0
02186035730

6 اصل مهم که باعث تقویت قدرت جذب در افراد می‌شود

مردم به خودی خود به سوی افراد جاذبه دار کشیده می‌شوند. ناخودآگاه دوست دارند به آنها کمک کنند. وقتی جاذبه داشته باشید، مردم درها را به رویتان می‌گشایند و فرصت‌هایی را در اختیارتان می‌گذارند که در غیر این صورت برایتان فراهم نبود.

قدرت جذب در وجود تمام افراد بوده و هر فرد تا حدی از آن بهره می‌برد. شما جاذبه‌ی خاصی برای افرادی که دنبال کننده شما هستند و شما را احترام و تحسین می‌کنند، دارید. هرگاه و هر کجا فردی احساس مثبتی نسبت به دیگری در خود ببیند، با خود می‌گوید که آن فرد جاذبه یا جذابیت دارد. یک فروشنده‌ی جذاب و گیرا بدون تردید در کار خودش هم ممتاز است و خوش‌رو تر بوده و بیشتر مورد پذیرش و اعتماد می‌باشد.

لغت‌نامه Webster در تعریف قدرت جذب افراد و جاذبه‌ای که آنها دارند نوشته است «یک نیروی جادوئی فردی در مدیریت که محبوبیت، وفاداری، و اشتیاق خاصی را برای یک شخصیت معروف به وجود می‌آورد.»

جاذبه در زندگی فردی مهم و حائز اهمیت است. می‌تواند زندگی شما را با نشاط‌تر نماید. خانواده و دوستان نیز از همراهی با شما بیش از هر چیز دیگری لذت می‌برند، شما نیز نفوذ بیشتری بر آنها خواهید داشت و این باعث می شود حس بهتری از خودتان داشته و در امور خطیر زندگیتان عملکرد بهتری از خود نشان دهید.

ارتباط بسیار نزدیکی میان جاذبه‌ی فردی و موفقیت در زندگی وجود دارد. چیزی حدود ۸۵ درصد از موفقیت و نشاط شما در نتیجه ارتباطات و تعاملات شما با دیگران حاصل می‌شود. هر چه عکس العمل مردم با شما بهتر باشد، راحت‌تر می‌توانید به خواسته‌های خود برسید.

نکته‌ی مهمی که باید در مورد جاذبه به یاد داشت این است که، جاذبه بیشتر به دریافت افراد از شما بستگی دارد. اینکه مردم چه برداشتی از شما دارند بدون شک، جاذبه‌ی پایدار بیش‌تر به نوع شخصیت ححقیقی شما بستگی دارد تا اعمالی که انجام می‌دهید.

بیشتر بخوانید  5 راه سریع برای افزایش خلاقیت در کودکان

با این وجود، شما می‌توانید با بهره گیری از 6 نیروی بزرگ شخصیت فردی که به نظر می‌رسد تاثیر زیادی بر نحوه فکر و احساس مردم از شما داشته باشد، درک جاذبه را برای خود به وجود آورید . در ادامه به این 6 مورد از کتاب ۱۴ اصل برای دستیابی به موفقیت از برایان ترسی می‌پردازیم.

۱- نیروی جذابیت و هدف

تقریبا تمام زنان و مردان دارای جاذبه، گیرایی فردی، دیدگاه روشنی از اینکه که هستند، از کجا آمده‌اند و دنبال چه هستند دارند. شما می‌توانید از طریق تعیین اهداف روشن برای خودتان، ایجاد طرح‌هایی برای رسیدن به آنها، و کار منظم و پیگیری روزانه روی طرح‌های خود، به جاذبه و گیرایی شخصیت خود اضافه کنید.

انگار تمام دنیا به کسانی که دقیقا می‌دانند به کجا می‌خواهند بروند کمک می‌کنند. همچنین وقتی اهداف روشنی داشته باشید، شروع به جذب افراد و فرصت‌های لازم جهت تحقق آن اهداف خواهید نمود.

اهمیت بالای اعتماد به نفس

۲- اهمیت بالای اعتماد به نفس

مردان و زنانی که دارای جاذبه هستند، باور عمیقی به خود و آنچه انجام می‌دهند دارند. سطح اعتماد به نفس شما، اغلب در شجاعت و اشتیاق‌تان به انجام آن چه برای رسیدن به هدفی که به آن باور دارید، آشکار می‌گردد. مردم به طور طبیعی جذب افرادی می‌شوند که اعتماد به نفس بسیار بالایی دارند. وقتی به شکلی مطمئن و مصمم رفتار کنید، سبب ایجاد جاذبه‌ی فردی در نظر دیگران می شود.

تماشا کنید: قانون جذب افراد از دیدگاه ان ال پی

۳- داشتن اشتیاق

هر چه هیجان بیشتری در انجام کاری که برایتان مهم است داشته باشید، هیجان دیگران نیز برای کمک به شما بیش‌تر خواهد شد. هر چه احساس بیشتری به زندگی و فعالیت‌های خود داشته باشید، جاذبه‌ی بیشتری بدست خواهید آورد و همکاری بیشتری از سمت دیگران دریافت خواهید نمود.

بیشتر بخوانید  چطور از قدرت تلقین برای تغییر زندگی خود استفاده کنیم؟

۴- دانش کافی و آمادگی درباره آنچه که انجام می‌دهیم

هر چه در کاری که انجام می‌دهید آگاه‌تر و با معلومات بیش‌تر به نظر برسید، جاذبه‌ی بیشتری میان کسانی که به آن دانش احترام گذاشته و تحسینش می‌کنند بدست خواهید آورد، چرا که این دانش و معلومات بر زندگی آنان تاثیر گذار است. مانند مدرسی که علم بالای او باعث مجذوب شدن شاگردانش می‌شود.

اگر قبل از انجام هر نوع کارمهمی، از هر نظر آماده به نظر برسید، همه متوجه آن خواهند شد. هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید. وقتی کاری مرتبط با شغل خود انجام می‌دهید، بیش از هر چیز روی انجام درست آن وقت بگذارید.

۵- مسئولیت پذیر بودن

تحقیقات نشان داده است که موفق ترین زنان و مردان آمریکا شدیدا خوداتکا هستند. آنان برای پیدا کردن جواب سوالات و مشکلاتی که رخ می‌دهد به خودشان رجوع می‌کنند. هیچ گاه شکایتی ندارند و چیزی را توجیه نمی‌کنند. مالکیت و مسئولیت کلی پروژه را بر عهده می‌گیرند و وقتی اشتباهی پیش بیاید مسئولیت آن را برعهده می‌گیرند.

۶- توجه به نکات مثبت

ما معمولا برداشت خیلی خوبی از افرادی داریم که توان انجام کارهای بزرگ را دارند و نتایج فوق العاده‌ای کسب می‌کنند. عمدتا بر عیب‌های اندک آنها سرپوش گذاشته می‌شود، در حالی که نقاط قوتی که دارند بارها مورد تاکید قرار گرفته است.

جذابیت در واقع از کار روی خودتان حاصل می‌شود. از پذیرفتن و دوست داشتن بی قید و شرط خودتان به هنگام گفتن و یا عمل کردن به چیزی که سبب ایجاد یک شخصیت جذاب در شما می‌شود.

نوشته‌های تازه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *