0
02186035730

ان ال پی چگونه به خودشناسی افراد کمک می‌کند؟

ان ال پی راه‌های خودشناسی را کمی ساده‌تر است. اینکه چگونه بتوانیم به خویشتن‌های خویش برسیم موضوعی بحث ما در مقاله‌ی امروز است.

علت اینکه هنوز نمی‌توانید زندگی رویایی خود را داشته باشید این است که بخش مهمی از زمان و انرژی خود را صرف پنهان کردن تصویر ذهنی خود از جهان می‌کنید. درون ما یک نمونه‌ی واقعی از ما قرار دارد. خویشتن واقعی ما مانند الماس است و وقتی بزرگ می‌شویم و رشد می‌کنیم، دور آن را لجن می‌گیرد، سپس ما انسان‌ها روی آن را با لاک و الکل جلا می‌دهیم تا در برابر دنیا جذاب‌تر به نظر برسیم. وقتی خویشتن حقیقی خود را از هر آن چیزهایی که می‌ترسید دیگران ببینند، بیرون می‌کشید، به‌جای این که رانده شوید، راننده می شوید!

چگونه به خودشناسی برسیم؟

برای اینکه بتوانید به خودشناسی از خودتان برسید، پرده برداری از تصویر ذهنی منفی و یا خویشتن هراسیده و آزاد کردن خویشتن اصیل و واقعی مطرح می‌کنیم. به خاطر داشته باشید که جواب درستی در کار نیست و هر سوال صرفا برای بالا بردن آگاهی شما طراحی شده است. می‌خواهیم بدانیم چه عواملی سبب می‌شود از خویشتن واقعی خود فاصله بگیرید.

چگونه به خودشناسی برسیم

۱- تظاهر می‌کنید چه کسی باشید؟

شخص تظاهری شما تصویری است که از خود به دنیا نشان می‌دهید. اغلب این تصویر با آنچه شما به راستی هستید، ارتباطی ندارد. به جای آن روکشی بر آن چیزی است که از آن می‌ترسید. سوالات زیر را از خود بپرسید و به آنها جواب بدهید.

  • دوست دارید چگونه دیده شوید؟
  • کدام یک از جنبه‌های زندگی‌تان را دوست دارید که مردم ابتدا متوجه آن شوند؟
  • مهم‌ترین نکته‌ای که همه درباره شما می‌دانند کدام است؟
  • اگر قرار می‌شد زندگی‌تان مطلبی را درباره شما ثابت کند، آن چه می‌توانست باشد؟
بیشتر بخوانید  آموزش انتقال پیام به صورت هوشمندانه به کمک ان ال پی

۲- ترس از کسی که نمی‌خواهید باشید

اگر چیزی ما را ناراحت می‌کند دلیلی که دارید این است که در سطحی ممکن است احساس کنیم آن حرفی که به ما زده شده است در مورد ما درست است. رسیدن به یک حقیقت کارتان را ساده‌تر می‌کند تا نگاه صادقانه‌ای به خود بیندازید. هر ویژگی منفی را که شناسایی کنید، واقعا به شما مرتبط نیست. بلکه به تصویر ذهنی منفی شما تعلق دارد و زمانی که کودک بودید در شما برنامه‌ریزی شده است.

با شناسایی صادقانه آنها می‌توانید خود را از شر آنها خلاص کنید. نگاه کردن به هراس‌های خود، این که کی و چه هستید دشوار است. به هر صورت و با احتمال زیاد بخش قابل ملاحظه‌ای از زندگی خود را صرف اجتناب از این کارها کرده‌اید. سوالات زیر اشاره به چیزی دارند که تصور ذهنی منفی شما را آشکار می‌سازد و کاری به خود تصویر ذهنی منفی ندارد.

  • مخالف هر یک از ویژگی‌های خویشتن تظاهری شما کدام است؟
  • کدام یک از اسرار شما تنها بعد از مرگ شما فاش خواهند شد؟
  • به چه کسی کمترین علاقه را دارید ؟ و دلیل آن چیست؟

همچنین مطالعه کنید: ۴ عاملی که باعث می‌شود دچار تعارض یا خود درگیری می‌شود را بشناسید

خودشناس کردن

۳- آنچه می‌خواهید باشید

اینکه شما در حقیقت چه کسی هستید و بدانید که چگونه حس خوب خود شناسی را دریافت کنید مهم‌ترین عمل‌های رسیدن به کمال است. با جواب دادن به سوالات زیر، خود واقعی‌تان را پیدا می‌کنید.

  • وقتی هیچ کس شما را نگاه نمی‌کند، شما کی هستید؟
  • اگر احساس امنیت کنید، چه کاری را به شکل متفاوت انجام می‌دهید؟
  • اگر احساس ترس در شما نبود، چگونه آدمی می‌بودید؟
بیشتر بخوانید  نیمکره‌های مغز چه ارتباطی با ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه دارند؟

با شناسایی ویژگی‌ها و خصوصیات سه خویشتن خود، خودتان را آزاد می‌کنید که در شرایطی که به واقع هستید، زندگی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *