0
02143000313

۸ ویژگی مشترک در برنامه روزانه ثروتمندان دنیا را بشناسید

آیا می‌دانستید تمامی ثروتمندان یک برنامه‌ی مشترک با یکدیگر دارند؟ در نقطه مقابل نیز برنامه روزانه فقرا هم ویژگی‌های مشترکی دارند.جالب‌تر اینجاست که ویژگی‌های مشترک برنامه روزانه ثروتمندان دنیا در نقطه مقابل ویژگی‌های زندگی روزمره فقرا نیز می‌باشد.

شاید بگویید افرادی که پولدار هستند به هر نحوی که بخواهند زندگی می‌کنند اما ویژگی‌هایی مشترکی که در برنامه روزانه ثروتمندان وجود دارد هیچ وابستگی به پولدار بودن یا نبودن آنها ندارد. در ادامه‌ی این مقاله ویژگی‌های مشترک این افراد رو توضیح خواهیم داد که متوجه شوید که این ویژگی‌ها ارتباطی با ثروت‌ آنها ندارد و بلکه ثروتی که کسب کرده‌اند ارتباطی با این ویژگی‌ها دارد.

۱- ساعت خواب و بیداری

ثروتمندان معمولا زود از خواب بیدار می‌شوند و ساعات کمتری را از شب بیدار می‌مانند. علت آن هم این است که ثروتمندان به سلامتی خود توجه ویژه‌ای دارند. در واقع می‌دانند که ویژگی بسیار مهم هر شخصی می‌تواند سلامتی او باشد. منظم بودن ساعت خوابیدن و بیدار شدن باعث می‌شود آنها با سلامتی بیشتری در مسیر موفقیت قدم بگذارند. به همین علت یکی از برنامه‌های مشترک ثروتمندان دنیا این مورد می‌باشد. در نقطه مقابل نیز افراد معمولی با دیر خوابیدن و نداشتن برنامه‌ی خواب تنها نداشتن انرژی و بی‌حوصلگی در صبح را خواهند داشت.

ساعت خواب وبیداری
ساعت خواب اکثر ثروتمندان دنیا منظم هست

در مقاله‌ای به ساعت خواب افراد ثروتمند اشاره کردیم که می‌توانید ساعت خواب و بیداری برخی از ثروتمندان و افراد موفق مثل بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، جف بزوس بنیان‌گذار آمازون و مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیس‌بوک را مشاهده کنید.

۲- خوردن فست فود

شاید برای شما عجیب باشد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از ثروتمندان به‌طور متوسط کمتر از ۳۰۰ کیلو کالری در طول روز از فست‌فودها مصرف می‌کنند. دلیل آن هم شاید مشخص باشد و توجه به سلامتی مهم‌ترین دلیل کم مصرف کردن اینگونه غذاها باشد.

اما خیلی از افراد معمولی یا فقرا معمولا توجه‌شان نسبت به لذت بردن از خوردن فست‌فود است تا توجه به میزان سلامتی خودشان. موضوع سلامتی برای افراد ثروتمند یکی از اولویت‌های مهم آنها می‌باشد، به همین خاطر می‌توان گفت رژیم غذایی سالم جزء برنامه روزانه ثروتمندان دنیا می‌باشد.

۳- ورزش کردن

ورزش کردن
ورزش کردن جزو برنامه روزانه ثروتمندان دنیا هست

در این مورد هم باز هم توجه به سلامتی مطرح است، ورزش کردن جز برنامه‌ی روزانه ثروتمندان است و این عادت منجر شده است که آنها ۴ بار در هفته را صرف ورش‌های هوازی کنند. این مورد نیز ارتباطی با میزان دارایی ندارد و همین‌طور که می‌دانید برای انجام ورزش‌های هوازی مثل دویدن نیازی به ابزار یا امکانات خاصی نیست.

۴- لیست برنامه‌های روزانه

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشتر افراد ثروتمند دنیا لیستی از برنامه‌‌ی روزانه خود دارند. اما در نقطه مقابل کمتر افراد معمولی چنین لیستی را در زندگی خود دارند. وجود این لیست به نظم و ترتیب زندگی و کارهای روزانه کمک بسیاری خواهد کرد.

۵- برنامه‌ریزی برای بخش‌های مختلف زندگی

برنامه‌ریزی برای بخش‌های مختلف زندگی
ثروتمندان برای بخش‌های مختلف زندگی برنامه دارند تا تعادل زندگی رو حفظ کنند

بسیاری تصور می‌کنند که برای ثروتمند شدن باید به سختی کار کنند و تمام وقت و انرژی خود را صرف کار کردن کنند. اما اکثر افراد موفق دنیا به خوبی می‌دانند که غیر از کار کردن ۴ عامل دیگر در ساختن یکی زندگی خوب اهمیت دارد.

خانواده، دوستان، سلامتی و روح انسان مواردی هستند که در زندگی باید توجه ویژه‌ای به آن کرد. برایان دایسون که سابقه‌ی حضوری ۳۰ ساله را در شرکت کوکاکولا را دارد در سخنرانی خود از کار، خانواده، دوستان و روح انسان به عنوان ۵ توپی یاد می‌کند که با استفاده درست از آنها باید تعادل زندگی خودمان را حفظ کنیم.

در واقع برایان دایسون این نکته را می‌گوید که اگر کسی نتواند بین این موارد تعادل برقرار کند نمی‌تواند موفق باشد. همین‌طور که خواندید موضوع سلامتی یکی از مواردی بود که ثروتمندان موضوع سلامتی را بسیار پر اهمیت می‌دانستنند. به همین دلیل ثروتمندان و افراد موفق برای حفظ تعادل بین کار و زندگی برای بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی می‌کنند.

می‌توانید برای برقراری تعادل بین کار و زندگی‌ این مقاله را مطالعه کنید: «تعادل بین کار و زندگی: این ۶ نکته کلیدی را برای تغییر زندگی بیاموزید».

۶- مطالعه کردن

مطالعه کردن یکی از مواردی است که در برنامه روزانه ثروتمندان قرار دارد. تحقیقات نشان می‌دهد ۶۳٪ از ثروتمندان در سفر یا در راه رسیدن به محل کار کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند. در حالی که فقط ۵٪ از افراد معمولی جامعه این کار را دنبال می‌کنند.

۷- تماشای تلویزیون و وب‌گردی

تماشای تلویزیون و وب‌گردی
ثروتمندان وقت‌شون رو پای تلویزیون هدر نمیدن و از اینترنت برای انجام‌ها استفاده می‌کنند نه سرگرمی

یکی از کارهایی که افراد ثروتمند در طول روز انجام نمی‌دهند تماشا نکردن تلویزیون است. این افراد وقت خود را بسیار کمتر از افراد معمولی صرف دیدن تلویزیون می‌کنند. شما از کدام دسته هستید؟

در مورد وب‌گردی هم همینطور است. ثروتمندان بیش‌تر در مورد مسائل کاری و مرتبط با کار خود وب‌گردی می‌کنند. یعنی مصرف آنها از اینترنت برای کار و پیشرفت می‌باشد نه وقت‌گذرانی و سرگرمی. در حالی که افراد معمولی بیش‌تر برای تفریح وبگردی را انتخاب می‌کنند.

۸- تفریح

هر چند ثروتمندان اهل تماشای تلویزیون و وب‌گردی نیستند، اما به تفریح اهمیت زیادی می‌دهند. برعکس بیش‌تر افراد معمولی تفریح را هزینه‌ی اضافی می‌دانند. ثروتمندان به جای صرف زمان برای تلویزیون و وب‌گردی ترجیح می‌دهند همراه با خانواده یا دوستان تفریح کنند.

یکی از کارهایی که برای حفظ تعادل بین کار و زندگی می‌توان انجام داد، تفریح با خانواده و دوستان است. به علت ثروتمندان تفریح را هزینه‌ی زیادی تصور نمی‌کنند. خیلی از افراد معمولی هم با برنامه‌ریزی و استفاده درست از وقت‌ خود می‌توانند تفریح‌های کم‌هزینه‌ای را به همراه دوستان و خانواده داشته باشند.

اگر دوست داریم به ثروت و موفقیت برسیم، باید سعی کنیم از زندگی افراد موفق و ثروتمند الگوبرداری کنیم. ۸ موردی که در بالا به اون‌ها اشاره کردیم، می‌تواند نقطه‌ی شروع خوبی برای شما باشد.

4.3/5 - (12 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!