0
02143000313

تکنیک شرطی سازی و انکور را استفاده کنید: توسط تکنیک‌های ان‌ال‌پی

تکنیک شرطی سازی

تکنیک شرطی سازی – همه‌ی انسان‌ها در هر ثانیه زندگی خود به اتفاقات واکنش نشان می‌دهند. گاها این واکنش می‌تواند باعث شادی ما مانند عشق، تفریح و یا موضوعات دیگر باشد یا می‌تواند احساسات منفی مانند غم، درد و موضوعات دیگر باشد. در واقع احساساتی که ما در طول روز تجربه می‌کنیم ثابت نیست و متغیر است.

اگر احساسات مثبت ما بیشتر باشد که بسیار جای خوشحالی دارد اما در اغلب موارد اینطور نیست. وجود یک خاطره‌ی بد یا ترس که از گذشته برای‌تان باقی مانده باعث می‌شود احساسات منفی نگذارد به درستی از شرایط استفاده کنید و یا به درستی کار خود را انجام دهید. این مشکل را ان ال پی با استفاده از تکنیک شرطی سازی برطرف کرده است. و با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توان مشکلات را برطرف ساخت.

تکنیک شرطی سازی یا انکور

تکنیک شرطی سازی یا انکورگیری یکی از تکنیک‌های ان‌ال‌پی می‌باشد که به افراد کمک می‌کند در شرایط حساس و زمانی که احساسات منفی در حال غلبه بر آن‌ها می‌باشد بتوانند حس مثبت در خودشان ایجاد کنند. به این معنا که با استفاده از محرک‌های بیرونی بتوانیم یک حالت درونی در خودمان ایجاد کنیم. به این تکنیک، شرطی سازی یا انکور توسط ان‌ال‌پی می‌گویند.

نحوه استفاده از انکور گیری و شرطی شدن

برای اینکه بتوانید از این تکنیک استفاده کنید نیازمند انجام کار به‌طور صحیح و دقیق هستید. حتما برای انجام این کار تمرکز کافی داشته باشید.

  1. ابتدا حالت و حس مثبتی را که در گذشته تجربه کرده‌اید را در ذهن خود یادآوری کنید. مهم نیست کدام خاطره اما دقت داشته باشید که حتما آن خاطره برای شما حس خوبی را ایجاد کرده باشد.
  2. همزمان که در حال یادآوری خاطره خوب گذشته برای خود هستید یک بخشی از بدن‌تان را به آرامی بفشارید.
  3. در زمان‌هایی که نیاز به احساس خوب دارید می‌توانید آن نقطه از بدن‌تان که در زمان انکور گیری استفاده کرده‌اید را به آرامی بفشارید و حس خوبی را که تجربه کرده‌اید برای‌تان ترسیم می‌شود.
انکور گیری در ان‌ال‌پی
زمانی می‌توانید از انکور و تکنیک شرطی سازی استفاده کنید که بهترین خاطرات خود را مجسم کنید و با یادآوری کن شرایط منفی را کنار بگذارید

انجام و تحقق انکور نیازمند رعایت چندین نکات می‌باشد که به آن‌ها می‌پردازیم:

  • حس متفاوت: اگر می‌خواهید چندین انکور را انجام دهید از خاطرات و حس‌های خوب متفاوتی استفاده کنید.
  • بهترین احساسات: از خاطراتی استفاده کنید که واقعا به شما حس مثبتی انتقال می‌دهند.
  • سادگی محل انکور: مکانی را برای فشار دادن در بدن‌تان انتخاب کنید. که به‌طور روزمره خیلی از آن استفاده نمی‌کنید. مثلا لاله های گوش یا کوچکترین انگشت دست خود را فشار دهید.

گسترش انکورها توسط ان‌ال‌پی

یافتن حالتی بهینه در خودتان یکی از راه‌های مناسب برای کار کردن با مفاهیم ان ال پی است. در این حالت شما در بهترین وضع ممکن قرار دارید و از نظر احساسی در موقعیتی عالی هستید. این حالت درست مثل قرار گرفتن در موقعیتی مناسب در ورزش است. برای شروع و استفاده از تکنیک شرطی سازی از خودتان سوال کنید بهترین راه برای شما به منظور انجام کارهای زیر چیست؟

  • یادگیری موثر
  • عملکرد عالی
  • ارتباط با دیگران

تاریخ و زمان‌هایی را برای خود یادآوری کنید که در این موارد موفق بوده‌اید. اگر به درستی یادآوری کرده‌اید در آن زمان‌ها چه حالتی را نجربه کرده‌اید؟ در چه مکانی بوده‌اید، چه کسانی همراه شما بوده اند؟ چه کارهایی انجام می‌دادید تا به شما در رسیدن به موفقیت کمک کند.

روش و تکنیک شرطی سازی تنها برای تغییر شرایط منفی به شرایط مثبت نیست و می‌تواند در احساسات افراد نیز تاثیرگذار باشد. توصیه می‌شود مطلب زیر را هم مطالعه کنید.

مطالعه کنید: کنترل احساسات به وسیله تکنیک شرطی سازی

4.2/5 - (6 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!