0
02186035730

پول چگونه سبک زندگی شما را عوض می‌کند؟

همه‌ی ‌آدم‌ها از تاثیر پول بر زندگی حرف می‌زنند و اعتقاد دارند پول زندگی را عوض می‌کند. اما واقعا این‌گونه است؟ پول می‌تواند جنبه‌های شخصیتی و فردی ما انسان‌ها را تغییر دهد؟ بیایید بررسی کنیم که این تاثیرگذاری چگونه انجام می‌شود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر بررسی کنیم پول می‌تواند بر تمام جنبه‌های مهم زندگی اثرگذار باشد. در سال 2001 عده‌ای از اساتید دانشگاه رور بوخوم آلمان (Ruhr-Universität Bochum) بر روی 10 شخص با میزان دارایی پایین تحقیق کردند و به هریک از آن‌ها 200 یورو داده شد.
برای اینکه متوجه شوند پول چقدر می‌تواند بر زندگی آن‌ها تاثیر داشته باشد یک هفته به آن‌ها زمان داده شد تا پول را خرج کنند. نتیجه‌ای که پس یک هفته بدست آوردند چنین بود:

  • افزایش 40 درصدی اعتماد به نفس آن‌ها در مواجه با مردم
  • افزایش میزان شادی و ارتباط کلامی با مردم
  • خرید وسایلی که اغلب ازآن استفاده نمی‌کنند
  • عواطف بیشتر

پول چه رفتارهایی را تغییر می‌دهد

در مثال بالا دیدید که قدرت پول بر آن‌ها تاثیر فراوانی گذاشته بود تا بتوانند سبک زندگی خودشان را تغییر دهند. اما داشتن پول چه رفتارهایی را می‌تواند درون ما تغییر دهد.

قدرت پول
اینکه پول چگونه می‌تواند سبک زندگی ما را عوض کند بستگی به نوع تفکر دارد

اعتماد به نفس

کمبود اعتماد به نفس یکی از دلایلی که می‌تواند داشته باشد بی‌پولی است. در تحقیقی که اساتید دانشگاه انجام دادند، میزان اعتماد به نفسی که افراد پس از دریافت پول کسب کردند بسیار بالا بود و نتیجه‌اش نزدیک‌تر شدن به جامعه و حضور بیشتر در بین مردم بود.
این کمبود اعتماد به نفس بیش‌تر در مردان دیده می‌شود تا زنان. درواقع اگر پول در جیب شما باشد میزان اعتماد به نفس‌تان اگر در بدترین حالت ممکن‌ هم باشد افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید  جهان هستی به کدامیک از خواسته های ما برای ثروتمند شدن پاسخ می‌دهد؟

خانوده

فرض می‌کنیم شما شغلی دارید که بیشترین ساعت کاری را دارد به نظرتان چند ساعت می‌توانید درکنار خانواده باشید؟ خانواده یکی از مهم‌ترین نقش‌های زندگی ما را ایفا می‌کند. اغلب ما تصور می‌کنیم افراد ثروتمند بیشترین ساعات کاری را دارند اما اینطور نیست. هرچقدر میزان دارایی بیشتر باشد ساعات فعالیت هم به‌صورت خودکار پایین می‌آید و به‌ جای اینکه اکثر وقت خود را صرف کار کنند از آن برای بهبود روابط خانوادگی استفاده می‌کنند.

برخورد اجتماعی

برخورد اجتماعی
با داشتن پول برخورد شما با جامعه نیز متفاوت است

پول برای اقتصاددانان، صرفا يک ابزار مبادله است اما این موضوع برای افراد عادی متفاوت می‌باشد. پول حتی در برخورد اجتماعی ما نیز تاثیرگذار است. به عنوان مثال اگر با یک لباس متوسط در جامعه حاضر شویم بازخوردی که از جامعه خواهیم گرفت با وقتی که یک لباس شیک و رسمی می‌پوشیم متفاوت است. همین دید در جامعه باعث کاهش یا افزایش اعتماد به نفس در ما می‌شود.

حرف آخر

اینکه شما فقیر به دنیا آمده‌اید یا ثروتمند مهم نیست. داشتن یا نداشتن پول در هر زمان می‌تواند عادات رفتاری و زندگی شما را تغییر دهد. اما دقت داشته باشید که مقیاس انسان‌ها برای تغییر کردن با پول، متفاوت است و بستگی به سطح توقعات دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *