0
02143000313

ساعت خواب ثروتمندان: ارتباط بین ثروت و ساعت خواب چیست؟

فکر می‌کنید ارتباطی بین ساعت خواب و ثروت وجود داره؟ میگن سحر خیز باش تا کامروا باشی. آیا ساعت خواب، زود بیدار شدن از خواب و کسب ثروت ارتباطی با هم دارند؟ از ساعت خواب ثروتمندان اطلاع دارید؟ فکر می‌کنید افراد موفق چه ساعتی می‌خوابند؟ با خوندن این نوشته جواب این سوالات رو دریافت می‌کنید.

ساعت خواب ثروتمندان چگونه است؟

"ساعت

خیلی‌ها دوست دارند ثروتمند بشن برای اینکه زندگی راحتی داشته باشند. اگه از این افراد بپرسیم زندگی راحت از دید شما چطوری هست، موارد مختلفی رو میگن. احتمالا یکی از ملاک‌های زندگی راحت در ذهن بعضی‌ها این هست که نگران این نباشند که فردا باید کله صبح بیدار بشن و برن سر کار. بنابراین می‌تونند شب تا هر زمانی که دوست دارند بخوابند.

این افراد معمولا همون کسانی هستند که به روز اول کاری لقب شنبه‌های لعنتی رو میدن. اما این طرز زندگی دقیقا برعکس مدل زندگی افراد ثروتمند و موفق هست. اطلاعاتی در خصوص ساعت خواب و بیدار شدن افراد ثروتمند و موفق دنیا منتشر شده که نشون میده افراد موفق نه تنها اهل شب بیداری نیستند، بلکه زود هم از خواب بیدار می شوند.

فکر می‌کنید چرا افراد ثروتمند زود بیدار میشن و زود هم می‌خوابن؟ این شباهت بین آدم‌های ثروتمند چه دلیلی داره؟

چرا ثروتمندان زود می‌خوابند؟

بدن انسان مواد غذایی رو در طی روز دریافت می‌کنه، با فعالیت روزانه این مواد غذایی هضم میشن. بعد از اون نیاز به فرایند جذب و در نهایت دفع مواد زائد هست. بخشی از این فرایند در زمان خواب اتفاق میوفته. زمان خواب ما تاثیر قابل توجهی روی این فرایند می‌تونه داشته باشه. اگه این فرایند با اختلال روبرو بشه حتما در کوتاه مدت یا بلند مدت با مشکلات مختلفی روبررو می‌شیم و سلامتی ما به خطر میوفته.

درباره ارتباط خواب با سلامتی ۲ نکته کاملا بدیهی هست. یکی اینکه اگه زمان خواب ما منظم نباشه، ساعت بدن برای انجام کارهای مختلف بهم می‌خوره. همین اتفاق به خودی خود باعث مشکلات مختلف میشه. مثلا گیجی و آشفتگی فکر در طول روز و خستگی، بی‌حالی و کسالت.

نکته دیگه اینه که اگه به بدن‌مون زمان کافی برای استراحت ندیم، بدن ما فرصت کافی برای جذب مواد غذایی و آماده‌سازی برای دفع مواد زائد نداره. بنابراین سلامتی خودمون رو به خطر می‌اندازیم. برخی از دلایل تنظیم بودن ساعت خواب ثروتمندان همین نکات هست.

آیا زود خوابیدن عادت افراد ثروتمند است؟

آیا زود خوابیدن عادت افراد ثروتمند است؟

ساعت خواب ثروتمندان تنظیم شده و منظم است. به همین خاطر یکی از ویژگی‌های ثروتمندان که تحت عنوان عادت افراد ثروتمند عنوان میشه، ساعت خواب ثروتمندان هست. اما نکته مهم در این باره اینه که هیچ کس هیچ عادتی رو وقتی به دنیا میاد به همراه نداره.

عادت به شیوه‌های مختلفی در انسان‌ها بوجود میاد. این نکته درباره ساعت خواب ثروتمندان هم صدق می‌کنه. یعنی زود خوابیدن و زود بیدار شدن، از روز اول عادت افراد ثروتمند نبوده. بلکه رفتاری است که با تکرار، تبدیل به عادت افراد ثروتمند و موفق.

بنابراین اگر عادت دارید شب دیر بخوابید یا اینکه ساعت خواب‌تون مثل ساعت خواب ثروتمندان منظم نیست، می‌تونید با تکرار این رفتار، اون رو تبدیل به عادت خودتون بکنید. البته اگر شما به دیر خوابیدن عادت کرده اید برای ترک این عادت با ما همراه باشد.

«راه حل عملی برای ترک سیگار و سایر عادت‌های بد در ۴ قدم» را مطالعه کنید.

ثروتمند ها و افراد موفق متوجه شدند برای رسیدن به موفقیت، باید یک سری کارها رو باید انجام داد. تکرار این کارها باعث میشه این رفتارها تبدیل به عادت بشه. شاید این سوال براتون پیش بیاد که آیا ما هم برای ثروتمند شدن و موفق بودن باید ساعت خواب‌مون مثل ساعت خواب ثروتمندان منظم باشه؟

آیا برای رسیدن به ثروت و موفقیت باید ساعت خواب‌مون تنظیم بشه؟

"</p

در بالا چند دلیل علمی برای به موقع خوابیدن آوردیم. دیدیم که از یک طرف با دیر خوابیدن یا تنظیم نبودن ساعت خواب‌مون، به سلامتی خودمون آسیب می‌زنیم. از طرف دیگه دیر خوابیدن می‌تونه به بازدهی ما در طول روز صدمه بزنه و کارمون خروجی لازم یا نتیجه‌ی با کیفیتی به همراه نداشته باشه.

حالا فرض کنیم اصلا هیچ دلیل علمی و یا دلیلی که منطق ما اون رو تایید کنه پیدا نمی‌کنیم. یعنی هیچ ارتباطی بین زود خوابیدن، زود بیدار شدن و ثروت پیدا نمی‌کنیم. با این حال دلیل غیرقابل انکاری برای اثبات رابطه ی بین زود خوابیدن و رسیدن به اهداف و ثروت وجود دارد.

فکر می‌کنید تصادفی هست که ساعت خواب افراد موفق و ثروتمند زیادی منظم هست و همگی زود می‌خوابن و زود از خواب بیدار میشن؟

وقتی رفتار مشابهی رو از افرادی که در شرایط مشابه هستند بررسی می کنیم، به این نتیجه می رسیم که بین اون رفتار یا عادت و جایگاه مورد نظر ارتباطی وجود داره.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه ساعت خواب ثروتمندان و افراد موفق زیادی مشابه هم مب باشد; می توان نتیجه گرفت که این رفتار و عادت در رسیدن به موفقیت موثر هستند. پس ما هم می‌تونیم برای رسیدن به ثروت و موفقیت از آنها الگوبرداری کنیم.

خواب ثروتمندان و ارتباط آن با موفقیت

گروه آموزشی پژوهشی فرشید پاکذات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *