنامه ریزی شده است. به این معنا که با مدیریت انرژی و انجام آن می‌توانیم عملکرد بهتری در کارها داشته باشیم.

البته به خاطر داشته باشید، شما برای مشخص و رسیده به هدف‌‌های خود به مدیریت زمان نیاز دارید، نیاز است تا خودتان را سازماندهی کرده و برنامه‌های موثر ایجاد کنید و همین‌طور که در بالا ذکر شد، شما به مدیریت انرژی نیاز دارید تا از طریق آن بتوانید طرح‌ها را دنبال کنید و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

مطالعه کنید: ۸ ویژگی مشترک در برنامه روزانه ثروتمندان

شما یک انسان هستید و نه ربات!

از پیدایش انسان‌ میلیون‌ها سال است که می‌گذرد و یک عامل در همه‌ی افراد که می‌تواند مشترک باشد منابع انرژی درونی آنها می‌باشد. همه‌ی افراد انرژی خود را از ۴ منبع جسم، ذهن، حالت روحی و احساسات خود دریافت می‌کند که در صورت عدم تامین انرژی توسط هر کدام از این منابع دچار کمبود انرژی خواهیم شد.

انسان و ربات

مدیریت زمان و اینکه چگونه از مان خود به‌صورت بهینه استفاده کنید نیز مرتبط با انرژی شما می‌باشد. یعنی هر آنقدر که انرژی شما کاسته شود زمان کمتری را برای کاری که می‌خواهید انجام دهید خواهید گذاشت. بسیاری از ما از صبح که به محل کار می‌رویم کمتر فرصت می‌کنیم برای حالاتی که منابع انرژی هستند استراحت در نظر بگیریم و یا اینکه از حجم کاری خود برای داشتن انرژی بیشتر بکاهیم. انسان‌ به مانند یک ربات یا دستگاه ماشین نیست و نیاز به این دارد تا مقداری از آن چیزی که باید را صرف منابع انرژی خود کند. در ادامه راه‌کارهایی را ارائه خواهیم داد که باعث افزایش انرژی شما خواهد شد.

استراحت و خوابیدن

بعد از غذا و آب مهم‌ترین منبع انرژی در بدن ما خواب می‌باشد. و اگر نتوانیم به درستی از آن استفاده کنیم عملکرد ما به شدت کاهش می‌یابد. طبق گفته‌ی دانشمندان میانگین خواب مفید ممکن است بین ۷ تا ۸ ساعت باشد اما در برخی ممکن است این میانگین ساعت بیشتر یا کمتر از حدشان باشد.

اما یکی از کارهایی که در طول روز به هوشیاری مغز بسیار کمک خواهد کرد، چُرت زدن یا همون خواب‌های کوتاه روزانه می‌باشد. مقدار زمانی که برای چُرت زدن توصیه می‌شود 5 تا 15 دقیقه است. سعی کنید در طول روز یک زمان مشخصی را برای انجام این کار در نظر بگیرید.

آب بیشتری بنوشید

کم آبی بدن اغلب می‌تواند به کاهش انرژی کمک کند، به همین دلیل همیشه ایده خوبی است که یک لیوان آب روی میز خود بگذارید. محققین دانشگاه کنتیکت آزمایشی را بر روی 25 زن شاغل انجام داد و تأثیر کم آبی بدن را بر توانایی و خلق و خوی آنها اندازه‌گیری کرد. این تحقیقات اثبات کرد که حتی کمبود آب بدن نیز می‌تواند به کاهش تمرکز ذهنی و احتمال بروز سردرد کمک کند. توصیه می‌شود در طول روز بیش از ۷ لیوان آب مصرف کنید و اگر تمایل داشتید می‌توانید از نوشیدنی‌های دیگر مانند چای یا آبمیوه استفاده کنید.

نوشیدنی محل کار

وقفه‌های زمانی

تحقیقات نشان داده است افرادی که به ازای هر ۳۰ دقیقه کار، 5 دقیقه استراحت می‌کنند بازدهی بهتری نسبت به افرادی داشته‌اند که این کار را انجام نداده‌اند. انجام این کار به شما کمک می‌کند که خود را از آن چیزی که ساعت‌ها در آن حضور داشته‌اید رها کنید و ذهن‌تان را استراحت دهید. با بازگشت خود به کار متوجه خواهید شد که می‌توانید عملکرد بهتری را داشته باشید.

زمانی که شما بتوانید انرژی خود را به مانند زمان مدیریت کنید احتمال اینکه بازدهی بیشتری از کار خود دریافت کنید بسیار بالا خواهد بود. با این نکات تا حدودی می‌توانید برای حفظ و یا حتی افزایش انرژی برنامه‌ریزی کنید. شما از چه راه‌کارهایی برای افزایش انرژی خود استفاده می‌کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *