0
02143000313

۳ سوالی که افراد ثروتمند از خود می‌پرسند

افراد ثروتمند مدام در حال به چالش کشیدن خود هستند و نتیجه‌ی به‌چالش کشیدن خودشان موفقیت فردی می‌باشد. اگر داستان زندگی افرادی که به ثروت بسیار زیاد رسیده‌اند را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که این افراد ۳ عمل یا ۳ سوال را مبنای حرکات خود قرار داده‌اند. رابرت کیوساکی در کتاب پدر ثروتمند و پدر فقیر نوشته است:

افراد ثروتمند همیشه در حال یادگیری هستند، آن‌ها همیشه رشد می‌کنند، آ‌ن‌ها همیشه رو به جلو حرکت می‌کنند و افرادی که می‌خواهند به ثروت نرسند همیشه در حال بهانه‌جویی هستند و هیچ‌وقت به سراغ یادگیری علم جدید نمی‌روند.

اما افراد ثروتمند چه انتظاراتی از خود و کارهایی که انجام می‌دهند دارند؟ در واقع با سوالاتی که از خود می‌پرسند به جواب می‌رسند. حال این سوال‌ها را با هم مرور کنیم.

من چه کسی هستم؟

در یونان باستان افرادی مانند سقراط و افلاطون بودند، افرادی که فلسفه را برای هزاران سال بنیاد نهادند. که یکی از مهم‌ترین دلایل برای این کار آنها خیلی ساده است، خودشناسی

چه کسی هستم
خودشناسی یکی از مهم‌ترین دلایل در موفقیت فردی می‌باشد

قبل از آنکه شما بخواهید در زندگی انسان ثروتمندی باشید، باید خودتان را بشناسید، یکی از دلایل‌اش این می‌باشد که شما پس از آنکه انسان ثروتمندی شدید، بسیاری از مردم انتظار دارند که شما متفاوت از گذشته عمل کنید و اگر شما آگاه به خودتان و رفتارهای‌تان نباشید آزادی شما برای قوی شدن و متفاوت عمل کردن کاهش می‌یابد. همیشه از خود بپرسید، چه کسی هستم و قرار است چه کاری را انجام دهم که باعث رضایت من شود.

چه کاری دوست دارم انجام بدهم؟

جمله ای وجود دارد که می گوید: “در مورد چیزی که می‌دانی بنویس

بیشتر بخوانید  چطور مثل افراد ثروتمند بدون کار کردن پول پارو کنیم؟ (راز موفقیت افراد ثروتمند)

اگر شما جمله‌ای را بدانید و بنویسید و به آن جمله علاقه‌ای نداشته باشید خیلی زود از آن خسته خواهید شد و دیگر تمایلی برای ادامه‌ی انجام یا مطالعه دوباره آن متن ندارید. پس بیشتر از اینکه به دنبال چیزهایی که می‌دانیم باشیم، دنبال این باشیم که مطالب یا کارهایی را دنبال کنیم که اول از همه به آن علاقه داشته باشیم و ادامه‌ی مسیر را با انگیزه‌تر از قبل ادامه دهیم.

با دنبال کردن موارد مورد علاقه‌تان در زندگی چیزهای دیگر را بعدا خودتان تعیین می‌کنید و همین امر منجر به کسب ثروت در شما می گردد. برای بعضی از افراد رسیدن به یک مبلغ خاص ثروت محسوب می‌شود، برای برخی دیگر سرمایه‌گذاری و پیشرفت شغلی جز ثروت به‌شمار می‌آید. شما باید برای تعیین مواردی که در زندگی دوست دارید اولویت بندی کنید، و تعریف‌تان را از ثروت بدانید.

پیشرفت در کجا رخ می‌دهد؟

افرادی که با تلاش به ثروت می‌رسند به ماندن در یک موقعیت خاص راضی نیستند، بلکه خودشان را به سمت موفقیت پرتاب می‌کنند

  • کجا از لحاظ آموزش مالی باعث پیشرفت من می شود؟
  • شما چگونه می توانید در کار یا زندگی شریک بهتری باشید؟
  • اهداف مالی شما برای سال آینده چیست؟
  • چگونه می توانید به آن‌ها برسید؟

سوالاتی شبیه به این، منتهی می‌شود به اینکه شما از ناحیه امن خود فراتر بروید و این کار به شما اجازه رشد و پیشرفت می‌دهد. ناحیه امن مشابه خطوط قرمزی هستند که برای خودتان ترسیم می‌کنید و خارج شدن از آن برای‌تان غیر ممکن است.

چه امتیازی می دهید؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.