0
02143000313

راهکار و رفتارشناسی رسیدن به موفقیت با ان ال پی

راهکار و روش‌هایی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد که با رفتارشناسی و خودشناسی هر شخصی به‌وجود می‌آید. به این معنا که راه رسیدن به موفقیت و تعریف آن برای اشخاص متفاوت است و نمی‌توان گفت هر شخصی با رفتن یک مسیر مشخص به موفقیت خواهد رسید.

سیستم برنامه‌ریزی عصبی کلامی یا ان ال پی با راهکار و روش‌هایی می‌تواند پیدا کردن مسیر رسیدن به موفقیت را برای افراد ساده‌تر کند. رفتاری که ما در طول روز در برابر کارهای خود خواهیم داشت به‌واسطه‌ی راهکارهایی که داریم ترتیب داده می‌شود. برای مثال ما برای تصمیم‌گیری، داشتن انگیزه، آموزش‌هایی که می‌بینیم و یا عاشق شدن راهکارهای جداگانه‌ای داریم.این راهکارها کارهای مفید را برای ما ترتیب‌بندی می‌کنند تا ما به نتیجه‌ی مورد نظر خود برسیم.

راهکارهای ما برای موفقیت

ما چقدر از راهکارهای خود برای رسیدن به آنچه که خواسته‌مان است آگاه می‌باشیم؟ چقدر از راهکارهای کاربردی خود برای تصمیم گیری در مورد عاشق شدن، خوردن و نوشیدن یا خرید کردن آگاهید؟ اگر تا به حال برای موفقیت‌آمیز بودن کارهایی که می‌خواستید تلاش کرده‌اید و نتیجه نداده است شما نیاز به تغییر راهکارهای انجام آن دارید.

بسیاری از راهکارهایی که برای دستیابی به نتایج متفاوت از آنها استفاده می کنیم، به طور کامل نا خودآگاه می‌‌باشند. ان ال پی به تاثیر راهکارها می‌اندیشد و اینکه چگونه می‌توانید آنها را به گونه‌ای تغییر دهید که نتایج متفاوتی به دست آورید و چگونه بر بهترین راهکارها مسلط باشید.

راهکار موفقیت

این راهکارها مانند دستور پخت غذا برای مغز است. به عنوان مواد تشکیل‌دهنده یعنی تجربیات گوناگون را انتخاب می‌کند و مغز تصمیم می‌گیرد چگونه این روش‌ها را کنار هم بگذارد تا بهترین نتایج ممکن کسب شود. راهکارهای زیادی وجود دارد که برخی از آنها کلیدی هستند، یعنی ممکن است قبل‌تر آنها را تجربه نکرده باشید و برخی راهکارها هستند که به‌صورت اشتباه از آنها استفاده می‌کردید. در ادامه به انواع راهکارها خواهیم پرداخت.

راهکارهای آموزش

این راهکاری است که ما از آن برای یادگیری و به یاد سپردن اطلاعاتی که در طول روز کسب می‌کنیم استفاده می‌کنیم. ممکن است در برخی موارد نیاز به این راهکارها داشته باشید. یعنی اینکه ما برای چه کارهایی نیاز به یادگیری و آموزش داریم و چطور می‌توانیم به بهترین نحو ممکن از این راهکار استفاده کنیم.

راهکار تصمیم‌گیری

این راهکار نحوه‌ی تصمیم گیری شما را مشخص می‌کند. برخی آنقدر راهکارهای پیچیده ای برای تصمیم گیری دارند که به ندرت می‌توانند تصمیم بگیرند. اگر به این گروه از مردم تعلق دارید، نیاز دارید که راهکارهای خود را بررسی کنید. اگر شما در مهارت تصمیم گیری مهارت خاصی ندارید و یا همیشه بر سر دو راهی قرار می‌گیرید توصیه می‌شود مقاله قدرت تصمیم‌گیری را مطالعه کنید.

راهکار انگیزه

این راهکار ابزاری است که به انسان‌ها کمک می‌کند انگیزه‌ی کافی برای انجام دادن کاری را داشته باشند. به این منظور که اگر شروع یا انجام دادن کاری برای شخصی سخت باشد به‌واسطه‌ی رجوع به این راهکار انگیزه‌ی کافی برای تکمیل آن را بدست آورند.

راهکار حل مسئله

شاید بتوان گفت جز مهم‌ترین راهکارهایی است که یک شخص می‌ةواند برای رسیدن به موفقیت انجام دهد. اینکه چطور بتوانیم و بدانیم مشکلات به‌وجود آمده را برطرف کنیم. برای هر مشکلی باید راهکارهای موجود برای برطرف سازی آن را به خوبی بررسی نمایید. با این بررسی می‌توانید راهکارهای موجود را شناسایی کنید.

کاربرد راهکارهای ارائه شده

تجربیات در مغز به وسیله عوامل محرک و به ترتیب زمانِ رخداد در مغز ذخیره می‌شوند. هر تجربه‌ی نگه داشته و حفظ شده در مغز به صورت متوالی به نتیجه‌ای منجر می‌شود. رفتار و فکرتان به ترتیب خاصی در مغزتان انجام و پردازش می‌شود.

رفتار خارجی شما از طریق راهکارهای درونی کنترل می‌شود. یعنی اینکه اگر راهکاری به طور دقیق بر اساس شیوه ی رخدادی که داشته است تکرار شود، همان نتیجه نیز پیاپی تکرار می‌شود. اگر آن را هم از لحاظ درونی و هم از لحاظ بیرونی تغییر دهید، نتیجه‌ای متفاوت خواهید گرفت. اگر می خواهید موفق شدن در کاری را یاد بگیرید، به کسی که در آن کار مهارت دارد، نگاه کنید. راهکارهای او را نسخه برداری کنید تا شما هم بتوانید در آن کار ماهر شوید. الگو برداری یکی از مواردی است که ان ال پی آن را توصیه می‌کند.

کتاب ان ال پی
چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.