0
02143000313

چه مهارتی می‌تواند باعث رسیدن ما به ثروت شود

چه مهارتی را دنبال کنم که هم به ثروت برسم و هم به این موضوع علاقه داشته باشم. در واقع این سوالی است که اکثر جوانان در بدو ورود به بازار کار یا حتی قبل‌تر از آن به خودشان می‌گویند یا از دیگران مشاوره می‌خواهند. دیگران نیز با رهنمودهایی (چه صحیح و چه غلط) به شخص مشاوره می‌دهند. اما در نهایت تصمیم گیرنده نهایی شخص می‌باشد که چه مهارتی را دنبال کند که هم به ثروت برسد و هم به آن حوزه‌ای که وارد می‌شود علاقه داشته باشد.. در این مقاله می‌پردازیم به اینکه چه مهارتی ما را می‌تواند به ثروت برساند و بهترین تصمیم در این باره چیست.

مهارتی که سود داشته باشد

در کنار همه‌ی علاقه‌ای به کاری که داریم مطمئنا توجه زیادی به پیشرفت مالی و کسب درآمد بیشتر خواهیم داشت و از این رو همه‌ی تلاش‌مان را خواهیم کرد که سود بیشتری از مهارت خود کسب کنیم. زیرا زمانی که بر روی یادگیری خود سرمایه‌گذاری کرده‌اید چنین هدفی داشته‌اید. ریچارد بندلر در کتاب قوانین ثروت به نقل از یک ضرب‌المثل انگلیسی نوشته است:

کسی که به فلوت‌زن پول می‌دهد، نوای فلوت را تعیین می‌کند.

این یک واقعیت است. اما فلوت‌زن با مهارتی که دارد مشخص می‌کند نیازمند چقدر پول می‌باشد. اگر فلوتی که او می‌زند خاص و مورد تقاضای شخص باشد مطمئنا پولی خوبی دریافت خواهد کرد.

چه کسی به مهارت شما نیاز دارد

در مثالی که به نقل از ریچارد بندلر آوردیم اشاره شد که شخص به‌دلیل مهارتی که داشت پول بسیار مناسبی بابت برق انداختن خودروهای لاکچری دریافت می‌کرد. زمانی که بتوانید کاری را انجام دهید که دیگران نمی‌توانند انجام دهند یا تعداد این افراد در محدوده اطراف وجود ندارند هستند افرادی که نیازمند مهارت شما شوند. اگر خود را یک برنامه‌نویس یا یک طراح ساختمان می‌دانید به نظرتان چند نفر در محدوده یا شهر مانند شما می‌باشند؟ ایا در مصاحبه کاری شخص فقط باید منتظر شما بماند یا هستند افرادی که دقیقا کار شما را انجام می‌دهند؟

شما قیمت را تعیین می‌کنید

زمانی که بتوانید کاری را انجام دهید که دیگران قادر به انجام آن نیستند شما تعیین می‌کنید که در ازای چه مبلغی حاضر به انجام کار هستید. به این دلیل که مهارت شما در آن ارزشنمند می‌باشد.

مهارت پول‌ساز
اینکه چه کاری را انجام می‌دهید مهم نیست. مهم این است که وقتی دارای مهارتی خاص و مهم باشید قیمت را شما مشخص می‌کنید

شماد قادر به انجام کار هستید

همه‌ی ما قادر به انجام کاری هستیم و نمی‌توان این ایراد را از خودمان بگیریم که نمی‌توان مهارتی را به خوبی یاد گرفت. اگر شما علاقه به زبان انگلیسی و تدریس در این حوزه نیستید چرا روشی را ابدا نکنید که سریع‌ترین زمان یادگیری را تدریس کنید؟ یا لغات ضروری زبان را به روشی تدریس کنید که تا به حال کسی آن را ابداع نکرده است. جملاتی مانند «مطمئن نیستم بتوانم انجام دهم» یا «بعید می‌دانم به خوبی انجام‌اش دهم» شما را حتی با داشتن بهترین مهارت‌ها به ثروت نخواهد رساند.

مسیر یادگیری مهارت‌

در مسیری که برای یادگیری مهارت‌ها هستیم ممکن است کمی از مسیر خسته شویم و موضوعی که در حال یادگیری آن هستیم را رها کنیم و به سراغ مهارت دیگری برویم. صرفا شخصی نمی‌تواند هم مهندس هوافضا باشد و هم معمار ساختمان. اگر چه ممکن است این اتفاق رخ دهد اما صرفا بهترین مهارت را در دو حوزه ذکر شده نخواهد داشت.

دیدگاه کاربران
  • اکبر 29 مهر 1398

    سلام
    ممنون از مطلب بسیار زیبا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *