0
02143000313

مسئولیت‌پذیری چگونه در کسب ثروت به ما کمک می‌کند

مسئولیت‌پذیری در زندگی یعنی وظایفی که به ما محول می‌شود به بهترین نحو ممکن انجام شود و از آوردن بهانه خودداری کنیم. مسئولیت‌پذیر بودن می‌تواند در همه‌ی جهات زندگی باشد و تنها مربوط به بخشی از وظایف مانند انجام کار صحیح در محل کار یا انجام وظایف خانه نیست.

برای داشتن ویژگی مسئولیت‌پذیری باید به تعهداتی که آن‌ها را تایید کرده‌ایم پایبند باشیم. به عنوان مثال اگر شما برای انجام پروژه‌ای زمانی مشخص کرده‌اید اما نتوانسته‌اید آن را در زمان مشخص شده انجام دهید به تعهدات خود پایبند نبوده‌اید. اما مسئولیت پذیر بودن چگونه در کسب ثروت به ما کمک می کند.

مسئولیت‌پذیری و نکات مثبت آن

افرادی که مسئولیت پذیر هستند بهتر می‌توانند کارهای خود را مدیریت کنند. این را می‌توان یک ویژگی دانست و افرادی که مسئولیت‌پذیر هستند این ویژگی را کسب کرده‌اند. برای اینکه بتوانید به پول و ثروت برسید نیاز است کارهایی که برای خودتان یا دیگران برای شما گذاشته‌اند را به درستی انجام دهید.

بهانه‌‌هایی که همیشه وجود دارند

اگر مرتکب خطایی می‌شود مسئولیت آن را بر عهده بگیرید و مشکلات را بر گردن دیگران نیندازید. در واقع باید بپذیرید که مرتکب خطایی شده‌اید و کاری را درست انجام نداده‌اید. افراد همیشه از پذیرش کاری که کرده‌اند سر باز می‌زنند. برای مثال اگر نتوانسته‌اید به موقع به قراری برسید بهانه‌های شما برای شخص مقابل این را نشان می‌دهد که برای کاری که درست انجام نداده‌اید دلیل می‌آورید. این یکی از رفتارهای غیر مسئولانه در انجام کارها می‌باشد.

مسئولیت‌پذیری افراد
همیشه بهانه‌تراشی برای انجام ندادن کارها و وظایف وجود دارد و این یکی از ویژگی‌های افراد با رفتار غیر مسئولانه می‌باشد

متوقف کردن هرگونه شکایت کردن

افرادی که ویژگی شکایت کردن از زمین و زمان را دارند اصولا مسئولیت‌پذیر نیستند. شکایت کنندگان معمولا افرادی هستند که بیش از حد صحبت می‌کنند و هیچ کاری برای بهبود شرایطی که در آن قرار گرفته‌اند نمی‌کنند. درست زمانی که باید اقدامی برای بهبود اوضاع انجام دهند هیچ ایده‌ی خاصی ندارند. شکایت کردن و ناله داشتن از دیگران و محیط و جامعه و .. فقط باعث تزریق افکار منفی به ذهن می‌‌شود.

مدیریت زمان را جدی بگیرید

برای اینکه فردی مسئولیت‌پذیر باشید باید مدیریت زمان را جدی بگیرید. اکثر رفتارهای غیر مسئولانه برای زمانی است که کاری انجام نشود و یکی از دلایل انجام نشدن آن نیز نداشتن زمان مناسب برای انجام کار است. مدیریت زمان این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید تمام کارهای خود را به‌هنگام و درست انجام دهید. حذف کارهای غیر ضروری، هدر ندادن زمان و برنامه‌ریزی از ویژگی‌های مدیریت زمان است که باید آن‌ها را رعایت کنیم.

از تعویق انداختن کارها جلوگیری کنید

از به عقب انداختن کارها جلوگیری کنید. افراد موفق کاری را که بخواهند انجام دهند برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند و آن‌ها را به‌صورت منظم انجام می‌‌دهند. به عنوان مثال شخصی که به‌دنبال یادگیری گرامر زبان است کارهای مرتبط با یادگیری آن را به تعویق می‌اندازد و مشغول به کارهای غیر مفید دیگر می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *