0
02186035730

سوالاتی که قبل از ازدواج باید از شخص مقابل خود بپرسید

برخی از دخترها و پسرها قبل از ازدواج حتی با آشنایی زیادی که ممکن است با یکدیگر داشته باشند سوالاتی را مطرح کنند که هیچوقت در دوران دوستی مطرح نکرده باشند. سوالاتی که قبل از ازدواج مطرح می‌شود فقط مربوط به افرادی نمی‌شود که قبل‌تر هیچ آشنایی با یکدیگر نداشته و می‌تواند برای افرادی باشد که حس می‌کنند حتی کوچک‌ترین جزئیات زندگی یکدیگر را می‌دانند.

اغلب ترجیح می‌دهند سوالات را بر عهده‌ی والدین بگذارند (خصوصا در فرهنگ ایرانی‌ها) سوالاتی که خانواده‌ی دختر از پسر هنگام مراسم خواستگاری می‌پرسند. اما سوالاتی هستند که باید شخص دختر و یا پسر از طرف مقابل خود بپرسد.

ارزش‌ها و باورها

ارزش‌ها و باورها شامل مواردی مانند مذهبی، اعتقاد داشتن به ارزش‌های خانواده، دیدگاه‌های سیاسی و مسائلی از این قبیل می‌باشد که هر کدام به نحوی در مسیر زندگی مشترک تاثیرگذار خواهند بود. می‌توان سوالات زیر را در این حوزه پرسید.

  • اعتقادات دینی شخص مقابل: اعتقادات مذهبی بخشی از ذهنیت‌ افراد را در تصمیم‌گیری و نحوه زندگی کردن را تشکیل می‌دهد.

مطالعه کنید: اختلاف عقاید مذهبی چه تاثیری روی ازدواج و زندگی مشترک می‌گذارد

  • نقش شخص مقابل به عنوان همسر: علاوه بر احتراماتی که به عنوان همسر گذاشته می‌شود چه وظیفه‌ای دارید؟ تمامی شرح وظایف و تعهداتی که به عنوان همسر شخص مقابل باید داشته باشد را شرح دهید.
  • خانواده‌ها و تاثیرات آن: خانوداده‌ها تاثیر بسیار مهمی می‌توانند در پیوند یا برهم خوردن یک رابطه داشته باشند. زوجین باید بدانند خانواده‌ها چه تاثیری می‌توانند بر روابط آن‌ها بگذارند و آیا می‌توان در برابر خواسته‌های اشتباه آن‌ها ایستاد؟

موضوعات مالی

شاید مهم‌ترین بخش یک ازدواج از دیدگاه یک شخص همین موضوع باشد. بحث‌های مالی و اینکه تا چه حد می‌تواند پول بر زندگی مشترک تاثیر بگذارد موضوع حائز اهمیتی می‌باشد. فراهم شدن حداقل‌ها برای زندگی مشترک و یا برطرف سازی موانعی که با پول حل می‌شود و.. مسائلی است که می‌توان به آن پرداخت. این سوالات را بررسی می‌کنیم.

  • پس اندار کردن: این سوال در حال حاضر با توجه به موضوعات اقتصادی مهم است. تا چه حد شخص مقابل علاقه‌مند به پس‌انداز کردن پول می‌باشد و یا بالعکس علاقه زیادی به خرج کردن پول یا خرید کردن بیش از حد دارد.
  • کار کردن: این موضوع را با توجه به مواردی که اغلب پیش می‌آید باید خانم‌‌ها مطرح کنند و به نتیجه برسند که همسر آینده او با کار کردن وی مشکلی ندارد؟ بسیاری از مشکلات و مشاجره‌ها که منجر به قهر و یا حتی در بعضی مواقع طلاق می‌گردد این موضوع می‌باشد که شوهر وی با کارکردن مشکل دارد و زن نیز نمی‌تواند در خانه بماند.
  • تقسیم هزینه‌ها: درصورت کار کردن و کسب درآمد هر دو شخص باید این سوال را بپرسید که با تقسیم هزینه‌ها مشلکی نخواهد داشت. اغلب سوالات برای تقسیم هزینه‌ها از سوی مردها که نقش تامین کننده‌ی وضع مالی را بر عهده دارند درخواست می‌شود.
بیشتر بخوانید  استارتاپ های موفق چه چیزی دارند که استارتاپ های شکست خورده ندارند؟
سوالات قبل از ازدواج
سطح توقعات شخص مقابل را با پرسیدن سوالات مرتبط محک بزنید

روابط جنسی

روابط جنسی به عنوان یکی از نیازهای اساسی زندگی نیز نقش مهم و تاثیرگذاری در زندگی مشترک دارند. طبق تحقیات ۸۰ درصد از طلاق‌ها بخاطر مسائل جنسی و عدم رضایت جنسی شکل می‌گیرد. این یعنی عدم تفاهم و آگاهی کم در این موضوع باعث رشد طلاق جنسی شده است. با چند پرسش می‌توان اطلاعات زیادی درباره این موضوع از شخص مقابل بدست آورید.

  • میزان رابطه: این موضوع را قبل از اینکه در کلاس‌های مشاوره پیش از ازدواج شرکت کنید از شخص مقابل خود بپرسید. چه میزان رابطه در هفته برای او مهم است؟
  • سرد مزاجی: شخص مقابل تا چه حد می‌تواند سرد مزاجی که ممکن است به دلایلی طبیعی در زمان رابطه جنسی پیش آید را تحمل کند و برای حل آن به شما کمک کند؟

داشتن فرزند

داشتن فرزند یا فرزندان احتمالا فانتزی بسیاری از افراد می‌باشد که آن را ماه‌عسل یک زندگی مشترک می‌دانند. برای اینکه ذهنیت همسر آینده خود را برای داشتن همسر بدانید نیاز است سوالاتی را بپرسید تا میزان هم‌سو بودن تفکرات آن با خود را درباره این موضوع بدانید.

  • تعداد فرزندان: در زمان‌های نه چندان دور تک فرزندی به مانند الان نبوده و خانواده‌های شلوغ و پر جمعیت موضوع عجیبی به نظر نمی‌رسید. اما الان عوامل زیادی دست به دست یکدیگر داده تا این موضوع پیش بیاید. از همسر آینده خود این سوال را بپرسید که چه تعداد فرزند برای او مهم است؟ ممکن است با دیدگاه شما بیش از آنچه که فکر می‌کنید متفاوت باشد و اگر به تفاهم نرسید بعدها در زندگی مشترک دچار مشکل شوید.
بیشتر بخوانید  آیا کودکان باید از لوازمی مثل موبایل استفاده کنند؟
رابطه عاشقی
توقعات و خواسته‌های همسر آینده‌ی خودتان را در مورد فرزند و موضوع تربیت آن را با پرسش سوال متوجه شوید
  • نحوه تربیت: با توجه به مشغول بودن والدین درست است این وظیفه را مربی انجام دهد؟ شاید موضوع آنچنان مهمی در اصل قضیه نباشد اما می‌تواند پس از مدتی برای هر دو طرف حساسیت فکری ایجاد کند. و زن به عنوان مادر بچه این کار را انجام دهد که باعث از دست رفتن شغل‌اش می‌شود و این می‌تواند موضوع مهمی برای هر دو شخص باشد.

سخن پایانی

ازدواج کردن تنها زیر یک سقف زندگی کردند نیست و یک ازدواج موفق مستلزم رعایت نکاتی است که از قبل می‌توانید با بیان پرسش‌ها و انتظارات خود به آن برسید. ازدواج کردن یک نوع مسئولیت به همراه دارد که شاید در دوران مجردی کمتر آن را تجربه کرده باشید. هر چه آشنایی بیشتری با شخص مقابل و رفتار و حالات وی داشته باشید زندگی مشترک برای‌تان شیرین‌تر می‌شود.

نوشته‌های تازه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *