0
02188915009

رسیدن به ثروت برای افراد یک پاداش است یا پیامد؟

اگر برای رسیدن به ثروت تلاش کنید و آن تلاش متمایز کند شما را از دیگران به ثروت خواهید رسید. نتیجه‌ی رسیدن به ثروت از تلاش و کوششی بدست آمده که شما از آن دریغ نکرده‌اید.

این یک قانون نانوشته درباره پول است که هرچقدر بیشتر و هوشمندانه تلاش کنید ثروت بیشتری نصیب شما خواهد شد. حال این سوال پیش می‌آید که رسیدن به ثروت یک پاداش محسوب می‌گردد یا یک پیامد؟

شایسته‌ی ثروتمند شدن هستیم؟

یکی از بزرگترین سوالاتی که در میان افراد معمولی جامعه و افرادی که به ثروت نرسیده‌اند این است که آیا من لیاقت ثروتمند شدن را دارم؟ آیا می‌توانم به آن زندگی که برای من رویا بوده است برسم؟ خیلی از مردم خود را شایسته رسیدن به ثروت نمی‌دانند. می‌تواند این افکار از کودکی به او تحمیل شده باشد یا اینکه نرسیدن به پول را عقایدی مانند قسمت تلقی کنند.

همه‌ی افراد ثروتمند به این باور دارند که لایق بهترین‌ها هستند و مسلما به آن چیزی که هم‌اکنون دارند قانع نخواهند بود. باور رسیدن به ثروت عملا در افراد وجود ندارد مگر اینکه آن را در خود نهادینه کند. شاید بگویید افراد ثروتمند بر مبنای پول خود رشد می‌کنند و به دارایی آن‌ها اضافه می‌شود اما اگر تمام دارایی آن‌ها را سلب کنید مطمئن باشید روند صعودی خود را شروع خواهند کرد. زیرا به این باور دارند که می‌توانند به آن چه که ثروت نام دارد دست‌یابند.

کسب ثروت

همه می‌توانند پولدار شوند

نکته‌ی مثبت و شیرین درباره پول همان‌ظور که گفتیم این است همه می‌توانند به آن دست‌یابند. پول بدون توجه به زندگی دیروز یا ده سال قبل‌تان همیشه وجود خواهد داشت. اگر رسیدن به پول را یک مسابقه‌ی فوتبال در نظر بگیریم و دقایق آن را میزان عمرمان همانند یک تیم حرفه‌ای که برای تک تک دقایق بازی برنامه دارد باید به مانند آن برای رسیدن به ثروت برنامه داشته باشیم. قوانینی که افراد ثروتمند در بین خود دارد این است که قواعد بازی را رعایت می‌کنند و منتظر رسیدن ثروت نمی‌مانند بلکه برای آن تلاش می‌کنند.

تاثیرات افکار ما

وقتی درباره پول و رسیدن به آن صحبت می‌کنیم و ذهنیتی که نسبت به آن داریم درست است؟ برای مثال بگوییم همه‌ی افرادی که ثروتمند هستند از راه درستی پول به دست نیاورده‌اند. یا اینکه این تصور را دارید برای رسیدن به ثروت باید تمام وقت کار کنیم و تفریح‌های خود را کم کنیم. با خود فکر کنید اگر سال‌ها با این افکار زندگی کرده‌اید و نتیجه‌ای نگرفتید حتما اشتباه بوده است. به دنبال راهی باشید تا با تغییر افکار نتایج جدیدی در زندگی خود کسب کنید.

پاداش یا ثروت؟

رسیدن به ثروت پاداشی است که ما برای آن تلاش کرده‌ایم. ریچارد تمپلر نویسنده کتاب قوانین ثروت در این باره می‌گوید:

چندی پیش بیننده برنامه‌ای درباره اتوموبیل‌ها بودم و مردی را نشان می‌داد که ماشین افراد ثروتمند و مشهور را تمیز می‌کرد و آن‌ها را برق می‌انداخت. این مرد برای شستشوی هر ماشین و برق انداختن آن مبلغی حدود ۵ هزار دلار دریافت می‌کرد. آیا پولی که او برای کار خود دریافت می‌کرد پاداش اوست یا نتیجه‌ی زحماتی که کشیده است؟ این پول بهایی است که برای کار خود تعیین کرده است و اگر پول خوبی می‌گیرد پیامد ایده‌، تلاش و مهارت اوست.

پول و حل مشکلات

خب اگر بگوییم پول چاره‌ی کار نیست ممکن است با خود بگویید این مقاله تقریبا حالت شعار دارد و یاد مشکلاتی خواهید افتاد که فقط با پول حل خواهد شد. بله درست است پول تقریبا چاره‌ی کار همه مشکلات می‌باشد اما برای کسانی که نحوه استفاده از آن را می‌دانند. حتی ممکن است همه‌ی مشکلات خود را نیز حل کرده‌اید. اما تفکرات شما درباره پول و نحوه خرج کردن آن درست است؟

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.