0
۰۲۱۸۶۰۳۵۷۳۰

چگونه با کمتر کار کردن بهترین نتیجه‌ی ممکن را بگیریم

احتمالا بسیاری از شما هم به این جمله اعتقاد دارید با کمتر کار کردن نمی‌توان نتیجه‌ای که دلخواه است را دریافت کرد. این منطق یعنی شما با ۱۰ ساعت کار در روز نتیجه‌ی بهتری از ۸ ساعت کار در روز خواهید گرفت.

پس چطور است که افراد با بیشترین ساعات کاری نتیجه‌ی دلخواه را نمی‌گیرند و مدام از شرایط موجود ناراضی‌اند؟ و پس از مدتی افرادی را می‌بینند که با ساعات کاری کمتر از او موفق‌تر است و نتیجه‌ای که خواسته است را گرفته؟

هنگامی که می‌گوییم می‌توان با کار کمتر نتیجه‌ی بهتر گرفت یعنی اینکه از مهارت‌ها و اید‌ه‌های خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم که البته کار سختی است و نیاز به زمان دارد. در این مقاله به روش‌های اشاره می‌کنیم که به کم ‌انها می‌توانید بازدهی کار خود را بالا ببرید و با کار کم بیشترین نتیجه‌ی ممکن را بگیرید.

قانون ۸۰ به ۲۰

قانون ۲۰ – ۸۰ به ما می‌گوید ۸۰ درصد کارها با ۲۰ درصد از وقت و انرژی که صرف انجام آن کار می‌شود بدست می‌آید. یعنی اینکه هر چقدر میزان کارهایی که انجام می‌دهید بیشتر باشد تضمینی برای رسیدن به موفقیت نمی‌باشد. اما در طول روز کارهای بسیار زیادی انجام می‌دهیم که تنها بخشی از آنها مفید می‌باشد و آن نتیجه‌ای که می‌خواهیم از انجام کامل آنها بدست می‌‌آید.

قانون ۸۰ به ۲۰
قانون ۸۰ به ۲۰

برای اینکه این قانون را بتوانید در زندگی خود اجرا کنید باید تمام مواردی که شما را درگیر آن ۸۰ درصد می‌کند (کارهای بیهوده) را از خودتان دور کنید. قبل از هرکاری از خودتان این سوال را کنید که آیا کاری که قرار است انجام دهد جز ۲۰ درصد است یا ۸۰ درصد؟

قانون پارکینسون

پس از قانون ۸۰ به ۲۰ نوبت به قانون دوم برای بهره‌وری از کمتر کارگردن می‌باشد، قانون پارکینسون می‌گوید «هر کار به اندازه زمانی که برای آن تخصیص داده شده طول می‌کشد» این موضوع به مدیریت زمان باز می‌گردد. هر چقدر کمتر به کارهایی که زمان را بیهوده تلف می‌کنند بپردازیم و آن زمان را در اختیار کارهای مفیدتر بگذاریم بازدهی بیشتری خواهیم گرفت. کارهای خود را زمان‌بندی کنید. اگر فکر می‌کنید برای کاری باید ۳۰ دقیقه وقت گذاشت بیشتر از آن زمان گذاشتن برای آن در طول روز اشتباه است. ابتدا اولویت‌ها را انجام دهید. برای درک بهتر این بخش توصیه می‌شود مقاله‌ی لیست کارهای روزانه را مطالعه کنید.

مطالعه کنید: لیست وظایف روزانه

انرژی فردی

کار کردن بیهوده باعث می‌شود انرژی شما برای انجام کارهایی که مفید است تمام شود. ما برای هر فعالیت یا تفکری نیاز به انرژی داریم. با این توضیحات اگر بتوانیم انرژی خود را میان کارهایی که داریم تقسیم کنیم می‌توان راندمان کاری را به حداکثر رساند. حتما این تجربه را داشته‌اید که کاری را انرژی پایین انجام داده‌اید و آن نتیجه‌ای که باید و شاید نگرفته‌اید، چند روش برای مدیریت انرژی می‌توان انجام داد که به آنها اشاره می‌کنیم.

انرژی فردی در کار
کار کردن زیاد تضمینی برای موفقیت نیست
  • کارهای پشت سرهم را تا حد ممکن انجام ندهید و میان کارهای روزانه خود استراحتی کوتاه داشته باشید.
  • پروژه‌ای که دارید را در یک مدت زمان مشخص شده به اتمام برسانید. برای مثال شخصی عادت دارد روزانه ده دقیقه برای اتمام پروژه زمان بگذارد. کارهایی که باید انجام شوند را هر چه سریع‌تر با یک برنامه زمانی مشخص به اتمام برسانید.
  • از کارهایی که می‌توانید به شما انرژی دهند غافل نشوید، مانند نوشیدنی یا بازی‌های سرگرم کننده.

شما از کدام دسته افراد هستید؟ افرادی که بیشترین تلاش فیزیکی را در ۲۴ ساعت انجام می‌دهند و به آن چیزی که می‌خواهند نمی‌رسند یا کمترین کار را با بیشترین بازدهی دارند؟ نظرات خودتون را برای ما ارسال کنید.

نوشته‌های تازه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *