0
02143000313

استراتژی درست‌نویسی با ان‌ال‌پی

درست‌نویسی یک مهارت است. هر فرد باسوادی برای درست نوشتن کلمات استراتژی خاص خود را دارد. افرادی که کلمات سخت را بدون غلط می‌نویسند استراتژی اثرگذاری را به کار گرفته‌اند. در مقابل آن‌ها، افرادی هستند که در نوشتن کلمات مشکل دارند استراتژی خوبی را در پیش نگرفته اند.

توانایی درست نوشتن کلمات، فرایندی تصویری و دیداری است. افرادی که توانایی درست نوشتن کلمات را دارند، هنگام تجسم کلماتی که می خواهند آن‌ها را روی کاغذ بیاورند، به بالا و سمت چپ نگاه می‌کنند. این یعنی آن‌ها تصویر کلمات را به خاطر سپرده‌اند و توانایی دارند این تصویر را به یاد بیاورند.‌ استفاده از استراتژی شنیدن تلفظ کلمات آن‌گونه که نوشته می‌شوند، خیلی کارساز نیست.‌ در این مورد چشم‌های شما برای به یاد‌آوردن شنیداری چگونگی تلفظ کلمات به سمت چپ حرکت می کنند.

نکات مهارت درست‌نوشتن

با کمک علم ان‌‌ال‌پی می‌توانید مهارت درست‌نویسی را به خوبی آموزش ببینید. نکات زیر را با دقت مطالعه کنید و سعی به انجام آن داشته باشید.

درست نویسی
توانایی درست نوشتن مهارت تصویری و دیداری است

نوشتن ساده

نوشتن ساده به چه معناست؟ ابتدا کلمه‌ای که در نوشتن آن مشکل دارید را با هر نوع نوشتاری بر روی کاغذ یا گوشی هوشمند خود بنویسید. به این معنا که آن کلمه را برای خود بنویسید. در این مرحله مهم نیست کلمه‌ای که می‌نویسید غلط است یا درست. علت این کار متوجه شدن دستورات ذهن برای نوشتن کلمات است. سپس می‌توانید کلمه‌ی درست را انتخاب کرده و با تمرین آن را جایگزین کلمه‌ی قبلی در ضمیرناخودآگاه کنید.

تکرار

این کار مشابه مشق شبی است که در دوران ابتدایی انجام داده‌ایم. علت تکالیف مشق شب برای دانش‌آموزان تکرار کلماتی بود که قبل‌تر آن را خوانده بودند اما به صورت نوشتاری در ضمیر ناخودآگاه آن‌ها قرار نگرفته بود. تکرار کلمات باعث به‌وجود آمدن حس درست‌نویسی در انسان می‌شود.

حالت دیداری

دانستن اینکه می‌توانید کلمه‌ای را به درستی بنویسید احساس خوبی به شما می دهد، این احساس مثبت را به ذهن آگاهتان بیاورید. روی آن تمرکز کنید و با کشیدن نفسی عمیق این حالت را در خود تقویت کنید. نگاهی کوتاه به کلمه‌ای که می‌خواهید به خاطر بسپارید بیندازید واین احساس مثبت را در خود نگه دارید.

سعی کنید چشم‌های خودتان را به طرف بالا و سمت چپ حرکت دهید و تصویر کلمه ی جدیدی را که می خواهید درست بنویسید در ذهن خود تجسم کنید. ابتدا مطمئن شوید که تصویری واضح، روشن و بزرگ از این کلمه را در ذهن تجسم می‌کنید و واقعا در ذهن‌تان به این تصویر نگاه کنید

بعدا که قصد نوشتن آن کلمه را داشتید، چشم‌هایتان را به حالت یادآوری دیداری ببرید تا این تصویر ناخودآگاه در ذهن‌تان ظاهر شود. به این شکل باور خواهید کرد که توانایی درست نوشتن کلمات در شما افزایش یافته است. شما می‌توانید با استفاده از این تکنیک ان ال پی در مدت زمان کوتاهی نوشتن سخت‌ترین کلمات را به خاطر بسپارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *