0
02143000313

آشنایی با تیپ‌های شخصیتی کاری؛ تیپ شخصیتی شما کدام است؟

هر انسانی برای ثروتمند شدن تیپ شخصیتی و استراتژی ذهنی خاص خود را دارد و اگر شغل خود را متناسب با آن انتخاب کند به این معناست که راه درستی را در پیش گرفته و سریع‌تر از دیگران می‌تواند به ثروت برسد.

اگر شخص طبق آن استراتزی ذهنی، مناسب شیوه ی خود و شغل خود را انتخاب نکند احتمال این که در این مسیر شکست بخورد بسیار زیاد خواهد بود. این استراتزی‌های ذهنی به ۶ تیپ شخصیتی کاری تقسیم می‌شوند که آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

تیپ اول شخصیتی؛ خلق کننده‌ها

این افراد در اکثر موارد ایده‌های بسیار مناسبی به ذهن‌شان می‌رسد و می‌توانند چندین منبع را برای ایده پردازی خودشان به‌صورت هم زمان استفاده کنند. این افراد وقت و فکر و ذکرشان را صرف ممکن کردن ایده‌ها می‌کنند افرادی همچون استیو جابز یا پیر امیدیار احتمالا جز دسته‌ی این تیپ شخصیتی قرار می‌گیرند.

تیپ دوم شخصیتی؛ ارائه دهنده‌‌ها

این دسته از افراد تنها هدف‌شان نمایش دادن خود به مردم و توضیح دادن موضوعات و مباحث مربوط به خود به مخاطبان است. اصطلاحا علاقه‌ی زیادی به این دارند که نسبت به آن چیزی که هستند توضیح دهند. اکثرا مردم خیلی زود به سمت آن‌ها جذب می‌شوند و با این کار فروش های قابل توجهی از محصول و برند خودشان بین مردم انجام میدهند. بازیگران و خواننده‌ها با متمرکز کردن ذهن مردم به یک برند و یا کار شایسته، مردم را به سمت محصول خود هدایت می‌کنند.

تیپ سوم شخصیتی؛ سازنده

این شخصیت از افراد علاقه به این دارند که موضوعی را از نو بسازند و باید جز به جز کاری که وجود دارد و یا قرار است انجام شود را بدانند. این ویژگی در این دسته از افراد نهادینه شده که یک چیز را به گونه‌ای دیگر بسازند و به آن چیزی که وجود دارد اعتماد نکنند. این افراد می‌توانند به افرادی تبدیل شوند که وارد یک سیستم از کار افتاده شوند و درون آن تحولی ایجاد کنند که آن سیستم به نحوی متحول شود و به سودآوری برسد.

تیپ شخصیت سازنده
تیپ شخصیتی سازنده هنگام وارد شدن به سازمانی علاقه دارد همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشد

تیپ چهارم شخصیتی؛ حسابگر

این افراد استعداد بسیار زیادی در بهینه سازی یک سیستم یا مجموعه را دارند. از ویژگی این افراد می‌توان به این موضوع اشاره نمود که می‌توانند هزینه‌هایی که وجود دارد را فیلتر سازی و اضافه هزینه‌ها را از آن‌ها جدا کنند و هزینه‌هایی که برای سرمایه‌گذاری یا رشد مجموعه نیاز است را معرفی کنند. با این استعداد این افراد ویژگی ثروتمند کردن یک سیستم را دارا می‌باشد.

تیپ پنجم شخصیتی؛ صبور

این افراد خیلی با صبر و حوصله هستند و تمام کارها را دقیق و از روی صبر و حوصله انجام می‌دهند و قدرت خارق العاده‌ای در پیش‌بینی فرصت‌های سرمایه گذاری دارند و نیز عاشق این هستند که آینده یک ملک، محصول، شرکت و یا نمایندگی را پیش‌بینی کنند. این دسته از تیپ‌های شخصیتی با صبر و حوصله شروع به تجزیه تحلیل بر روی فرصت‌های سرمایه گذاری می‌کنند. می‌توان گفت این دسته از تیپ‌ها با صبر و حوصله همیشه به دنبال بهترین راه‌ها برای رسیدن به سود هستند.

تیپ ششم شخصیتی؛ معامله‌گرها

این افراد به کلی در زمان حال زندگی می‌کنند و جزئیات را خیلی زیرکانه بررسی می‌کنند و از کاری که انجام می‌دهند( زندگی در زمان حال) بسیار لذت می‌برند. افرادی که تیپ شخصیتی معامله‌گر دارند همیشه دوست دارند کاری را که شروع میکند قبل از شروع کردن، به پایان برسانند. بهترین شغلی که به این افراد توصیه می‌شود، بورس میباشد. به‌دلیل اینکه با ریزبینی و برسی جزئیات بازار، فروش‌های خیلی خوبی می‌توانند انجام دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *