0
02143000313

ساعت خواب ثروتمندان: ارتباط بین ثروت و ساعت خواب چیست؟

فکر می‌کنید ارتباطی بین ساعت خواب و ثروت وجود داره؟ میگن سحر خیز باش تا کامروا باشی. آیا ساعت خواب، زود بیدار شدن از خواب و کسب ثروت ارتباطی با هم دارند؟ از ساعت خواب ثروتمندان اطلاع دارید؟ فکر می‌کنید افراد موفق چه ساعتی می‌خوابند؟ با خوندن این نوشته جواب این سوالات رو دریافت می‌کنید.

ساعت خواب ثروتمندان چگونه است؟

ساعت خواب ثروتمندان چگونه است؟

خیلی‌ها دوست دارند ثروتمند بشن برای اینکه زندگی راحتی داشته باشند. اگه از این افراد بپرسیم زندگی راحت از دید شما چطوری هست، موارد مختلفی رو میگن. احتمالا یکی از ملاک‌های زندگی راحت در ذهن بعضی‌ها این هست که نگران این نباشند که فردا باید کله صبح بیدار بشن و برن سر کار. بنابراین می‌تونند شب تا هر زمانی که دوست دارند بخوابند.

این افراد معمولا همون کسانی هستند که به روز اول کاری لقب شنبه‌های لعنتی رو میدن. اما این طرز زندگی دقیقا برعکس مدل زندگی افراد ثروتمند و موفق هست. اطلاعاتی در خصوص ساعت خواب و بیدار شدن افراد ثروتمند و موفق دنیا منتشر شده که نشون میده افراد موفق نه تنها اهل شب بیداری نیستند، بلکه زود هم از خواب بیدار میشن.

فکر می‌کنید چرا افراد ثروتمند زود بیدار میشن و زود هم می‌خوابن؟ این شباهت بین آدم‌های ثروتمند چه دلیلی داره؟ آیا ما هم برای رسیدن به موفقیت و ثروت باید این رفتار رو داشته باشیم؟ در ادامه به این سوالات جواب می‌دیم.

چرا ثروتمندان زود می‌خوابند؟

بدن انسان مواد غذایی رو در طی روز دریافت می‌کنه، با فعالیت روزانه این مواد غذایی هضم میشن. بعد از اون نیاز به فرایند جذب و در نهایت دفع مواد زائد هست. بخشی از این فرایند در زمان خواب اتفاق میوفته. زمان خواب ما تاثیر قابل توجهی روی این فرایند می‌تونه داشته باشه. اگه این فرایند با اختلال روبرو بشه حتما در کوتاه مدت یا بلند مدت با مشکلات مختلفی روبررو می‌شیم و سلامتی ما به خطر میوفته.

درباره ارتباط خواب با سلامتی ۲ نکته کاملا بدیهی هست. یکی اینکه اگه زمان خواب ما منظم نباشه، ساعت بدن برای انجام کارهای مختلف بهم می‌خوره. همین اتفاق به خودی خود باعث مشکلات مختلف میشه. از گیجی و آشفتگی فکر در طول روز گرفته تا خستگی، بی‌حالی و کسالت.

نکته دیگه اینه که اگه به بدن‌مون زمان کافی برای استراحت ندیم، بدن ما فرصت کافی برای جذب مواد غذایی و آماده‌سازی برای دفع مواد زائد نداره. بنابراین سلامتی خودمون رو به خطر می‌اندازیم. برخی از دلایل تنظیم بودن ساعت خواب ثروتمندان همین نکات هست.

آیا زود خوابیدن عادت افراد ثروتمند است؟

آیا زود خوابیدن عادت افراد ثروتمند است؟

همونطور که گفتیم ساعت خواب ثروتمندان تنظیم شده و منظم هست. به همین خاطر یکی از ویژگی‌های ثروتمندان که تحت عنوان عادت افراد ثروتمند عنوان میشه، ساعت خواب ثروتمندان هست. اما نکته مهم در این باره اینه که هیچ کس هیچ عادتی رو وقتی به دنیا میاد به همراه نداره.

عادت به شیوه‌های مختلفی در انسان‌ها بوجود میاد. این نکته درباره ساعت خواب ثروتمندان هم صدق می‌کنه. یعنی زود خوابیدن و زود بیدار شدن، از روز اول عادت افراد ثروتمند نبوده. بلکه رفتاری بوده که با تکرار، تبدیل شده به عادت افراد ثروتمند و موفق.

بنابراین اگر عادت دارید شب دیر بخوابید یا اینکه ساعت خواب‌تون مثل ساعت خواب ثروتمندان منظم نیست، می‌تونید با تکرار این رفتار، اون رو تبدیل به عادت خودتون بکنید. البته اگه عادت دارید دیر بخوابید، برای ترک این عادت می‌تونید از توضیحاتی که در این مقاله ارائه شده هم استفاده کنید: «راه حل عملی برای ترک سیگار و سایر عادت‌های بد در ۴ قدم».

در واقع میشه گفت ثروتمندان و افراد موفق، در مسیر رسیدن به موفقیت، به این نتیجه می‌رسند که باید یک سری از کارها رو انجام بدن. تکرار این کارها باعث میشه این رفتارها تبدیل به عادت بشه. شاید این سوال براتون پیش بیاد که آیا ما هم برای ثروتمند شدن و موفق بودن باید ساعت خواب‌مون مثل ساعت خواب ثروتمندان منظم باشه؟

آیا برای رسیدن به ثروت و موفقیت باید ساعت خواب‌مون تنظیم باشه؟

آیا برای رسیدن به ثروت و موفقیت باید ساعت خواب‌مون تنظیم باشه؟

در بالا چند دلیل علمی برای به موقع خوابیدن آوردیم. دیدیم که از یک طرف با دیر خوابیدن یا تنظیم نبودن ساعت خواب‌مون، به سلامتی خودمون آسیب می‌زنیم. از طرف دیگه دیر خوابیدن می‌تونه به بازدهی ما در طول روز صدمه بزنه و کارمون خروجی لازم یا نتیجه‌ی با کیفیتی به همراه نداشته باشه.

حالا فرض کنیم اصلا هیچ دلیل علمی و یا دلیلی که منطق ما اون رو تایید کنه پیدا نمی‌کنیم. یعنی هیچ ارتباطی بین زود خوابیدن، زود بیدار شدن و ثروت پیدا نمی‌کنیم. باز هم یک دلیل غیر قابل انکار برای اینکه زود خوابیدن و رسیدن به ثروت و موفقیت با هم در ارتباط هستند وجود داره.

فکر می‌کنید تصادفی هست که ساعت خواب افراد موفق و ثروتمند زیادی منظم هست و همگی زود می‌خوابن و زود از خواب بیدار میشن؟ وقتی رفتار مشابهی رو از افرادی که در شرایط مشابه هستند می‌بینیم، می‌تونیم به این نتیجه برسیم که بین اون رفتار یا عادت و رسیدن به اون جایگاه ارتباطی وجود داره.

بنابراین صرف اینکه ساعت خواب ثروتمندان و افراد موفق زیادی مشابه هم هست، میشه نتیجه گرفت که این رفتار و عادت در رسیدن به موفقیت موثر هست. پس ما هم می‌تونیم برای رسیدن به ثروت و موفقیت از اون‌ها الگوبرداری کنیم.

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

3.7/5 - (32 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!